Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) Apika

Apika
(Közösségépítő)

Ez egy jó kis program! Köszi a cikket! :K

(#2) marositech

marositech
(senior tag)
LOGOUT blog

Nagyon úriember lett a program. :)))
Frissítésnél: "Óhajtja letölteni?"

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#3) kiskaktusz

kiskaktusz
(addikt)

Este meg is nézem mit tud :))

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4) sutszi

sutszi
(addikt)

Kipróbálom, bár nem hiszem, hogy a C2D hibás feszültségkijelzését már valaha javítani fogják... :F

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5) Fiery válasza sutszi (#4) üzenetére

Fiery
(veterán)

Szivesen javitjuk, de mi is a problema pontosan? :)

(#6) CYX válasza Fiery (#5) üzenetére

CYX
(aktív tag)

Szia!

Gratulálok a programhoz! Szép színvonalas munka!
Érdeklődnék, hogy mikor/melyik verzióban lesz a sebességtesztek között egy Bulldozer proci is? Jó lenne látni egy ilyen referenciát.

Köszi!

(#7) Amacs válasza Fiery (#5) üzenetére

Amacs
(aktív tag)

Nálam semmi gond vele, a túlhajtás oldalon a CPU VID pontos, érzékelőknél a CPU magfaszültsége pedig annyi, amennyire be van állítva biosban.

(#8) Fiery válasza CYX (#6) üzenetére

Fiery
(veterán)

Az AIDA64 v2.20-ban szerepel mar a referencia listaban egy FX-6100.

(#9) Ł-IceRocK-Ł

Ł-IceRocK-Ł
(addikt)

Ez egy nagyon fain program, minden tisztelet. :R

Ezeken miért nincs ilyen címke mint az élelmiszereken hogy Magyar Termék?

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10) nicu71

nicu71
(őstag)

a legjobb diagnosztikai program,számomra nélkülözhetetlen! :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#11) Runo válasza nicu71 (#10) üzenetére

Runo
(addikt)

Mennyit fizettél érte? :B

(#12) misx válasza Runo (#11) üzenetére

misx
(senior tag)

Ahhoz hogy néha megnézzen az ember ezt-azt, még nem éri meg megvenni. Csak az Everest-nél is az zavart, hogy a próbaidő alatt egyes értékeket/paramétereket nem jelenített meg. Mert amúgy korrekt lenne a 30 nap.

(#13) Raucher válasza Fiery (#8) üzenetére

Raucher
(tag)

Egy "szépséghibája" van a programnak.

Telepítéskor megkérdezi a nyelvet, és a kiválasztotton kommunikál. A program indilásakor viszont a területi beállításokban (gondolom) lévőt alkalmazza. Ez általában nem jelent gondot. De német területen, angol nyelvű Windowsnál, angolul telepítve, németül kezdett kommunikálni a program.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#14) kinsy2

kinsy2
(csendes tag)

Ha lenne engineering licence 50 dodóért "outletben"szerintem sokan megvennék. Részint mert használják, részint mert magyar termék.

(#15) Fiery válasza Raucher (#13) üzenetére

Fiery
(veterán)

Valoban van egy ilyen gubanc, de még nem sikerult ra megnyugtato megoldast talalni. Valamilyen nyelvi autodetekt megoldasra mindenkepp szukseg van, mivel sokan nem is hasznaljak a telepitot.

(#16) Fiery válasza kinsy2 (#14) üzenetére

Fiery
(veterán)

Az engineer licenc profiknak (akik pl. szamitogep javitasbol vagy osszeszerelesbol elnek) es cegeknek szol, azoknak pedig azert nem szokott olyan nagy gondot jelenteni a $149.95-os arcedula.

(#17) Fiery válasza misx (#12) üzenetére

Fiery
(veterán)

Ha neha ezt-azt kell csak megnezni, arra vannak ingyenes szoftverek is. Az, hogy egy szoftvert csak ritkan hasznalsz, me'g nem mentesit az illegalis szoftver hasznalat alol.

(#18) banhammer válasza Fiery (#17) üzenetére

banhammer
(veterán)

Hala az egnek sok ingyenes hardver, szoftver informacio nezo program van, csak valahogy nem reklamozza azokat a PH.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) Prof

Prof
(addikt)

mm OpenCL teszt :C , ezt letöltjük .

"Yesterday is gone, tomorrow is not yet come. We have only today. Let us begin"

(#20) Fiery válasza banhammer (#18) üzenetére

Fiery
(veterán)

Talan mert azokrol kevesebbet lehet irni, kevesbe nepszeruek a Prohardver olvasoi kozt, vagy mert azokat nem magyarok keszitik :))

(#21) CYX válasza Fiery (#8) üzenetére

CYX
(aktív tag)

Köszönöm a választ! Megtaláltam, csak átsiklottam elsőre fölötte, mert nem 6 magra és nem ennyire lenn kerestem :))

(#22) Fiery válasza CYX (#21) üzenetére

Fiery
(veterán)

Le fogjuk cserelni ezt a tesztprocesszorunkat, amint lesz a boltokban az FX-8150-nel erosebb Zambezi. Anno amikor az FX-6100-at beszereztuk, mas verziot nem lehetett kapni, ebbol is csak par darab erkezett az orszagba :( Az AMD meg nem igazan volt abban a helyzetben, hogy csak ugy elosztogassa a szoftver fejlesztoknek a legjobb Zambezi peldanyokat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) sutszi válasza Fiery (#5) üzenetére

sutszi
(addikt)

El is felejtettem, hogy jelen vagy/vagytok a fórumon. :)

Szóval: 2.00.1700-as verzió. Egy C2D T7500,(Merom, G0 stepping) a szóban forgó alany.
Amikor minimumon megy a CPU akkor 800Mhz-en(8x100), 0.850V mellett teszi. Az AIDA pedig 0.9625V-ot mutat.(SuperLFM)
A "normál" minimum 1,2Ghz(6x200) szintén 0.850V-ot használ, de ekkor is a fentebbi feszültséget írja az AIDA.

Ezután RMClock-al az alulfeszelési lehetőségeket néztem és kipróbáltam, hogy más szorzók esetén is mást mutat e.
Pl belőttem, hogy amikor maxon megy 2.2Ghz(11x200) akkor 1.1V-ot kapjon. Ekkor az AIDA 1,2125V-ot mutat.
Tehát lényegében minden szorzónál nagyobb feszültséget ír, akár gyári, akár az én egyéni beállításom.

Előre is kösz.
(Azért fura mert eddig nem volt ilyen eset, a sima Yonah magos laptopon meg teljesen jól mutat mindent.)

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#24) Tomcat

Tomcat
(őstag)

Nemrég vettem kétéves hosszabbítást, úgyhogy máris töltöm, telepítem. :)

mod: nekem november vége óta van FX-8150-es procim....akartam és szereztem is magamnak. Sajna nem ES példány, de nekem most ez is megteszi.

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#25) Fiery válasza sutszi (#23) üzenetére

Fiery
(veterán)

Milyen notebookrol van szo? Be tudnad masolni ide a topicba a Szamitogep / Erzekelo oldal teljes tartalmat? Sejtesem szerint ugyanis nem a CPU VID-et mutatja az AIDA64, hanem valami mas erteket, amit pl. ACPI hivassal detektal. Koszi elore is.

(#26) Fiery válasza Tomcat (#24) üzenetére

Fiery
(veterán)

Persze, lehet mar kapni egy ideje FX-8150-et, de a piac valtozasat nem tudjuk es nem is akarjuk havonta kovetni :) Azaz nem fogjuk havonta mindig megvenni a leggyorsabb verziot egy adott CPU-generaciobol, hanem csak a nagyobb lepeseknel csereljuk esetleg le a regebbi, gyengebb teszt peldanyunkat. Ha az FX-6100 beszerzese idejen lehetett volna kapni FX-8150-et, akkor inkabb azt szereztuk volna be.

(#27) oPalRx7 válasza Fiery (#26) üzenetére

oPalRx7
(tag)

Az opencl teszt hogy hozható elő? a stabteszt oldal alatti nem fut, ezekszerint a hd3870 már "régi" neki?

(#28) Fiery válasza oPalRx7 (#27) üzenetére

Fiery
(veterán)

A HD3000-es sorozatu Radeonok sajnos még nem tamogattak az OpenCL-t vagy a Direct3D Compute Shader-t.

(#29) Tomcat válasza Fiery (#26) üzenetére

Tomcat
(őstag)

Sebaj, majd a követkető kiadásba bekerül az FX-8150 is. Vagy ha addigra talán kijön az FX-8170 is akkor gondolom már az lesz esélyesebb hogy bekerül.
Nekem végülis tökmindegy, mert a kapott eredményekből anélkül is ki tudom hámozni hogy hol is tartok igazából a többi konfighoz képest hogy nem látom a saját fő rendszeremet felsorolva referenciaként. :)

Tomcat

(#30) oPalRx7 válasza Fiery (#28) üzenetére

oPalRx7
(tag)

jah, bár reménykedtem stream CAL-en keresztül pár szál megmozdítására :)

(#31) sutszi válasza Fiery (#25) üzenetére

sutszi
(addikt)

Egy Thinkpad T61-ről van szó.
Mivel a képfeltöltés nem megy ezért így linkelem.
[link]

(#32) sutszi válasza Fiery (#25) üzenetére

sutszi
(addikt)

Ha esetleg nincs rá megoldás akkor az is érdekelne. Előre is kösz.

(#33) Fiery válasza sutszi (#32) üzenetére

Fiery
(veterán)

A screen shot alapjan nem latok semmi furcsat. CPU-Z milyen magfeszultseget jelez? VID-kent hivatkozik ra?

(#34) sutszi válasza Fiery (#33) üzenetére

sutszi
(addikt)

A CPU-Z 1.58 : Core VID címkével helyesen jeleníti meg. Kipróbáltam az összes szorzó esetében.
(Igaz egy más jellegű probléma ugyan de itt is van. A SuperLFM módot nem ismeri és 4x200-nak írja ezt az állapotot nem 8x100-nak...)

(#35) Fiery válasza sutszi (#34) üzenetére

Fiery
(veterán)

Javitottuk a Merom es Merom-L processzorokon a VID detektalast a legujabb AIDA64 beta kiadasban --> [link]

(#36) sutszi válasza Fiery (#35) üzenetére

sutszi
(addikt)

Nagyon köszönöm. :R
A felhasználókhoz és a visszajelzésekhez való hozzáállásotok előtt le a kalappal. :R
További sikeres fejlesztést kívánok. :K

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.