Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz hcl #15 üzenetére

    NWDOS 7 újabb verziója. Sima FAT, de akármekkora blokkméretet elfogad, nem kényeskedik. Magasról tesz arra, hogy minek kéne lennie kiolvassa a boot szektorból és aszerint kezeli. Ezt már régen is szerettem benne, mert simán minden kiegészítő nélkül ette az 1.44-re formázott 5.25-ös lemezeket. De a megakadáshoz elég az 512-es CF is MSDOS 5.0-val.

    Bootolni, mint a villám. Próbáltam sorozatfelvételt készíteni, de három kép volt a boot idő. Ebből a középső elmosódott. Előtte még az XT-IDE menüje, azután már a prompt fogad. Mindezt egy 386SX-en, mondjuk elég egyszerű a boot, nincs mindenféle firefrancos driver.

    Régen a léptetés fogta meg nagyon a merevlemezt. Főleg sok kis fájl mellett, mert ugye a disk elején volt a FAT, valahol máshol a fájl. A DOS meg rángatta oda-vissza a fejet. Még az MFM-nél gyorsabb 40-80MB-os IDE vinyóknat is könnyen ki lehet akasztani. Van egy jó tesztem rá. XCOM-ban egy combosabb küldetés mentését smardtv nélkül elmenteni, majd visszatölteni. Minden cuccnak külön állományt generál re. Teljesen halál cache nélkül régi vinyón. Most képzeld el, hogy én MFM HDD-vel játszottam. Jól meggondoltam, hogy mit lépek, mert menteni és visszatölteni is kész kínszenvedés volt.

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák