Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psziroot

    csendes tag

    válasz Imilenni #1 üzenetére

    Mozizásra szerintem úgy alkalmas, ha fekszel. Ha 2 van, akkor van olyan program, ami szinkronizál a pároddal, tehát a közös filmezés sem teljesen kizárt. Szerintem ér annyit az élmény, mint egy 3D-s TV-n.

    Viszont amivel itt nagy kavar van a fejekben az a felbontás. 2K-s telefon kell, hogy ne legyen zavaróan pixeles a kép. Ehhez a szemüvegnek semmi köze. Leegyszerűsítve egy nagyító lencse van a telefon előtt. Persze, hogy a vertikálisan felezett HD kijelző kevés lesz. 2K amivel azt a felbontást el lehet érni, amit a PC mellé fejlesztett saját kijelzős ketyerék használnak. Az optimalizálatlan lencse akkor is nagy különbség lesz.

    A másik, hogy torzulás azért van, mert a telefon nem jön rá, hogy milyen lencse van előtte. Nincs sajnos központi adatbázis sem, ahonnan a kínai csodák profiljai letölthetőek. Ezért két választás van. Vagy magának kalibrálja az ember, vagy fogja a Google keresőt és keres egy letölthető profilt az eszközéhez.

    A harmadik, amiért a szemüvegesek aggódnak, hogy nem látnak majd semmit. 10k alatt is lehet olyan típusokat rendelni, amiknél nem csak a szemek közti, de a telefon és lencse közti távolság is állítható.

    Játékokkal lehet próbálkozni, de komoly tartalom nincs, PC-re kötve tényleg nem az igazi egy ilyen. Mozira, ha van 3D TV otthon, akkor kényelmesebb azt használni. Nekem a Streetview és a Youtube 360 volt a leginkább lenyűgöző. Körpanoráma fotókat lehet bármivel csinálni, legfeljebb a minősége lesz kérdéses. Videókhoz pedig egyre megfizethetőbbek lesznek ezek az eszközök (Pl. LG G5 kiegészítője). Egyre több tartalom fog így a netre felkerülni, de olyan kapcsolat kell hozzá, ami képes 2-4K-s felvételt streamelni.

    Hasznos alkalmazást eddig csak 1-et láttam. Prezentáció tartást lehet benne gyakorolni virtuális közönség előtt.

    "Catus repentinus repentinum capillum habet." - D-S.R.

Új hozzászólás Aktív témák