Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz MASSlag #26 üzenetére

    Ez akkor tűnik csak reális szcenáriónak, ha nagyon rossz a levegőztetése a gépnek, de arról nem a táp pozíciója tehet. De az is lehet, hogy az én ~ 200 wattnyi gépem, nem az a kategória, hogy számítson. Mert nekem felső tápos házam van. Igaz még csak kb 4 éves a tápom. Majd 10 év múlva visszatérek kommentelni, hogy bejött-e a feltételezésed. ;]
    De az hogy 7 évig éljen egy táp akár még rosszabb körülmények között....? Tápról beszélünk vagy műbeles virsliről pléhdobozba csomagolva? :DDD
    Bocs, a csípős kommentért, de nekem ez nagyon műszagú elméletnek tűnt. (Annak ellenére is, hogy igen tudjuk, hogy érzékenyek a hőmérsékletre... de ha nem füllesztjük be szándékosan a gépet, akkor nem kell ipari szintű terheléstől aggódni) Volt már belépő, sok-sok éves, ősöreg 350 FPS-m is, amit már eleve használtan vettem csóró egyetemistaként, felsőtápos kiépítésben, és laod alatt kb. 60-70%-on mehetett gaming alatt. Évekig használtam, aztán bekerült egy családi lightos, irodai, közös gépbe. Kb 2 éve adtam el egy AMD konfigban tökéletesen üzemelt, érezhető instabilitás nélkül, szétszedve látható, tapintható púposodások nem voltak, így nyugodt szívvel váltam meg tőle. Mára lehet vagy 20 éves a következő tulajnál...

    #24 fLeSs: Hát, jogos. Én még elnézek kisebb-nagyobb felárat a magyar piacon, mert hát magasabb ÁFA, illetve kicsi piac, így a kereskedők kevésbé tudnak alkudni a beszerzési áron. De ez már olyan felár, hogy 10-15k egyedi szállítással is megéri megvenni külföldről.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák