Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Cifu #7 üzenetére

    még nem JEDEC szabvány, ez igaz. De oldalágon azért megemlíthették volna a cikkben, hogy egyébként a Micron próbálkozik valami mással. Pl a DDR5-tel, amiről egyébként azt írták, hogy a Samsung is benne lenne.

    A képekről engem a LP5 érdekel: látszólag magasabb teljesítményt hoz, mint a DDR4/5 és alacsonyabb fogyasztással. Mi az az LP5?

    a HBM-nél a nagy kérdés szerintem a késleltetés. A HBM2-nél van ez a pseudo channel mode, amire még korábban írták, hogy javít, de ha nem tudják DDR4 fölé javítani, akkor abból nehezen lesz CPU gyorsítótár, vagy rendszermemória. a HMC-nek elvileg épp az kéne lennie az előnynek, hogy gondoltak a késleltetésre is. Biztosan ezért használja az intel is a Xeon Phiben.

    Kétségtelen egyébként, hogy valahogy a PS4-ben megoldották, hogy GDDR5-tel menjen a rendszer annak magasabb késleltetése ellenére is.

    Akkor futhat be még szerintem a HMC, ha nem lesz DDR5 és valahogy meg kell oldani, hogy legyen nagy sávszél és jó késleltetés. Ha a DDR5 tudja hozni a CPU-nak szükséges késleltetést, a HBM meg a GPU-nak szükséges sávszélességet és olcsóbban jön ki, akkor a HMC bukó.

    (Pont ezeket hiányoltam a cikkből)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák