Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz lowphas #61 üzenetére

    Nem tudom, lehet te nem Magyarországon élsz, de amiket én itt Budapesten tapasztalok. Csak a Samsungnak van "marketingje", curved, suhd, qled kizárólag ezekkel találkoztam az elmúlt években. Én személy szerint alig találkoztam oled hirdetéssel. Amikor bementem megvenni pár éve célirányosan a tv-met, ne adj isten pont egy egy qled-re akartak rábeszélni, olyan indokokkal amikről tudtam, hogy fél igazságok. Totál az ellenkezőjét tapasztalom amit írtál, ahányszor tv osztályon járok (nálam ez heti rendszerességű), csak Samsung promóterek jönnek oda.
    Aki valóban házimozizni szeret, értsd sötét, esetleg dedikált szoba, annak az oled a csúcs. Aki egyéb dolgokra is használja tévéjét, játék, fényes nappali, monitor, stb, ott van helye a qled-nek.

    Az oled paneleket jóval drágább volt előállítani pár éve mint a hasonló méretű lcd paneleket. Most tart ott az LGD gyártásban, hogy képes az árversenyre. Egyébként még mindig az oled panel előállítása drágább, de már nem többszörös, mint a kezdeti időkben. A 2020-as évek első felében fog kiegyenlítődni ez a költség, ez után válhat olcsóbbá a nagy paneles oled tech.
    Az érvelésedhez a végén. Aki minimálisan jártas a témában az tudja, épp az oled, ami azzal került a köztudatba, hogy olcsóbb lesz a tömeggyártása.

    Nem védem egyik technológiát se, mert mindegyiknek megvan a maga előnye, de amiket írtál egyszerűen nem igaz.

Új hozzászólás Aktív témák