Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prsq

    tag

    Mobilcsere program megvolt.
    Tapasztalataim (hátha jól jön):

    Az ügyfélkapus regisztráció több mint ajánlott. Az IMEI alapján meg tudod nézni a lecserélendő készüléket, mert ők is azzal kezdik, ha nem találja, saját szakállára nem engedi, mert bukja a támogatást. Sokkal jobban jársz, ha lekérdezed, és csinálsz előregisztrációt (utóbbi sokat nem számított, de annyit igen, hogy nem kézzel írogatott be
    mindent, csak összevetette az iratokat a kinyomtatott előregisztrációs papírral.)
    (Plusz oda kapod a támogatási szerződést. Akinek nincs, annak kinyomtatják-e, nem tudom.)

    Szegeden, a Media Marktban voltam - a mobilcsere program második napján - , az alább leírtak arra érvényesek, nyilván máshol, máskor lehetnek eltérések.
    --------------------------------------------
    Egyáltalán nincsenek tömegek. Tegnap este beugrottam, de egy kezdő kis hölgy volt az ügyintéző, folyton telefonon kérdezgette a kollégát, meguntam, eljöttem. (Ha nem jövök el, nyerek 5e Ft-ot, lásd később). Legalább 30-40 perc volt egy ügyfél. Nem a drága telefonokat viszik, Redmi 9-et láttam, meg volt egy bácsi, aki Nokia 800-ra pályázott.

    Ma visszamentem, nem volt senki. Küldözgetnek össze-vissza, ügyfélszolgálat, majd a telefonért, ügyintézőhöz, mind máshol, elég kiforratlan még. A kiválasztott telefont nézd meg hogy van-e, egyrészt, hogy ne potyára állj sorba, másrészt meg kell is, anélkül nem kezdenek bele, oda kell vinni (te nem viheted, odaviszik neked).

    A helyszín kulturált, ülőhely, hitelügyintézős üvegfülke az egyik sarokban. Még nagyon betanulós, sorvezetőből, az egyik gyakorlottabb emberke tanítja be a másikat. Sok szkennelés, sok nyomtatás.

    Csak bekapcsolható telefont fogadnak el! Abból kell kiírnia az IMEI-t (nálam a doboz is ott volt, rajta az IMEI, de az nem elég). Csak a kereskedő nézi meg, a hatóságot már nem érdekli, a kereskedőtől ki sem kerül a régi készülék, ott semmisítik meg. Csak a telefon kell, semmi tartozék, töltő se.

    Ha email címet adtok meg az előregisztráción, gondoljátok meg, mi az, a szerződés alapján jöhet rá állami propaganda. :)

    Tegnaphoz képest 5e Ft-ot drágított a MM az általam kiszemelt készüléken, ezt annyira nem díjaztam, de addigra benne voltunk a közepében. Mentem volna az emagba.... :(((

    -------------------------------------------------

    Az emagos leírásban szerepelt, hogy 2021 második félévében adatforgalmat bonyolított telefonokra érvényes a kedvezmény. Ebben lehet valami, mert egy Dual SIM-es telefont cseréltem be, amiben az elsődleges kártya Voda volt - Tuti+ , beszédre -, és a második Telekom - Maraton, adatra. És csak a második IMEI-t fogadta el érvényesnek.

    Ha később a 2G-s telefonokra marad keret, akkor ott az adatforgalom már nem játszik.
    Akárhogy is, azért érthető, hogy az egész a még használatban lévő telefonok cseréjére van kihegyezve a dolog, nem lehet a kutya szájából bevitt Nokia 3210-zel besétálni, hogy adjatok érte 20e Ft-ot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák