Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz bozont #659 üzenetére

    Én speciel még nem találkoztam olyan szoftverrel, ami erre maradéktalanul képes lenne. Ennek az az egyszerű oka, hogy MBR és UEFI esetén teljesen másképp megy végbe maga a BIOS boot folyamata ill. az OS boot műveletei is. Csak, hogy az egyik legszembetűnőbb különbséget felvázoljam, pl MBR esetén egy 512 sectorra adja a vezérlést a BIOS, és az abban található bootcode adja tovább a vezérlést az OS-nek, míg UEFI esetén(ott ugye GPT partícióstílus van) erre kell egy speciális, külön partíció megléte is és az azon található rendszerindító fájlok és eszközmeghajtók drivereinek megléte is.
    Nyilván ez OS és alaplap függő fájlokat is jelent egyben.

    Ha létezik is ilyen alkalmazás(lehet, hogy már van azóta, de én még nem teszteltem ilyet), az egész biztosan nem csak egy sima klónozó alkalmazás lehet, hanem ún. migrálási funkciókkal felvértezett szoftver lehet. Most is léteznek ilyen szoftverek, amik pl egy AMD chipset-es gépet áttolnak egy Intel chipsetes konfigra(akár 1 gépről hálózaton többre is), de hogy MBR-ről OS-t áttenni egy GPT-re, olyat még nem láttam(de mint írtam, nem is keresgéltem ilyen szoftver után, lehet, hogy már van ilyen is)

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák