Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Fire/SOUL/CD #53 üzenetére

    Hát nyilván nem esnék neki, mint tót az anyjának. :D Azért nem most kezdtem. :P

    "akkor ezt a dzsuva partíciószerkezetet le lehet takarítani"
    Ezzel a partícióstruktúrával igazából mi a nagy gond? Azonkívül, hogy ott van az a ~15 GB OKR-partíció, ami a Lenovo egy-két saját sz@rát tartalmazza, szerintem nincs túl nagy probléma vele.
    De valami okod csak volt rá, hogy ezt mondtad, erre vagyok kíváncsi.

    "legalább a recovery sem pakolja fel azt a sok HP utilities-t"
    Esetemben ilyen nincs, csak Lenovo-s kisebb szoftverek, amik többségére nincs nagy szükségem, de van pár hasznos is. Nem mintha nem tudnék bármelyik nélkül élni, sőt...
    De nekem alapvetően nem volt bajom azzal, amilyen rendszer eredetileg fel volt húzva. A szükségtelen programokat meg egyszerűen uninstallálom, azt' kész.

    "Klónozás is lehetséges, (bár ebben homályosak az emlékeim, ne vedd készpénznek) csak egy -nevezzük- konfigfájlban kell megadni, hogy melyik szektoron kezdődik az OKR partíció. Ha jól rémlik, akkor factory.ws vagy factory.wis vagy hasonló a neve a "konfig fájlnak", amiben ez megadható."
    Most ez a konfigfájl egyáltalán hol található? Elvileg a Factory Defaults Recovery Disken lenne?

    Viszont közben találtam egy módszert, amivel elvileg saját OKR-partíciót lehet kreálni, itt leírtam:
    Onekey Recovery 7.0 Engineering

    Hogy valóban működik-e, azt nem tudom, mivel nem próbáltam, de az ötletadónak úgy tűnik, bevált.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák