Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bgabi1

    aktív tag

    Sziasztok!
    Segítsen már valaki légyszi!
    Vásároltam egy laptopot előtelepített Win 8-al. Kértem bele SSD-t és azt is , hogy klónozzák át az előtelepített Windowsomat. El is készült, de használat közben a következő gondom adódott.
    Az új Windows megismerése közben bátran állítgattam mindent, mert mondták, hogy a Windows gyors fájlhelyreállítási funkciójával felújíthatom az OS-t. Így is tettem, de a gépem nem találta a felújításhoz szükséges adatmappákat, pl recovery. Így egy fekete képernyő fogadott és onnantól semmi sem történt.
    Lehetséges az, hogy a boltban nem helyezték át a Recovery mappát az SSD-re és azért nem megy a dolog?
    Továbbá próbáltam SSD-t kivenni és HDD-n helyreállítani az OS-t, de ott sem lehet. Ott sem talál valamit, pedig látom, hogy ott van a Recovery és még négy mappa, rendszer, helyreállító és a többi.
    Amikor átklónoznak egy HDD-s OS-t SSD-re, akkor a HDD-ről letörlik az eredeti OS-t? Mert ha igen, akkor lehet, hogy azért nem tudom ott sem helyreállítani Windowst. Lehet, hogy épp ezért, mert nincs mit helyreállítani.
    Most benne vagyok a zsákutcában. Alapállapotra lenne szükségem, azaz előtelepített Windowsom visszatelepítésére a HDD-re, a saját partíciójairól, mert máshonnan ugye nem is lehetne GPT partícionálási stílusa miatt, legfeljebb formázással, de akkor elveszne minden még a termékkulcsom is.
    Kérdéseim:
    Lehet-e ezt házilag elvégezni? Azaz telepíteni HDD helyreállító mappáiból HDD-re a legális Windowsom?
    Megoldható-e az, hogy a HDD-n visszatelepített Windowst úgy átklónozni SSD-re, hogy mindenestől, Recovery-val együtt, tehát hogy későbbiekben SSD-n Win újrahúzás helyett a Win felújítási opcióval (f9) megoldható legyen egy Win felújítás?
    Köszönöm előre is

Új hozzászólás Aktív témák