Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • newbie7

    újonc

    Sziasztok,

    Bár elég régi már a topic, gondoltam megkérdem, hátha tud valaki segíteni, ugyanis nemrég egy ugyanilyen táp került elém.

    A probléma az vele, hogy a primer körben lévő power mostfet (2SK2750) zárlatos lett minden irányban, és eldurrantak a képeken az R20 és R21-es ellenállások. A mosfetet és ellenállásokat kicseréltem, de se kép, se hang. Majd elkezdtem méricskélni, hogy valami képet kapjak egyáltalán arról, hogy meddig jut el a feszkó. Erre - bár szerintem nem csináltam rövidzárat - újra felrobban - szó szerint - a fent nevezett 2 ellenállás. A biztosíték 8A-os, de az teljesen épp maradt. Egyenirányító, diódák, ellenállások, tranzisztorok - minden amit meg tudtam mérni - elvileg jók benne. A PWM vezérlőn nem tudom leolvasni a feliratot, így nem tudom, hogy az is egy az egyben ugyanaz a típus -e. Minden esetre azon sem tudok mérni rendellenességet.

    Úgy gondolom, az R21-es 51Ohmos ellenállás valami current sensor lehet, de nem vagyok benne biztos. Arra tippelek, hogy valahonnan elég nagy túláramot kaphat, de nem értem, a biztosíték miért marad mégis épp.

    Van esetleg ennyiből valakinek tippje, hogy merre érdemes tovább menni a hibakereséssel?

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák