Hirdetés

----------------
2018. november 16., péntek

(#1) DraXoN

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

hát... szűkül a gyártók sora, ahogy egyre drágább a technika...
kár, hogy ez tendencia, de megfigyelhető valamennyi területen, hogy így megy ez... máshogy nem tud menni azokkal a haszonkulcsokkal amik vannak.. a fejlesztések drágák, a berendezések és szakemberek szintén.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#2) Watchdog

Watchdog
(tag)

A pár megmaradt gyártó lassan kezdheti a kart... hrr.. ehhh... Egészségemre! :U

(#3) FlashLed válasza Watchdog (#2) üzenetére

FlashLed
(senior tag)

Sajnos valószínűleg fogják is. Elérjük ugyanazt majd ami van a memóriáknál. :(

The Mechanic

(#4) tibaimp válasza Watchdog (#2) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Pedig az lesz, én is attól tartok....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) daa-raa válasza FlashLed (#3) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Mondanám, hogy ott van az intel független gyártóként, dehát ők meg önmagukal is képesek kartellezni.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#6) tibaimp válasza daa-raa (#5) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Ez nekem is eszembe jutott, mármint az Intel, mint független gyártó, de egyáltalán ezen irányú törekvéseik beindultak? Gyártanak ők valakinek bérbe? (Már úgy értem valaki "nagyobbnak") Csak mert nem nagyon hallani erről, sőt, sok esetben a saját kapacitásukat sem bírják.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) joysefke válasza tibaimp (#6) üzenetére

joysefke
(PH! kedvence)

Gyártanak ők valakinek bérbe?

Tudtommal (processzort) nem. És ez volt részükről az utóbbi évtized legnagyobb melléfogása. Nem voltak hajlandóak (számukra) szarért-húgyért ARM-es SoC-okat bérgyártani a távolról vett konkurenciának, ezzel hagyták, hogy a Samsung illetve TSMC stb chipgyártó konkurensek egy óriási piacon szétterítsék a gyártástechnológiai fejlesztések egyre növekvő költségét.

Mostanra oda jutott a dolog, hogy az intel több évnyi gyártástechnológiai előnye ezekkel a konkurensekkel szemben elveszett és a közeljövőben úgy tűnik hátrányba is át fog fordulni. (mire az intel eljut a 10nm-es tömeggyártáshoz, a többiek már javában tömeg-termelnek 7nm-en, és most jóindulatúan feltételezzük, hogy az intel 10nm-e fel fog érni a többiek 7nm-vel). Hogy ez a hátrány csupán időleges lesz-e (gyorsan jön egy potens inteles 7nm) vagy az intel gyártástechnológiában leszakad-e a konkurenciához (elsősorban Samsunghoz) képest (az intel a saját 7nm-ével is megszenved mint most a 10-zel) az még a jövő kérdése.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.