Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tiszteletes

    aktív tag

    Én esetleg azokat a csúnya dimenziókat feszegetném, hogy:

    - Azok az érdekcsoportok, akik támogatták/támogatják a DDR4 szabvány kidolgozását, szembekerülnek-e egy erősebb érdekcsoporttal, akik az DXR2 szekerét tolják. És ha szembe kerülnek, akkor megegyeznek-e egymással, hogy a két technológia: I. párhuzamosan, II. vagy leginkább, alternatíva nélküli eladhatóság és a profitmaximalizálás mindenekfelett álló szentségét szem előtt tartva egymás után kerüljön bevezetésre?

    Szóval szép is jó is, de még 3-5 éven belül ezt nem fogjuk látni, legfeljebb a katonai szegmensben.

    Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

  • Tiszteletes

    aktív tag

    válasz Abu85 #11 üzenetére

    +1

    Szerintem majd Henry Ford megmondja, hogy milyen T-modell kell a népnek "Fekete"

    S tényleg ne vegye senki sértésnek én tiszteletben tartom mások világnézetét, de természetesen el nem fogadom. Ha szerintük a "fogyasztók döntenek"... Csakhogy valaki "megmondja", sugalmazza, etc, hogy a fogyasztó mi(k) között dönthet. Ugye?

    Nem azért öltek a befektetők dollármilliókat a kutatás-fejlesztésbe, hogy aztán feltett kézzel nézzék végig, hogy a fogyasztók "eldöntik", hogy a számukra kedvezőbb (gyorsabb, kisebb fogyasztású) portékát veszik.

    Ha az üzleti érdek a vásárló érdekével egybe esik, az csak a véletlen műve, nem kell mögötte tudatos tevékenységet sejteni. :)

    [ Szerkesztve ]

    Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

  • Tiszteletes

    aktív tag

    válasz vivanto #20 üzenetére

    Mondjuk inkább úgy, hogy a varjú csak a legvégső esetben vájja ki a varjú szemét. Ha meg lehet egyezni és mindenki (természetesen a fogyasztók az utolsó sorban) jól jár, akkor nem kell nekünk versenyezni. (Merevlemezgyártók esete az áradással. És még sok-sok már példa.)

    De teljesen természetes, hogy ha a kutatásba befektettem és kellő érdekérvényesítő erővel bírok, akkor oda fogok hatni, hogy az enyémnél jobb technológiát vagy ássák el, vagy csak tegyék félre egy időre. Esetleg ahogy előttem írták, egyszerűen megveszem kilóra és akkor már én döntöm el, hogy mikor dobom piacra. Magamnak nem fogok konkurenciát csinálni az biztos. :)

    Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

Új hozzászólás Aktív témák