Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dester31

    tag

    válasz Alogonomus #8 üzenetére

    Nyilván csak az egyik oldalt írtam le. A korszerűbb gyártástechnológia, energiahatékonysági normák (processzorok, egyebek dinamikus lekapcsolása), de még az akkumulátortechnológia is rengeteget fejlődött értelemszerűen. De akármennyire is billegnek a két oldal között, a gépek teljesítmény- és hűtésigénye szépen lassan, de egyre nő.
    Emlékezzetek rá (már aki elég idős hozzá), amikor még az energiahatékonyság nem volt szempont, akkor az órajeleket emelték, ameddig csak tudták. Aztán ez nem volt tovább tartható egy ponton túl, akkor jöttek a többprocesszoros, majd többmagos konstrukciók, aztán meg (illetve közben) a chipek teljes áttervezése, és dedikált feladatvégrehajtó konstrukciók integrálása (ez még valahol az utasításkészletek integrálásánál kezdődött el). A telefonokban is többféle klaszter van különféle feladatokra, pl. talán a Samsung volt az első, aki dedikált chipet készített csak a lépésszámlálásra és hasonló "alvó funkciókra", hogy ne a fő CPUt terheljék vele.
    Bocs, hogy pontatlan voltam, igazatok van, pusztán csak azt odaböfögve eléggé fals volt, amit írtam.

    Des

Új hozzászólás Aktív témák