Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bollokcs80

    Korrektor

    válasz AliceWake #7 üzenetére

    Meg tudom érteni. Én csak egy tartaléknak használt alap LG telót zúztam le egyszer, de még azt is megcsináltattam - igaz, utána már nem volt a régi. :F

    [ Szerkesztve ]

    B.Cs.

  • #85619712

    törölt tag

    válasz AliceWake #7 üzenetére

    Ha N915-ről van szó, gyárit tudsz venni a skyphone-tól, igaz 26 mátyásért.

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz AliceWake #7 üzenetére

    [link] ilyenre gondolsz? assembly (vagy screen and digitizer assembly) neven neha lehet talalni, mas kerdes, hogy nekem anno UK amazon marketplacerol kellett levadasznom egyet. ifixit alapjan 40 perc, gyakorlatban ez nekem tobbnek tunik de legalabb a holegfuvot/hajszaritot meguszod ahogy nezem.

    ----

    vegiggondolva, hogy a csaladban az utobbi 5 evben mi miatt lett telefon cserelve a fairphone azert annyira nem hulyeseg. konkretan az osszes problemat megoldja, ami miatt utobbi ot evben egetove valt egy upgrade. korabbi telefonoknal maradva
    - nem kapott security updatet (Pixel 1 XL, ket LG G3, LG G6)
    - nem kapott uj foverziot (LG G3, LG G6, HTC Desire HD)
    - nekiallt gyengulni az akksi es remalom volt a csere, plusz ugy altalaban kezdett erezhetoen lassu lenni a hardver (Pixel 1 XL, Huawei P10, LG G6)
    - betortem a digitizert a kijelzovel egy nyaralas kozepen es ket het volt szerezni egy potot, meg egyebkent is az eletciklusa vegehez kozeledett a telefon szoval vettem aznap este egy masikat (Nexus 4)

    mondjuk a frissebbek jobban birtak. a P10 negy ev korul (es negy es fel evvel a release utan) kezdett vallalhatatlan lenni, a Pixel XL 3.5 evnel (4.5 evvel a release utan) kezdett rosszalkodni. ujabb telefonoknal ugy nez ki 5 ev tamogatas standard lesz, tippre annyit a snapdragon 865 + 8/256 + 5G modellek tavalyrol mar birni fognak. korabbi modellek azert jo esetben 3 evet birtak a release utan, de Snapdragon 810 elott azert generacionkent tempoban is nagyon jelentos ugrasok voltak. emlitett HTC pl meg egymagos volt.

    jellemzoen mind az eletciklusuk vegen voltak. a Pixel 1 XL meg valszeg birta volna legalabb fel evig, a Nexus 4 szinten. elobbinel ott volt eppen nagy learazas, utobbinal meg surgos volt. egyebkent a Nexus4en utana kb 1-2 oras meloval megvolt a komplett assembly csere, utana is tokeletesen mukodott. viszont kijelzot es digitizert csak egyben szabad cserelni, egyebkent garantaltan nem fog mukodni rendesen otthoni eszkozokkel.

    torma99: ragasztott telefonban is megoldhato az akksicsere, csak nagyon maceras.

    Nekton: gorilla glass reped es ha valahol elkezdi akkor egy ido utan vegigreped. ha repedt a kijelzo akkor az para, mert hiaba akarod csak a kamerat cserelni, a kijelzo (a digitizerrel egyutt) szet fog esni szetszedeskor. ha valaha hasznaltal gorilla glass vedofoliat (pl panzerglass) amit sikeresen be is tortel (velem kb ketevente fordul elo), akkor szerintem nem kell bemutatni a problemat. onnantol kezdve uj assembly kell. es meg is van a 90-200 euro koruli javitasi koltseg.

    egyebkent a Fairphonenal is jo kerdes, hogy milyen arban van a potalkatresz. pl highend fejeseknel megoldott, hogy van potalkatresz. nekem pl van itthon egy Beyer DT990 editionom ami gazdasagi totalos lett kb 5000 oranal: bedoglott a bal driver (parban erdemes cserelni), elfaradtak a parnak, eltort az egyik oldalon a pant egy darabja es a fejpant bor resze elvasott. cserelni lehetne mindent, csak eppen olcsobb lett volna venni egy ugyanolyan fulest vadiujan.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • attila851

    csendes tag

    válasz AliceWake #7 üzenetére

    Itt van még készleten kijelző kompletten: https://www.skyphone.hu/samsung-n915-galaxy-note-edge-elolap-lcd-kijelzo-es-erintoplexi-feher

Új hozzászólás Aktív témák