Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz hibavissza #15 üzenetére

    "Én 10+ éve raktam össze egy montit 100 ezerből. Nem kímélem. 110-130 kg között mozgok (egy középcspágy és felni/gumi cseréken kívül semmi nem volt vele)...szerintem nem ér 100 ezret egy lopássegítő matrica.

    Bár lehet tizenéve az a 100 ma kettőt ér? :U"

    Na most cáfolod vagy alátámasztod? ;]

    KSH szerint 2003 --> 2013 10 éves időszak alatt a teljes Fogyasztóiár-index 61%-kal nőtt ("csak"; 94 --> 97 között pl. duplázódott). Ez az általános fogyasztói kosár átlaga (élelmiszer, szolgáltatások, energia üzemanyag, stb), bringák utóbbi években elszállt árával kb. ott vagy a duplánál.

    Mazsi: sajnos a hasonlatod nem áll, egy szintig elég jól hallható a különbség. Talán hozzánk közelebb álló azt felhozni, hogy akár már 20k-ért is kapni dzsunka-kompakt fényképezőgépet, és annak a dzsunka-kompakt-gyártónak a csúcsmodell kompaktja mondjuk 70k, miközben kurrens cserélhető objektíves m4/3 vagy nagyobb szenzorú gépet 100k-tól kapsz (hasonlatos a cikk tárgyát képező, komolyabb darabok közüli belépő modell); és akkor a full frame-ről (mint ebben a témában az igazán hi-end hi-fi) és obikról, kiegészítőkről (mint itt DAC, erősítő) még nem is beszéltünk.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák