Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Medocsabi #23 üzenetére

    Én mindkét oldalt megértem, mindazonáltal a személyes véleményem, hogy akik elkötlöztek itthonról, szeretik a leghangosabban kiabálni, hogy itthon minden sz@r, máshol minden jobb.

    Azért remélem körbejártad Erdélyt és nekik is elmondtad, mert hiába mondasz ilyeneket valamiért akik elmentek én is a saját szüleimet támogatnom kell mert otthon nem éppen rózsás a helyzet, az hagyján, de akik kinn vannak rendszeresen a magyar állam helyett fizetik támogatják a rokonaikat, ez valahogy kimaradt.

    Nem itthon élnek, nem itthon fizetnek adót.Kérdem én, akkor milyen jogon szavaznak/döntenek azok sorsáról, akik próbálnak valamit tenni, hogy változást hozzanak, de nem tudnak, mert kisebbségben vannak.

    Tehát akkor Kárpátalja, Erdély, Felvidék, stb ne szavazzon, mert ez beleesik a halmazba amit írtál. Azzal a különbséggel, hogy akik kimentek dolgozni utalnak haza rendesen, vannak kivételek, de a legtöbben igen.

    Lehet ezt magyarázni a "nekemnemondjamegsenkihogyélljek"-kel, de ez akkor is - szerintem- egyfajta gyávaság, struccpolitika.

    Már mi a gyávaság? Hogy nem hagyjuk magunkat hülyének nézni, hogy nem akarjuk fizetni feleslegesen a semmit, hogy nem akarunk életünk végéig eladósodni, hogy értelmes körülmények között akarunk élni, nem tekintélyelvű, gyáva, sunyi mindenen áttaposó mentalitás szerint.... Hát hajrá ha neked ez tetszik... Lehet hogy Te nemzeti öntudatból, meg hazaszeretetből meg tudsz élni, de legtöbben ehhez kevesek...

    (#25) .tnm

    De ha mindenki itt maradt volna, aki lelépett az itteni szar miatt, már itt se lenne ez a szar. Szerintem.

    Szerintem nekem nem dolgom egy olyan társadalmat kiszolgálni, aki jobban tiszteli azokat akik semmit nem tettek az országért, hanem csak úgy stadionokat, iskolákat, templomokat építenek csak azért, hogy politikai haszonszerzés miatt megválasszák öket. Azt a korosztályt, akik megvezethetőek, akit kádár meg tudott vezetni ezt ezek a politikusok is simán. Majd ezek a jól megvezetett emberek, vagy éppen a határon túli magyarok akik valóban semmit nem tettek hozzá a gazdasághoz ellentétben azokkal akik legalább hazautalnak valamennyit döntik el a sorsom, és még sokan tapsolnak is ehhez. Nekem ez nem tetszik. Változtatni ezen nem tudok nem is akarok. Nem is haragszom ezért senkire, de én ezt meg nem szeretném.

    (#29) nyisziati

    Pedig te pontosan ezt tetted.

    Melyik része volt az amikor ezt olvastad?

    Talán ha a fele igaz annak, amit elmondtál.

    Na melyik része nem úgy volt, csak mert én tapasztalatból nem nemzeti öntudatból írtam, attól még igaz... Hogy ezt elfelejtik megemlíteni az már más kérdés...

    (#34) Medocsabi

    Persze keresni lehet annyit mint Londonban, csak londonban félre is tud tenni abból, ameddig Magyarországon nem. Valamint ha valaki értelmesebb akkor 3 - 5 év alatt Londonban azért miniumum megduplázhatja azt a kezdőfizetést, ja hát dolgozni kell, meg akarni is kell. Otthon tök mindegy hogy hajtasz semmit nem érsz el vele, mert otthon ahogy Bödőcs is mondta a bicikli útnak nem az a fele, ahol tekerni kell... Alá jó kádár rendszer, ahol véletlenül szintén így volt, a legfurcsább, hogy azóta eltelt 30 év a mentalitás nem sokat változott. Tisztelet a kivételnek.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák