Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    Ezek a gépek nincsenek túlárazva. oké, van rajtuk kiskereskedelmi haszon, de ennyi engedtessék már meg annak, aki ebből akar élni. Össze lehet kukázni picivel olcsóbban is a hétszázezres gépet, de ahhoz bújni kell a fórumokat, teszteket (melyik deszka kiegyensúlyozott, milyen memória passzol mellé - tapasztalat, én ezekkel kellemeseket mélytorkoztam). Nem mindenki szereti, ha leveri a víz az első POST csippanás előtt, h most működni fog-e amit drága pénzen összeválogattam vagy sem. Sosem volt olcsó jó gépet építeni. Most talán annyival szerencsésebbek vagyunk, hogy végre tényleg jók az AMD-s termékek, és talán támasztanak némi versenyt az Intel felé. Több, mint tizenöt év után intettem búcsút a kékeknek, és nem bántam meg.

    A 3700X sajnos játékban semmivel sem jobb a 3600X-nél, nem érdemes verébre ágyúval lőni (egy ismimmel a konfigjainkat csak a magok száma válassza el, icipicit jobban teljesít a gépe játékok alatt a sima 3600-ssal, mint a 3700X-em. A plusz két mag egy picivel reszponzívabbá teszi az egész gépet (tömörítés, enkódolás), de van köztük száz euró (3600-3700X). A hűtés minőségi a hétkilós gépen, de elég lehet oda egy sima Dark Rock Slim is, gyakorlatilag kussban teszi a dolgát. Tuningban nem nagyon kell gondolkodni az AMD-s konfigoknál, a PBT pont addig nyújtózkodik, ameddig a takaró ér. Az x570-es közepes lapok kétszer annyiba kerülnek, mint a B450-esek, és nem adnak annyival többet (PCI-E 4.0 a fő aduász), viszont a jövőre nézve jobb választás.

    Kortárs, olcsó erőgépet ma B450-el meg 3600-assal lehet a legkönnyebben elérni. Az új s1200-as foglalat B460-asai túlárazottak (címben szereplő lap AMD-s megfelelője 25-30 euróval olcsóbb), és maradnak a 3.0 PCI-E-nél.

    Gyakran szúrják még ki a júzer szemét pici ssd+egyterás vinyó kombóval. Ezt sem tartom üdvösnek, olyan szépen be tud miattuk rezonálni a gépház, h ihaj. Érdekes a VGA-CPU hűtők nem indítják be ugyanezt.

    Akik pedig folyamatosan a közeljövőben megjelenő új hardverelemeket várják, mindig csak a kirakatüveget fogják nyalogatni. PC-vel játszani mindig is full' bukó volt, közgazdaságilag értelmezhetetlen kategória. És mégis csináljuk, méghozzá nem is kevesen...

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák