• Pola0520 és Edipok értékelése egymásról

    Hirdetés: Samsung Galaxy S7 EDGE

    Pola0520 negatív értékelést adott Edipok számára:

    Elsősorban a hirdetést direkt nem töröltem az említett "összekaristolt" telefonról a képeket bárki megnézheti, hogy miért kapom életem első negatív értékelését 🙂

    10 éves Hardveraprós múltam alatt, kijelenthetem, hogy a legrosszabb vásárló akivel valaha dolgom volt, senkinek nem ajánlom!
    Az úr vásárolt tőlem egy 5 éves, annó felsőkategóriás készüléket ami, egyébként ritka szép állapotban volt, kizárólag alul a hátlapon volt néhány karc, ami a képeken jól látható volt, illetve a telefonban is említettem hogy van karc a hátulján. Épeszű ember örült volna hogy egy ilyen megkímélt készüléket vásárolhat ennyi idősen, kivéve az úriembert. Kötekedő, szemrehányó stílusban rám írt hogy nagyon köszöni gyakorlatilag azt a sz@rt amit küldtem neki, először belém állt hogy nem is a telefonról készültek a képek, (bele nagyítva látszik az IMEI szám a hátlapon, ami egyezik is) majd hogy direkt úgy fotóztam hogy ne látszódjon (tökéletesen látszik minden) majd mikor rájött hogy az is látszik akkor már "őt nem is érdekelte a karc meg a függetlenítés sem csak az a hangnem ahogy beszéltem vele" tehát egyértelmű hogy mikor az úr rájött hogy hülyeséget beszél, egyből próbált más támadási pontot találni, direkt beléállt az emberbe, mert ez is volt a cél. Tipikusan az az ember aki még egy új készülék állapotába is bele tudna kötni.

    Fuggetlenítő kódot lekértem, de beírni elfelejtettem, heti 10-20 telefon mellett ez előfordul természetesen elnézést is kértem. Ellenben a szolgáltató INGYEN, és online megküldi a kódot, egy munkanapon belül, így olyan hatalmasat már nem is hibáztam.

    Senkit nem nézek le azért hogy olcsó készüléket vásárol, kereskedő vagyok, megjártam a ranglétrát több mint 10 év alatt, én lennék az utolsó aki lenéz bárkit. De még ha fáj is egyes embereknek. Ennyi pénzért, (36000ft) ennyi idős telefonnál (5 év) elkell tudni fogadni néhány apró karcot, vagy ha nem, újabbat kell vásárolni az alsókategóriából és addig kell nyújtozkodni ameddig a takaró ér.

    Végső szónak pedig az úr utolsó üzenete:

    "ha akarod folytatni, tudod a számomat, hívj fel és találkozzunk személyesen."

    Innentől fogva szerintem tisztázódtak az értelmi, és kulturáltsági szintek is 🙂

    Edipok negatív értékelést adott Pola0520 számára:

    Függetlennek árult, hálózatfüggő telefont adott el nekem, telekomos software-rel.Tovább a képekbe ha nagyon belenagyítok, látható az alján pár nagyon halvány karc, ami élőben, természetes fényviszonyok közt jóval drasztikusabban néz ki. A függőségért úgy ahogy elnézést kért, a karcok miatt még kb. engem hordott le, végig lenéző hangnamben. Ő szerinte egy ilyen olcsóbb telefonnál ennek nincs jelentősége.

Hirdetés

Aktív témák

  • Edipok

    újonc

    Ebből indult ki a vita, aminek az eredményét erősen ferdítve beleírta az értékelésbe.
    A megfelelő részeket kiragadva könnyű ferdíteni és negatívan beállítani a másik felet. Úgy tudok csak védekezni, ha hiánytalanul látható, hogy indult a vita.

    Ennyit az "értelmi és kultúrális" szintekről:
    Pola0520 EdipokVálasz 2020-10-02 22:08:06
    Pola0520
    csendes tag
    Törlés

    Szia!
    A független dolog végett elnézésed kérem lekértem a kódot, de elfelejtettem beírni, de telekom oldalán díjmentesen lekérhető, úgy gondolom ezzel nagy problémát nem okoztam. Az hogy nem a képen szereplő telefont kaptad, az nem teljesen mindegy? Semmilyen sérülés vagy bármi fotózni való nem volt a készüléken, heti 10-20 telefont hirdetek, ha egyről van képem nem fogom újra fotózgatni.
    Ha pedig ezvégett negatív értékelést szeretnél adni, 10 év értékeléseibe bele akarsz rondítani, garantálom vissza is megy!


    Edipok
    újonc
    Törlés
    Nehogy már még neked álljon feljebb... A hátlap állapota jelentősen eltér a fótózott készülékétől, gyakorlatilag az alsó rész szét van karistolva, direkt rákérdeztem a telefonba, azt mondtad, hogy csak hajszálkarc van. Szerintem egy bocsánatkérést bőven megért volna ez is... Egy kicsit magas lóról beszélsz. "Az, hogy nem a képen szereplő telefont kaptad, nem, az teljesen mindegy?"; "Ha pedig ezvégett negatív értékelést szeretnél adni, 10 év értékeléseibe bele akarsz rondítani, garantálom vissza is megy!" Ha ezeket nem írtad volna, hanem kultúráltan valami emészthető indokkal elnézést kérsz, nem adtam volna negatív értékelést, de mostmár csakazért is. Nem tudom felfogni, hogy még te vagy felháborodva. Már kíváncsi vagyok, hogy rólam milyen negatívumot tudsz írni, mert itt én nem hibáztam. Ha kell, kiteszem a privát beszélgetést is, bevállalom a büntit érte ha feljelentessz miatta.


    Pola0520
    csendes tag
    Törlés
    Rólad azt a negatívumot tudom írni hogyha előbb elolvasom az oldadon kiírtakat, "Garantáltan nem akarlak átbaszni. Hidd el, te se akarsz engem." Ilyet csak az ír ki aki meg egy új készülékbe is beleköt és kukacoskodik mindenen amin csak lehet, keresi a konfliktust!
    Sajnos mindig bele futok egy ilyen emberbe...
    Szétvan karistolva??? Neharagudj, de normális vagy? 4 éves készülékről beszélünk, de az is lehet hogy 5. A piac alsó szegmenséből vásároltál egy használt készüléket, ami a korához képest nagyon megkímélt állapotban van, ha nem direktbe a karcokat fényképezem a fotókon sem látszott volna! Arról ne is beszéljünk hogy lealkudtad vétel ár 8%-át értelmes ember néhány apró karcra legyintett volna ez esetben, de te belém állsz...
    Vicc hogy egy 4-5 éves 37000ft-os telefonnál néhány apró hátlapi karc miatt kell vitáznom...
    Javaslom legközelebb addig nyujtozkodj amíg a takaród ér. Vagy más kategóriában keresgélj makulátlan telefont, vagy duplázd, inkább triplázd meg a vételárat!
    És végül egyáltalán nem ülök magas lón, ha a hirdetésemben szereplő 165 000ft-os OnePlus-nál lett volna hasonló gond, de akár fele ekkora értékű készüléknél akkor nem győznek elnézést kérni de így....

Aktív témák