Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) Sza_Sa

Sza_Sa
(senior tag)

Ehhh, brutális az intel előnye, ennek én személy szerint nem örülök.
Szerk: Bár ha jobban belegondolok nálam is 2 asztali, meg egy mobil core fut éppen. :B

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#2) Gonosz15

Gonosz15
(aktív tag)

Semmi.. sry

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#3) akosf

akosf
(veterán)

Vajon mikor hasít ki egy szeletet a szerverek piacán is a VIA? ;]

(#4) adamka16

adamka16
(őstag)

Azért AMD prociban sztem "jobb" gondoljunk csak az x2-->x4 dologra.. azzal nagyot szakítottak a vásárlók, közöttük én is. azért 15e-ért hol kapni phenom ii 940 X4-et? hát sehol :) meg ugye sokkal olcsóbb mint az intel féle megoldások,
mobil fronton, inkább az intel... szívok is az AMD-s notimmal, mert sajna elég hamar kipurcan. nem is rég itt járt nálam egy erősebb inteles noti, kibírt az akkuja egy win7 ultimate telepítést akkuról, driverekkel, összes win7 frissítéssel együtt, úgy hogy kb 80%-os volt az elején, a végén meg kb 20. szóval ha tehetném akkor intelt választanék mobilplatformon...

[ Szerkesztve ]

(#5) Entryy

Entryy
(aktív tag)

Az én pénztárcám meg egyre rosszabb negyedéveket zár.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#6) lorenzen

lorenzen
(aktív tag)

Könyörgöm! Vásárolja már fel a Nvidia, a Viának nevezett valamit.
Mindenki jobban járna. A vásárlók mindenképpen. Valódi háromszereplős processzorpiac alakulhatna ki.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#7) siriq válasza lorenzen (#6) üzenetére

siriq
(őstag)

Ez sajna nem ilyen egyszeru. En is orulnek egy masik x86-nak ha az NV csinalna. Ez sajna nem fog eloforulni a mostani licensek alapjan.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#8) Paul119

Paul119
(addikt)

Hajrá Intel :R

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) Killing válasza adamka16 (#4) üzenetére

Killing
(addikt)

Hát igen, az akkuval vannak az AMD-nek problémái, nálam 1,5 órát megy egy feltöltéssel, és egy Windows 7 Ultimate telepítést éppen hogy kibírt. De AMD fan vagyok a javából, így a notim is AMD-s, ahogy az asztali gépem is. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#10) Eddie141 válasza Paul119 (#8) üzenetére

Eddie141
(senior tag)

Sajnos a mai napi utolsó csalódásommal az amd irányába én is beállok a sorba..
Nem értem, hogy az intel hogy képes ekkora részterületet birtokolni, ha ennyire átgondolatlan árpolitikával rendelkezik? :(

(#11) Osibaa válasza Eddie141 (#10) üzenetére

Osibaa
(senior tag)

Ezt miért írod be minden fórumba? :U

Akarsz beszélni róla? :DDD

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#12) lorenzen válasza Eddie141 (#10) üzenetére

lorenzen
(aktív tag)

"Nem értem, hogy az intel hogy képes ekkora részterületet birtokolni, ha ennyire átgondolatlan árpolitikával rendelkezik? "

Nincs átgondolatlan árpolitika. Mindig optimumom tartja az árait, a konkurenciához képest.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#13) fairi válasza adamka16 (#4) üzenetére

fairi
(őstag)

asztalin nekem is amd-m van jó ideje,mindig az ár miatt vettem meg...
nekem is a négymagosított X2 hoz boldogságot, hasonló teljesítményt Inteltől drágábban kaphattam volna meg...

laptop fronton nincs mese intel jobb,core2duo ereje meggyőző...
sőt most jöttek i3,i5-ök...
Intellel egy a baj,az ára.... :W

(#14) siriq válasza fairi (#13) üzenetére

siriq
(őstag)

Pontosan ezert ajnalok i3-s laptopot mert nem draga, viszont nagyon jo teljesitmenyben. Laptop teren nyujthatnanak tobbet is az AMD-ek. Regen meg opteront ajanlottam a 3d-s tervezo havernak, mert, akkor az volt jobb.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#15) Osibaa válasza lorenzen (#12) üzenetére

Osibaa
(senior tag)

Abban nem vagyok biztos, hogy a konkurencia határozza meg az Intel árazását, a piackövetés inkább az AMD-re jellemző.
Szerintem az Intel sikeresen váltja pénzre a jó hírnevét: aki nem ért hozzá, az inkább az Intelt választja, hiába van az adott árszegmensben jobb alternatíva (más is csinálja ezt, pl. az IBM). A korábbi etikátlan kereskedelmi gyakorlatáról nem is szólva, ami elvileg véget ért, azonban gyakorlatilag ugyanazok az emberek ülnek még ugyanazokban a székekben.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#16) schawo válasza Osibaa (#15) üzenetére

schawo
(titán)

Van intel és AMD notim is, mindkettő HP. Az mindkettő kb. ugyanannyiba került. AMD platformon ezért kicsit gyorsabb procit, sokkal gyorsabb és jobb videokártyát (HD4650/1G), több ramot és sokkal nagyobb vinyót kaptam, míg az intel kb 25%-kal hosszabb üzemidővel, és hűvösebb burkolattal virít. Ha beleszámolom, hogy mennyivel többet fogyaszt, és mennyivel több hőt ad le a VGA, akkor máris nem értem, miért csak 25%-kal bír többet az intel 45nm C2D. Az intel volt meg előbb, és a beszámolók alapján sokkal rosszabb eredményre számítottam az AMD Puma platformtól, mint 2-2,5 óra.

[ Szerkesztve ]

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#17) BalaNce87

BalaNce87
(addikt)

Ezt azért nem gondoltam volna. Azthittem, hogy az AMD azért kezd felzárkózni. Szerintem ez a corei7 még egy szög volt az AMD virtuális koporsójába. Szerencse, hogy most a VGA üzletág talán húzza őket egy ideig.

(#5) Entryy: Tökéletes meglátás, de ezt mondhatnád mondjuk a gázszámlára is :DD Habár ha az a konfigod, ami alulra van írva, akkor érdekes a meglátásod. Ha a legjobb cuccokat veszed, ne csodálkozz, hogy rossz negyedévet zársz. Mert amennyibe az kerül, annyival nem jobb...

[ Szerkesztve ]

One plus voucher: https://oneplus.net/hu/invite#EZBIHNX2HA7SBC7

(#18) Ottoka

Ottoka
(őstag)

Bezony. :P

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#19) Angel1981 válasza lorenzen (#6) üzenetére

Angel1981
(veterán)

Biztos meg van az oka, hogy idáig miért nem tette meg.

(#20) ftc válasza lorenzen (#6) üzenetére

ftc
(nagyúr)

Mivel nem lenne x86 licence sem :U

(#21) Bcy+

Bcy+
(tag)

Hajrá! AMD :K

||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||

(#22) ^Clown

^Clown
(veterán)

Tényleg hihetetlen, hogy az AMD csak 20% alatt van... Elég normális procikat gyártanak, nagyon jó áron, ráadásul két magból négyet lehet varázsolni sok esetben. Nem értem... :(
Az lenne a jó, ha tudnának lobbizni a HP-nál, Dell-nél, stb., hogy az ő procijaikat is szereljék be a kész gépekbe, megdobná az eladásaikat, csak persze egy Intel mellett ez lehetetlen sajnos.
A másik a mobilprocesszorok. Itt muszáj fejlődnie az AMD-nek, itt hatalmas a lemaradás (nem minden szegmensben, általában).

[ Szerkesztve ]

(#23) Puma K

Puma K
(veterán)

Fogyasztás miatt egy jó nagy zöld fikát pöckölnék az AMD arcába.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24) Raymond válasza Puma K (#23) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

"Az lenne a jó, ha tudnának lobbizni a HP-nál, Dell-nél, stb., hogy az ő procijaikat is szereljék be a kész gépekbe, megdobná az eladásaikat, csak persze egy Intel mellett ez lehetetlen sajnos."

:F Mindket gyartonal vannak AMD-s desktopok, notebookok es serverek is.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) Prison85

Prison85
(senior tag)

Nem akartam hinni a szememnek, amikor láttam a piaci részesedéseket. Notiknál rendben. Nekem is volt AMD procis laptopom (Acer, Sempron 3000+) és utáltam. Most MSI van, Intel procival. Persze sokkal újabb generáció, de ennek tényleg bírja az akkuja. De asztali platformnál ekkora különbség? Kíváncsi lennék itt PH-n is tükröződik-e ez az arány, mert ahogy látom itt a B50, B55 nagy szeletet hasítanak hisz 20-25 körül lehet egy 4 magos procid 6MB-s L3-mal. :K

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#26) Prison85

Prison85
(senior tag)

.

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.