Hirdetés

2019. július 18., csütörtök

(#1) Cythyel

Cythyel
(senior tag)

ha már van valaki gépében ssd, ezeknek az optane gyorsítótáraknak semmi értelme, 1-2%ot jelent csak idővel... hdd mellett meg ugyan az mint hajdanán az ssd-k érkezésekor a turbo cache (ha jól emlékszem ez volt a neve) néven nevezett drága és kicsi ssd-k, de ilyen ssd árak mellett ez teljesen felesleges termék...

(#2) IgnisFatuus válasza Cythyel (#1) üzenetére

IgnisFatuus
(fanatikus tag)

Kb. ugyan ezt akartam írni. Egyszerűbb venni egy jó sebességű m.2-es SSD-t, mint ezzel tökölni.
Nem látom a piaci rést, amit ez a kütyü betömne, bár lehet vaksi vagyok. :)

i7 8700K@5000, Asus ROG Strix Z370-H, 32GB HyperX Predator 3600MHz, 500GB Samsung 970 Pro M2, 2TB Intel 660p M2, Zotac 2080Ti AMP! Extreme, Asus Xonar DX, Asus PG279Q, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro

(#3) Cythyel válasza IgnisFatuus (#2) üzenetére

Cythyel
(senior tag)

még m.2-nek sem kell lennie, sima sata3-as is bőven elég mindenre, ahova m.2 nvme kell az a videóvágás és hasonszőrű nagy sávszélt igénylő területek, még gamingre is bőven elég a sata3-as

(#4) BlackSoft válasza Cythyel (#3) üzenetére

BlackSoft
(PH! addikt)

Ugyan már, gamingre csak az RGB világítással szerelt 2TB-os NVMe a jó, mással lassú lesz és még sz*rul is néz ki ;]

---------> HardverGURU https://www.hardverguru.com/ <---------

(#5) IgnisFatuus válasza Cythyel (#3) üzenetére

IgnisFatuus
(fanatikus tag)

A sebességbeli egyenértékűség miatt mondtam az m.2 SSD-t, mert ott egy gyorsabb típusnál azt sem lehet mondani, hogy az Optane gyorsabb...

i7 8700K@5000, Asus ROG Strix Z370-H, 32GB HyperX Predator 3600MHz, 500GB Samsung 970 Pro M2, 2TB Intel 660p M2, Zotac 2080Ti AMP! Extreme, Asus Xonar DX, Asus PG279Q, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro

(#6) zetor2000 válasza BlackSoft (#4) üzenetére

zetor2000
(fanatikus tag)

Raidbe kell kötni azt az NVMe cuccost, mert anélkül meg b*zis... :D :DD

Angolórákat adok-veszek...

(#7) Cythyel válasza IgnisFatuus (#5) üzenetére

Cythyel
(senior tag)

ja, ok, reggel van még :DDD
a cikkben levő tempó nekem pcie 3 x2 sebességnek tűnik, vagy vezérlő limitáció, pcie 3 x4 majd 2* gyorsabb

(#8) Necc válasza Cythyel (#3) üzenetére

Necc
(PH! addikt)

M.2 csak egy fizikai csatlakozó, új otthoni felhasználású gépbe én már inkább M.2 SSD-t raknék, csak SATA alapút nem PCI-E alapút a jóval kedvezőbb ára miatt.

A PCI-E 3.0 x2 sávszélesség limitje a gyakorlatban kb. 1.8GB/s, a specifikációban pedig 2.4GB/s szerepel.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#9) Cythyel válasza Necc (#8) üzenetére

Cythyel
(senior tag)

mitx vagy stx konfig esetén jah, helytakarékosság, de matx esetén még mindig olcsóbb a sata3 mint az m.2 sata

(#10) -Skylake-

-Skylake-
(őstag)

Tehat egy eszkoz ami majdnem ugyan az mint pl egy samsung 960evo, cserebe sokkal bonyolultabb a felepitese, lassabb, viszont elorelathatoan legalabb dragabb is. Hatalmas deal.

[ Szerkesztve ]

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#11) cskamacska válasza Cythyel (#9) üzenetére

cskamacska
(PH! addikt)

Igazából a Crucial MX500 esetében egy árban vannak a M.2 SATA3 változatok a 2,5 colosakkal, 500GB kb 20-22000, 1TB kb 40-42000 forint.

És itt jön az hogy ezzel az árral még a natúr QLC meghajtók sem teljesen versenyképesek(Samsung 860 QVO 2,5" SATA3 kb 35-37000, Intel 660P M.2 PCI-E 37-40000), de egy prémium H10 a Samsung 970 EVO/Pro-val haverkodhat majd.

Külön vezérlőkhöz egyébként nem kell PCIe bifurkáció, és alaplap/oprendszer támogatás is? Vagy megoldották meghajtón belül valahogy?

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#12) joey04 válasza Cythyel (#1) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

Nekem is ezek jutottak eszembe, szerintem ez nem lesz sikeres termék.

(#13) Necc válasza Cythyel (#9) üzenetére

Necc
(PH! addikt)

Belenéztem pár hazai webáruház katalógusába (ahol azért rendesen is lehet szűrni) és nincsen számottevő eltérés árban M.2 SATA és 2.5" SSD között a 120-512GB méretkategóriákban.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14) -Skylake- válasza Necc (#13) üzenetére

-Skylake-
(őstag)

Az m2 sata lenyegeben egy olyan 2,5os sata ssd amihez nem adnak hazat. Szoval ez valahol kvazi egyertelmu volt, emberunk nem tudom honnan szedte a fals infot.

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#15) Cythyel válasza -Skylake- (#14) üzenetére

Cythyel
(senior tag)

én nem nézem az ilyen olcsó húsnak híg a leve márkákat mint a crucial, kingston és társai,samu, adata és transcend megfelelő szériáit nézem
de pl itt a samu 860 evo 250gb, majd 4e van a sata2 és az m.2 sata között, sokaknak ez is számít és ezért sem veszik majd az m.2 sata meghajtót...

[ Szerkesztve ]

(#16) awexco válasza Cythyel (#15) üzenetére

awexco
(senior tag)

Az adata és transcend pont gagyik a Kingstonnal szemben :D lehet ssd nem az erősségük .

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#17) Cythyel válasza awexco (#16) üzenetére

Cythyel
(senior tag)

kingston a gagyi már sry, adata és transcend megbízhatóságai sokkal jobbak, adata su széria az alja, szerintem te azt nézted, sp-t kell venni

(#18) awexco válasza Cythyel (#17) üzenetére

awexco
(senior tag)

Nem fogsz meggyőzni , h 2 ultra gagyi márka mennyire jó. De én se téged az én véleményemről .
Nagy jelentősége nincsen ezért fölösleg is több karaktert a dologra szánni .

Sok sok éven át it kereskedelemmel foglalkoztam .

Csak pár példa a csúcs termékeidre :
Meghibásodási arányt. :

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19) Cythyel válasza awexco (#18) üzenetére

Cythyel
(senior tag)

énmeg rendszerépítő, szervizes és rendszer admin vagyok :P
sok gép megfordult a kezeim között, és az ilyen crucial, kingston és adata su döglenek meg legnagyobb számban... adata sp, transcent, samu szériákból látni a legkevesebb rosszat...

(#20) awexco válasza Cythyel (#19) üzenetére

awexco
(senior tag)

Az általad kezelt gépek kis száma nem reprezentatív. Ha már több ezres db számnál látnád a meghibásodási arányokat akkor sokkal pontosabb képet látnál.

(#21) awexco válasza Cythyel (#19) üzenetére

awexco
(senior tag)

Ez neked ilyen magas meghibásodással jó termék ?

[link]

(#22) Cythyel válasza awexco (#21) üzenetére

Cythyel
(senior tag)

lehet rossz széria :D samunál is volt :P amúgy xpg-ről nemtok nyilatkozni, se az m.2 foglalatosokról, csak satásról... és igen, átment a kezemen pár ezer gép már

(#23) nexplo

nexplo
(fanatikus tag)

Sima SSD helyett nem igazán értem hogy mi értelme van szegény fejlesztésnek... Jó hogy van de kb minek :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#24) awexco válasza nexplo (#23) üzenetére

awexco
(senior tag)

Nagyon speciális igények kelhetnek , h legyen értelme .

(#25) csiby222

csiby222
(tag)

Én pont mostanság gondolkodtam el hogy veszek a gépbe egy optane memóriát a hdd-k gyorsítására de a 7. generáció pont ezt a funkciót még nem támogatja szóval lemondtam róla. Esetleg laptopokba lehet ez opció bár ha van m.2-s slot a laptopba akkor már inkább egy normál m.2-s ssd-t vennék bele.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül

(#26) wwenigma válasza awexco (#18) üzenetére

wwenigma
(Jómunkásember)

Ipon egy regi, megbizhato es mertekado oldal.

Ja nem. :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27) gidalight válasza Cythyel (#15) üzenetére

gidalight
(kvázi-tag)

Kingston-ban egyetértünk, de a Crucial nem egy matricagyár, ők a Micron saját házi márkája, ennélfogva merész legagyizni (meg amúgyis, sok esetben a samu méltő kihívója).

(#28) Cythyel válasza gidalight (#27) üzenetére

Cythyel
(senior tag)

akkor csak azok az ssd-k amikkel én találkoztam tőlük, voltak egy selejtesebb szériából vagy valami, vagy az alsóbb kategóriájukból, de az biztos hogy az amit az intézmény kapott, kb 50%a hibás volt már üzembe helyezés 1. percétől

(#29) troviko

troviko
(senior tag)

Ez gyakorlatilag az Optane hattyúdala. Jól látszik, hogy semmilyen szinten nem versenyképes, az Intel úgy próbálja eladni az Otane-t, hogy NAND flasht ad el helyette. Bravó!!!!!
:W
Ez már a totális csőd.

Sony Fan, Samsung hater -> Samsung fan, Sony hater - Nem én változtam, a piac... - Most S7E, és rühellem...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.