Hirdetés
- Computex 2026: az AI-ra hangolta magát az FSP
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Projektor topic
- Nikon DSLR topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Apple MacBook
- Milyen SSD-t vegyek?
- Milyen monitort vegyek?
- Rendkívül ütőképesnek tűnik az újragondolt Apple tv
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Skillet
addikt
Mondjuk engem tényleg nem érdekel, hogy a többség miért és miket néz SD-ben. A mai anyagok közül amit csak lehet min. 1080p-ben nézek természetesen (már ami érdekel belőlük
). Az viszont tuti, hogy a régebbi (még hőskori) filmek, műsorok (és kedvenceim) nagy része a máig csak SD-ben elérhető.De ennyi, nem is fontos, hogy ki, miért választja mai napig az sd-t, de ez a felállás... ha csak kiemelek egyetlen friss filmet a sok közül, 7 féle hd, +1 dvd összes szídere nincs annyi, mint az egyetlen sd változaté.
A gemini lapot szénné offoltuk, én megyek is szerintem. Aki akar, még rágódjon a témán, de felesleges. A tényeken nehéz változtatni.
Pisz. -
SunMount3r
nagyúr

Lehet mondjuk 10db, 2017-es filmnél kiírni és kiszámolni az adatokat... mondjuk valami bugyuta vígjáték, scifi, dráma, sport, akció... csak, hogy mindenből legyen.
És sd, dvd, hd kategóriában megnézni, mit dobnak a számok. Nekem erre sem időm, sem energiám, meg hát, enélkül is tudom a végeredményt.
Szóval nem jó dolog magunkból kiindulni.
Az meg, hogy ezt a jelentős sd fölényt mi hozza, már tényleg teljesen mindegy. Itthon ez a jelenlegi felállás 2018-ban. Lehet ezzel vitatkozni, de a számok nem hazudnak.Mondjuk engem tényleg nem érdekel, hogy a többség miért és miket néz SD-ben. A mai anyagok közül amit csak lehet min. 1080p-ben nézek természetesen (már ami érdekel belőlük
). Az viszont tuti, hogy a régebbi (még hőskori) filmek, műsorok (és kedvenceim) nagy része a máig csak SD-ben elérhető. -
Skillet
addikt

Lehet mondjuk 10db, 2017-es filmnél kiírni és kiszámolni az adatokat... mondjuk valami bugyuta vígjáték, scifi, dráma, sport, akció... csak, hogy mindenből legyen.
És sd, dvd, hd kategóriában megnézni, mit dobnak a számok. Nekem erre sem időm, sem energiám, meg hát, enélkül is tudom a végeredményt.
Szóval nem jó dolog magunkból kiindulni.
Az meg, hogy ezt a jelentős sd fölényt mi hozza, már tényleg teljesen mindegy. Itthon ez a jelenlegi felállás 2018-ban. Lehet ezzel vitatkozni, de a számok nem hazudnak. -
Luskan
tag
+1
Az egyik népszerű torrent oldalon is nagyobb letöltés darabszám szerepel az SD változat mellett, mint ugyanazon film, vagy sorozat HD változata esetén. -
Skillet
addikt
Túlságosan felkerekeítettem az 1%al?
Hé itt a föld. 2018. Igen 99% leszarja SDt. A magnókazettát is. Természetesen megértem ha 1% akárki Csengetett mylordot akar nézni rétegigény. Magnókazetta detto. Nekik tényleg kompromisszum egy 30-50$os S05-s912es htpc. Főleg, hogy magnókazettát bele se lehet rakni.
Neked van igazad, így jó?

Csak ne kapj rohamot, semmi baj!De csak, hogy...

Tanulmányozd 1-1 virágbolti film hd/sd letöltéseinek számát. Értem, hogy a saját kis világodban élsz, de hátha ráeszmélsz, hogy mások is léteznek rajtad kívül.
De ettől függetlenül is, persze neked van igazad
-
Dare2Live
félisten
Kitaláltál egy % infót, hasadra ütöttél?

Oké(#50) blackrulz
A natív sd spekulációd sokat nem ér. Most is rengeteg bd rip van, ami sd. De gyanítom, a bd nem sd, ugye?
Hosszú ideig lesz az sd még. Ahogy az mp3 is elpusztíthatatlan. Kis helyet foglal.
Neked nincs rá szükséged, megértettük, de attól még másnak lehet ra szüksége. Az s905x jópofa doboz, de korántsem tökéletes. Futottak még.
Amúgy arra az sd kihalásra is kíváncsi leszek.
Túlságosan felkerekeítettem az 1%al?
Hé itt a föld. 2018. Igen 99% leszarja SDt. A magnókazettát is. Természetesen megértem ha 1% akárki Csengetett mylordot akar nézni rétegigény. Magnókazetta detto. Nekik tényleg kompromisszum egy 30-50$os S05-s912es htpc. Főleg, hogy magnókazettát bele se lehet rakni.
-
#56573440
törölt tag
Kitaláltál egy % infót, hasadra ütöttél?

Oké(#50) blackrulz
A natív sd spekulációd sokat nem ér. Most is rengeteg bd rip van, ami sd. De gyanítom, a bd nem sd, ugye?
Hosszú ideig lesz az sd még. Ahogy az mp3 is elpusztíthatatlan. Kis helyet foglal.
Neked nincs rá szükséged, megértettük, de attól még másnak lehet ra szüksége. Az s905x jópofa doboz, de korántsem tökéletes. Futottak még.
Amúgy arra az sd kihalásra is kíváncsi leszek.
Számodra él. Tudod nő fel az a generáció aki nem tudja mi az az SD... Az MP3 is kihalt a tizen vége huszon eleje életkorban már. Leszarja hogy kis helyen elfér ha spotify és társai az alapok.
A natív fejtegetes arra szólt, hogy ki miben nő fel.
Leszarom ha nem így látod, ez egy vélemény, kezeld a helyén. S905x em sincs, mi box, rpi2 és plex vonalon megyek, nem véletlenül.
-
Skillet
addikt
Kitaláltál egy % infót, hasadra ütöttél?

Oké(#50) blackrulz
A natív sd spekulációd sokat nem ér. Most is rengeteg bd rip van, ami sd. De gyanítom, a bd nem sd, ugye?
Hosszú ideig lesz az sd még. Ahogy az mp3 is elpusztíthatatlan. Kis helyet foglal.
Neked nincs rá szükséged, megértettük, de attól még másnak lehet ra szüksége. Az s905x jópofa doboz, de korántsem tökéletes. Futottak még.
Amúgy arra az sd kihalásra is kíváncsi leszek.
-
Dare2Live
félisten
A 3D témába nem tudok belekotyogni, de az SD... szerinted meg fog szűnni? Na, mikor? A HD-s időkben sem szűnt meg, a 4K-ban sem fog. Nekem is van egy s905x boxom, nem kell reklámozni, valóban jó dolog, de az SD-t tényleg nem tudja rendesen kezelni. Elmegy, nem rossz, de nem is jó. Remélhetőleg lesz majd a jövőben is DC-s lap, akkor megyek vissza htpc-zni

Rengeteg embernek fontos még az SD. Sorozatokat sem fogok letölteni 4K-ban, jó az x264 SD. De sok filmet is megnézek így, mert többet nem biztos, hogy ér.
Nem magyarázom tovább, de szerintem egy rendes lejátszó kellene, hogy tudja rendesen kezelni az összes médiát SD-től a 4K-ig. Szerintem az S905X kompromisszumos.
Nem rossz, mi is azzal médiázunk most, de hasra azért nem estem tőle.99%ot nem erdekli. 99%nak megszunt.
A maradek 1%nak ha ez oly fontos nemjo.
-
#56573440
törölt tag
A 3D témába nem tudok belekotyogni, de az SD... szerinted meg fog szűnni? Na, mikor? A HD-s időkben sem szűnt meg, a 4K-ban sem fog. Nekem is van egy s905x boxom, nem kell reklámozni, valóban jó dolog, de az SD-t tényleg nem tudja rendesen kezelni. Elmegy, nem rossz, de nem is jó. Remélhetőleg lesz majd a jövőben is DC-s lap, akkor megyek vissza htpc-zni

Rengeteg embernek fontos még az SD. Sorozatokat sem fogok letölteni 4K-ban, jó az x264 SD. De sok filmet is megnézek így, mert többet nem biztos, hogy ér.
Nem magyarázom tovább, de szerintem egy rendes lejátszó kellene, hogy tudja rendesen kezelni az összes médiát SD-től a 4K-ig. Szerintem az S905X kompromisszumos.
Nem rossz, mi is azzal médiázunk most, de hasra azért nem estem tőle.Szerintem ahogy nő a felbontás, és fogy a natív sd tartalom szép lassan megy a lecsóba. Családban és baráti körben sem egy igen jó tv van, aki arra a felskálázásra azt mondja hogy elfogadható... Egy 720p-s anyaghoz képest is siralom. Az meg nem a világ vége.
Szar filmekhez meg nem tudok mit mondani, mert olyat nem nézek. De ha néznék is, akkor is rohadt mindegy hogy mekkora helyet foglal, mert ha nem jött be, akkor nem fogom elővenni újra, tehát menne rá a shiftdel. Ma meg azért már az ország jelentős részén nem mondás hogy egy fhd film leérjen akár.
-
Skillet
addikt
Hát igen, ez kb. olyan, mintha a mondjuk az SD felbontású képeket/fotókat nem tudná rendesen megjeleníteni, vagy a FLAC formátumú zenék kivételével már az mp3-akat sem tudná lejátszani. Vagy, ha le is játssza, akkor rosszabb minőségben, mint egy akár 20 éves PC, vagy média lejátszó. Ez kellene szerintem megérteni, hogy ezek ALAP dolgok, és 20-25 éves kütyűk is a kis újukból rázták ki az SD videókat. Aki meg azt mondja, hogy megvan neki a MyLord, a Csapd le csacsi, vagy a Legényanya 4K HDR-ben azt meg körbekacagom...

úgyúgy -
SunMount3r
nagyúr
A 3D témába nem tudok belekotyogni, de az SD... szerinted meg fog szűnni? Na, mikor? A HD-s időkben sem szűnt meg, a 4K-ban sem fog. Nekem is van egy s905x boxom, nem kell reklámozni, valóban jó dolog, de az SD-t tényleg nem tudja rendesen kezelni. Elmegy, nem rossz, de nem is jó. Remélhetőleg lesz majd a jövőben is DC-s lap, akkor megyek vissza htpc-zni

Rengeteg embernek fontos még az SD. Sorozatokat sem fogok letölteni 4K-ban, jó az x264 SD. De sok filmet is megnézek így, mert többet nem biztos, hogy ér.
Nem magyarázom tovább, de szerintem egy rendes lejátszó kellene, hogy tudja rendesen kezelni az összes médiát SD-től a 4K-ig. Szerintem az S905X kompromisszumos.
Nem rossz, mi is azzal médiázunk most, de hasra azért nem estem tőle.Hát igen, ez kb. olyan, mintha a mondjuk az SD felbontású képeket/fotókat nem tudná rendesen megjeleníteni, vagy a FLAC formátumú zenék kivételével már az mp3-akat sem tudná lejátszani. Vagy, ha le is játssza, akkor rosszabb minőségben, mint egy akár 20 éves PC, vagy média lejátszó. Ez kellene szerintem megérteni, hogy ezek ALAP dolgok, és 20-25 éves kütyűk is a kis újukból rázták ki az SD videókat. Aki meg azt mondja, hogy megvan neki a MyLord, a Csapd le csacsi, vagy a Legényanya 4K HDR-ben azt meg körbekacagom...

-
Skillet
addikt
Értem én hogy neked igényed meg minden, de mindkét dolog kifutó. Ez meg tény. Most mondhatod azt, hogy neked meg kell, és kellhet is, de az ilyen jellegű anyagok záros határidőn belül kerülnek a bakelit meg a kazetták mellé. Addig perszer van alternatíva, nincs ezzel gond, vitatkozni nem akarok, csak jeleztem, hogy kihalnak ha tetszik ha nem. Persze a régi anyagokat még nézheted 3d-ben amíg a tv-d bírja. Aztán shiftdel.
Kodis yt meg úgy bármilyen platformon a yt nekem eddig nem okozott gondot, ill eleve lényegesen egyszerűbb telefonról/tabletről/bármiről castolni rá. Az, hogy a googli hozzányúl, és ezért megáll, nos az a tv-s appal is előfordulhat, amikor azt mondja a gyártó hogy eol helló. Lásd talán itt is írtam skype. Változott az egész, a gyártó meg azt mondta hogy fckit, és leszedte a tvkről. A közösség meg a nyílt platformokon megoldja a jövőben is ha meg lehet.
A streamer appok közül lokálba mit oldasz meg pl egy twitch-en? Kb semmit.
Valahogy nekem nem adja a tv-n böngészés, tudnék most is ha nagyon akarnék, de mivel a nézési távolság és felbontás mellett indokalatlanul kicsi minden rajta, a telefonom 6.4-es karnyújtásnyira van legalább egy 10"-os tablet és normális laptop is, így valahogy soha nem éreztem hogy azon kínoznám magam. De akinek erre van szüksége, biztos hiánypótló

Az én pana tv-mhez teljesen korrekt távot adtak ezek szerint, mert egyszer se érzem azt, hogy gagyi lenne
Pedig nem egy légegeret meg bt-s billt fogtam már, hasra még az lg felsőkat gyári megoldásától se estem, de egy harmonyra se porcosodott még.A 3D témába nem tudok belekotyogni, de az SD... szerinted meg fog szűnni? Na, mikor? A HD-s időkben sem szűnt meg, a 4K-ban sem fog. Nekem is van egy s905x boxom, nem kell reklámozni, valóban jó dolog, de az SD-t tényleg nem tudja rendesen kezelni. Elmegy, nem rossz, de nem is jó. Remélhetőleg lesz majd a jövőben is DC-s lap, akkor megyek vissza htpc-zni

Rengeteg embernek fontos még az SD. Sorozatokat sem fogok letölteni 4K-ban, jó az x264 SD. De sok filmet is megnézek így, mert többet nem biztos, hogy ér.
Nem magyarázom tovább, de szerintem egy rendes lejátszó kellene, hogy tudja rendesen kezelni az összes médiát SD-től a 4K-ig. Szerintem az S905X kompromisszumos.
Nem rossz, mi is azzal médiázunk most, de hasra azért nem estem tőle. -
DewiL
senior tag
Köszi a példákat!
Nekem utoljára kb az Abit NF7-es alaplapomon volt

Az egyik fő szempont alaplap vásárláskor, hogy ne legyen rajta párhuzamos/soros port, de szerencsére ma már ez nem jellemző. -
imibogyo
veterán
Nekem pl. a CNC marógép vezérlése LPT portról történik (direkt nem is akartam USB-s vezérlővel vacakolni) és mivel egyik gép sem örök életű (a mostani gép amiről megy az 7 éves), így én még vadászom az ilyennel szerelt alaplapokat.
Persze OK ez egy speciális eset, de azért van akinek még hasznos lehet, mert pl. a PCI-os kártyákkal és a különböző konverterekkel is csak a vesződés van sokszor, tehát jobb az on-board megoldás. Ha pedig mégis át kellene térnem USB vezérlésre mondjuk egy géphalál miatt, az megint egy plusz 20-30.000 Ft-os felesleges kiadás (az új gép ára mellett).

-
Ribi
nagyúr
Ezt gondolom azok miatt rakták rá akik valamilyen beágyazott, vagy hasonló cucchoz használják. Tipikusan konzol port. Ott még most is soros portot használnak. Bár könnyebb lenne usb-soros átalakító, de hát...
-
DewiL
senior tag
Vajon a párhuzamos és soros portnak milyen létjogosultsága van még 2018-ban ?
Mert ok pár éve még lehetett azt mondani, hogy régi nyomtató vagy valami speciális kütyü, de ma már ahol még ilyenek vannak, ott nem fognak ilyen termékre beruházni. -
GodGamer5
addikt
Sok mindenre nem jó ez az alaplap, de állati cuki.

-
szabi__memo
nagyúr
Értem én hogy neked igényed meg minden, de mindkét dolog kifutó. Ez meg tény. Most mondhatod azt, hogy neked meg kell, és kellhet is, de az ilyen jellegű anyagok záros határidőn belül kerülnek a bakelit meg a kazetták mellé. Addig perszer van alternatíva, nincs ezzel gond, vitatkozni nem akarok, csak jeleztem, hogy kihalnak ha tetszik ha nem. Persze a régi anyagokat még nézheted 3d-ben amíg a tv-d bírja. Aztán shiftdel.
Kodis yt meg úgy bármilyen platformon a yt nekem eddig nem okozott gondot, ill eleve lényegesen egyszerűbb telefonról/tabletről/bármiről castolni rá. Az, hogy a googli hozzányúl, és ezért megáll, nos az a tv-s appal is előfordulhat, amikor azt mondja a gyártó hogy eol helló. Lásd talán itt is írtam skype. Változott az egész, a gyártó meg azt mondta hogy fckit, és leszedte a tvkről. A közösség meg a nyílt platformokon megoldja a jövőben is ha meg lehet.
A streamer appok közül lokálba mit oldasz meg pl egy twitch-en? Kb semmit.
Valahogy nekem nem adja a tv-n böngészés, tudnék most is ha nagyon akarnék, de mivel a nézési távolság és felbontás mellett indokalatlanul kicsi minden rajta, a telefonom 6.4-es karnyújtásnyira van legalább egy 10"-os tablet és normális laptop is, így valahogy soha nem éreztem hogy azon kínoznám magam. De akinek erre van szüksége, biztos hiánypótló

Az én pana tv-mhez teljesen korrekt távot adtak ezek szerint, mert egyszer se érzem azt, hogy gagyi lenne
Pedig nem egy légegeret meg bt-s billt fogtam már, hasra még az lg felsőkat gyári megoldásától se estem, de egy harmonyra se porcosodott még.Nem csak hogy nem adja a tv-n a böngészés, de még csak nem is htpc funkció.
-
Dare2Live
félisten
Ja, ha nem kell a FHD 3D, meg a minőségi SD felskálázás... Az egyéb járulékos (de azért "jó ha van") "okosító" funkciókról nem is beszélve, amit nem tud az LE. Sajnos gagyi, support nélküli SMART TV rendszerekkel ez a kifejezés eléggé le lett járatva, pedig olykor nagyon jól tud jönni a YT és a böngésző is a nagy képernyős TV-n. Szerintem ma már a "média lejátszó" kifejezést nem kellene annyira csak a lokális tartalmakra leszorítani, pláne, hogy mennyivel elegánsabb és praktikusabb, ha ezekhez nem kell váltogatni a távirányítók és a készülékek között.
Lehet de imo99%nak elég ha ~bármely formátumban megy a max 4K@60
És ezt egy S9xx tudja.Remélem az S922 übertápos lesz mert ha igen sok ötletem van rá...
-
#56573440
törölt tag
A 3D és az SD vitát ne kezdjük el, mer hosszú lenne. Elég az hozzá, hogy van rá igény (nekem legalábbis van és nem módosítom az elvárásaimat/szokásaimat, csak azért mert az "okos" többség szekere más felé húz).
A KODI-s YT-al gyakran vannak gondok, nemrég javították a legutóbbi "hibát" is. De ezt sem lehet megjósolni, hogy meddig tart ki, mert elég ha a Google megint gondol egyet és újra inkompatibilissé válik. Bizonytalan.
A többi spéci Streamer app és add-on meg engem épp nem érdekel, amit azok adnak, azt megoldom lokálba sokkal jobb minőségben. A YT viszont fontos pont tud lenni.
De ha már rendesen fut egy normális net böngésző a rendszeren, akkor megint megsokszorozódnak a lehetőségek a tartalom és infó fogyasztás szempontjából.
CEC-t én nem hiányolom. Nincs kedvem a TV-k gagyi távjával vezérelni a KODI-t és az egyéb app-okat. Sokkal jobb megoldás akkor már egy programozható gombos "minden kütyü egyben" légegér, amivel még a böngészés is kényelmes és 4K-ból megvan az is.

Értem én hogy neked igényed meg minden, de mindkét dolog kifutó. Ez meg tény. Most mondhatod azt, hogy neked meg kell, és kellhet is, de az ilyen jellegű anyagok záros határidőn belül kerülnek a bakelit meg a kazetták mellé. Addig perszer van alternatíva, nincs ezzel gond, vitatkozni nem akarok, csak jeleztem, hogy kihalnak ha tetszik ha nem. Persze a régi anyagokat még nézheted 3d-ben amíg a tv-d bírja. Aztán shiftdel.
Kodis yt meg úgy bármilyen platformon a yt nekem eddig nem okozott gondot, ill eleve lényegesen egyszerűbb telefonról/tabletről/bármiről castolni rá. Az, hogy a googli hozzányúl, és ezért megáll, nos az a tv-s appal is előfordulhat, amikor azt mondja a gyártó hogy eol helló. Lásd talán itt is írtam skype. Változott az egész, a gyártó meg azt mondta hogy fckit, és leszedte a tvkről. A közösség meg a nyílt platformokon megoldja a jövőben is ha meg lehet.
A streamer appok közül lokálba mit oldasz meg pl egy twitch-en? Kb semmit.
Valahogy nekem nem adja a tv-n böngészés, tudnék most is ha nagyon akarnék, de mivel a nézési távolság és felbontás mellett indokalatlanul kicsi minden rajta, a telefonom 6.4-es karnyújtásnyira van legalább egy 10"-os tablet és normális laptop is, így valahogy soha nem éreztem hogy azon kínoznám magam. De akinek erre van szüksége, biztos hiánypótló

Az én pana tv-mhez teljesen korrekt távot adtak ezek szerint, mert egyszer se érzem azt, hogy gagyi lenne
Pedig nem egy légegeret meg bt-s billt fogtam már, hasra még az lg felsőkat gyári megoldásától se estem, de egy harmonyra se porcosodott még. -
imibogyo
veterán
@berVi: A kotelezo magyar kispenzu csoro siras-rivast letudtuk, jol van.
Vegre megjottek ezek is, akkor meg is van a tokeletes fanless gep 2. revizioja
Olcsóbban összehozol egy G4560T penyó + H110 ITX deszka gépet, amelyet egy pár ezer forintos hűtőborda passzívan elvisz. Teljesítményben meg agyonveri ezt, vagy alulfeszeled, és közelítheted minden szempontból...
Persze ha a minél kisebb fogyasztásra mész rá, nincs párja, de a következő miatt:
@Luskan: Szerintem drága alapból a processzor hozzá, így felnyomja a lap árát is sajnos.
Ez pedig a verseny hiányára mutat rá. Ebben a piaci régióban az AMD még mindig nem hozott ki semmi értékelhetőt az elmúlt időszakban, így pedig sajnos verseny sincs. Ha kis fogyasztású (integrált procis) ITX gépet akarsz, celeron / pentium J és N szériát leszámítva nincs sok választásod. Emiatt aztán az Intel olyan áron adja az ilyen procikat, amilyen áron nem szégyenli...

Ha kis fogyasztású (integrált procis) ITX gépet akarsz, celeron / pentium J és N szériát leszámítva nincs sok választásod.
Abszolút nem vagyok otthon az ilyen integrált processzoros témában, de ez nem alternatíva? Fogyasztási user tesztek alapján ~20-40W teljes rendszert figyelembe véve (merevlemezekkel, mindennel)
Nagyon szeretnék egy ilyen kis mindenes gépet összerakni és ezen megakadt a szemem. 4 magos a gép és a hevenyészett (sub. 5 perc) teszt nézegetésem alapján egész korrekt a teljesítménye. Nekem is egy kis házi mindeneshez kellene egy alaplap (NAS, nagyon-nagyon alap házi szerver homokozónak, receptek keresése a konyhában stb.) és 20.000 Ft-ért ez elég korrektnek tűnt számomra. Semmi extra igényem nincs (ilyen 3D-s feldolgozás, FHD stream stb.-k nem érdekelnek).... Vagy mit nem veszek észre, ami miatt mégsem ez a jó út?

-
szabi__memo
nagyúr
A 3D és az SD vitát ne kezdjük el, mer hosszú lenne. Elég az hozzá, hogy van rá igény (nekem legalábbis van és nem módosítom az elvárásaimat/szokásaimat, csak azért mert az "okos" többség szekere más felé húz).
A KODI-s YT-al gyakran vannak gondok, nemrég javították a legutóbbi "hibát" is. De ezt sem lehet megjósolni, hogy meddig tart ki, mert elég ha a Google megint gondol egyet és újra inkompatibilissé válik. Bizonytalan.
A többi spéci Streamer app és add-on meg engem épp nem érdekel, amit azok adnak, azt megoldom lokálba sokkal jobb minőségben. A YT viszont fontos pont tud lenni.
De ha már rendesen fut egy normális net böngésző a rendszeren, akkor megint megsokszorozódnak a lehetőségek a tartalom és infó fogyasztás szempontjából.
CEC-t én nem hiányolom. Nincs kedvem a TV-k gagyi távjával vezérelni a KODI-t és az egyéb app-okat. Sokkal jobb megoldás akkor már egy programozható gombos "minden kütyü egyben" légegér, amivel még a böngészés is kényelmes és 4K-ból megvan az is.

Pedig a CEC a legkirályabb dolog. Mondjuk az én tv-mnek nem gagyi a távirányitója
-
SunMount3r
nagyúr
Távirányítók között azért nem nagyon kell, már mindenbe szinte beleteszik a CEC-et, még egy rpi2-ben is van. Onnantól meg a tv távjával használod. Nagyon sok dolgot nem is tudok mondani, amit nem tud az LE btw. Plex-el összeköthető, így nem csak a lokális tartalmat, hanem a haverok megosztását is látod, yt plugin pipa, twitch plugin pipa, amennyire néztem hbo go és netflix is megoldható komolyabb hergelés nélkül is. Plex backendet használva meg minden eszköz tudja hol tartottál mivel, nem kell az sql varázslás közöttük.
Tv-n böngészésre én még nem fanyalodtam rá, ahhoz nagyon elkeseredettnek kéne legyek.
Nem kérdés, hogy van akinek elég a gyári smart. Nekem pl nem, és a hideg ráz attól, hogy a gyártó egyszer csak azt mondja, hogy háh ezt már nem támogatom, ehhez meg már nem jön frissítés. Jelenleg egy Mi Box fut a tv alatt, és plex, kodi, yt, hbo go, twitch, mytv, akármi is vígan szalad, saját távja fóliás a dobozából egyszer vettem ki kb amikor bekapcsoltam. Az fhd 3d-t kinyírták már, sd felskálázás meg... Egészen rétegigény, amikor szép lassan a jóbarátok remastered 4k-t is kitolják majd

A 3D és az SD vitát ne kezdjük el, mer hosszú lenne. Elég az hozzá, hogy van rá igény (nekem legalábbis van és nem módosítom az elvárásaimat/szokásaimat, csak azért mert az "okos" többség szekere más felé húz).
A KODI-s YT-al gyakran vannak gondok, nemrég javították a legutóbbi "hibát" is. De ezt sem lehet megjósolni, hogy meddig tart ki, mert elég ha a Google megint gondol egyet és újra inkompatibilissé válik. Bizonytalan.
A többi spéci Streamer app és add-on meg engem épp nem érdekel, amit azok adnak, azt megoldom lokálba sokkal jobb minőségben. A YT viszont fontos pont tud lenni.
De ha már rendesen fut egy normális net böngésző a rendszeren, akkor megint megsokszorozódnak a lehetőségek a tartalom és infó fogyasztás szempontjából.
CEC-t én nem hiányolom. Nincs kedvem a TV-k gagyi távjával vezérelni a KODI-t és az egyéb app-okat. Sokkal jobb megoldás akkor már egy programozható gombos "minden kütyü egyben" légegér, amivel még a böngészés is kényelmes és 4K-ból megvan az is.

-
szabi__memo
nagyúr
Ja, ha nem kell a FHD 3D, meg a minőségi SD felskálázás... Az egyéb járulékos (de azért "jó ha van") "okosító" funkciókról nem is beszélve, amit nem tud az LE. Sajnos gagyi, support nélküli SMART TV rendszerekkel ez a kifejezés eléggé le lett járatva, pedig olykor nagyon jól tud jönni a YT és a böngésző is a nagy képernyős TV-n. Szerintem ma már a "média lejátszó" kifejezést nem kellene annyira csak a lokális tartalmakra leszorítani, pláne, hogy mennyivel elegánsabb és praktikusabb, ha ezekhez nem kell váltogatni a távirányítók és a készülékek között.
A felhasználók 95%-nak még az androidosan sincs baja, visz mindent, LE-vel meg a 99%-uknak elég.
SD felskálázás? Minek? 3D? Már tv-t se nagyon kapsz. -
#56573440
törölt tag
Ja, ha nem kell a FHD 3D, meg a minőségi SD felskálázás... Az egyéb járulékos (de azért "jó ha van") "okosító" funkciókról nem is beszélve, amit nem tud az LE. Sajnos gagyi, support nélküli SMART TV rendszerekkel ez a kifejezés eléggé le lett járatva, pedig olykor nagyon jól tud jönni a YT és a böngésző is a nagy képernyős TV-n. Szerintem ma már a "média lejátszó" kifejezést nem kellene annyira csak a lokális tartalmakra leszorítani, pláne, hogy mennyivel elegánsabb és praktikusabb, ha ezekhez nem kell váltogatni a távirányítók és a készülékek között.
Távirányítók között azért nem nagyon kell, már mindenbe szinte beleteszik a CEC-et, még egy rpi2-ben is van. Onnantól meg a tv távjával használod. Nagyon sok dolgot nem is tudok mondani, amit nem tud az LE btw. Plex-el összeköthető, így nem csak a lokális tartalmat, hanem a haverok megosztását is látod, yt plugin pipa, twitch plugin pipa, amennyire néztem hbo go és netflix is megoldható komolyabb hergelés nélkül is. Plex backendet használva meg minden eszköz tudja hol tartottál mivel, nem kell az sql varázslás közöttük.
Tv-n böngészésre én még nem fanyalodtam rá, ahhoz nagyon elkeseredettnek kéne legyek.
Nem kérdés, hogy van akinek elég a gyári smart. Nekem pl nem, és a hideg ráz attól, hogy a gyártó egyszer csak azt mondja, hogy háh ezt már nem támogatom, ehhez meg már nem jön frissítés. Jelenleg egy Mi Box fut a tv alatt, és plex, kodi, yt, hbo go, twitch, mytv, akármi is vígan szalad, saját távja fóliás a dobozából egyszer vettem ki kb amikor bekapcsoltam. Az fhd 3d-t kinyírták már, sd felskálázás meg... Egészen rétegigény, amikor szép lassan a jóbarátok remastered 4k-t is kitolják majd

-
SunMount3r
nagyúr
Sebaj, HTPC-nek jó a 20 dolláros s9xx box is HDR-rel

Ja, ha nem kell a FHD 3D, meg a minőségi SD felskálázás... Az egyéb járulékos (de azért "jó ha van") "okosító" funkciókról nem is beszélve, amit nem tud az LE. Sajnos gagyi, support nélküli SMART TV rendszerekkel ez a kifejezés eléggé le lett járatva, pedig olykor nagyon jól tud jönni a YT és a böngésző is a nagy képernyős TV-n. Szerintem ma már a "média lejátszó" kifejezést nem kellene annyira csak a lokális tartalmakra leszorítani, pláne, hogy mennyivel elegánsabb és praktikusabb, ha ezekhez nem kell váltogatni a távirányítók és a készülékek között.
-
szabi__memo
nagyúr
Sebaj, HTPC-nek jó a 20 dolláros s9xx box is HDR-rel

-
Cifu
félisten
-
gilfoyle
őstag
Nekem az fáj, h nincs DC verzió... Remélem később lesz.
-
SunMount3r
nagyúr
Sajnos az Intel nagyon szűkmarkúan méri a HDR-t, mert min. i3 kell hozzá. Ez meg így nem túl időtálló HTPC-nek, de ahhoz képest drága, de ez nem feltétlenül az AsRock hibája. Pedig de szép is lenne...
Amúgy a csatikat nem értem, 2x HDMI, vagy 1 HDMI + 1 DP manapság már logikusabb lenne a DVI, meg a "VGA" port helyett.
-
Cifu
félisten
nemeteknel 100 eur (mar kaphato) - az elod 70.
Az viszont már elég korrekt ár...
lehet fikazni, de pl nasba meg mindig nincs jobb... az osszes idei synology nas alapja is ilyesmi lesz majd 2x aron, mint egy epitett pc.
Ez eddig is így volt, nem meglepő.
otthonra swesen htpcbe es nasba nem tudom kell e nagyobb cputeljesitmeny, a quicksync resze meg ua.
Függően attól mire akarod használni, nyilván bőven elég lehet, de ugye hajdan a J1800 / J1900 is így indult, és azért ott már akadtak gondok, ha a háttérben ment egy száz kapcsolatos torrent és közben FHD youtube videót szerettél volna nézni.
Én pont amiatt mérgelődtem, mert jó ideje várok egy ilyesmit, de 170 dolláros (~43e Ft) áron inkább összerakok egy G4560T gépet és alulfeszelem. 108 euro (~32e Ft) már sokkal barátibb ár (igen, tudom, plusz áfa...).
-
arn
félisten
-
arn
félisten
-
arn
félisten
-
Tidus
addikt
-
Cifu
félisten
Codec / HW support terén pl. a G4560-ban használt HD Graphics 610 ugyanazt tudja, mint az ebben használt 605-ös, a különbség a HDMI 2.0, ebben igazad van.
-
Dare2Live
félisten
Nyers teljesítményre lehet de codecek HWs suport, hdmi 2.0... csak geminiben. HDMIt még tán Cofee lake se tudja.
De ez így veszett drága. Média lejátszónak egy S905/S912es box 50euroért aki lama android aki szeret picit tökölni linuxal.
-
jeni
félisten
@berVi: A kotelezo magyar kispenzu csoro siras-rivast letudtuk, jol van.
Vegre megjottek ezek is, akkor meg is van a tokeletes fanless gep 2. revizioja
Olcsóbban összehozol egy G4560T penyó + H110 ITX deszka gépet, amelyet egy pár ezer forintos hűtőborda passzívan elvisz. Teljesítményben meg agyonveri ezt, vagy alulfeszeled, és közelítheted minden szempontból...
Persze ha a minél kisebb fogyasztásra mész rá, nincs párja, de a következő miatt:
@Luskan: Szerintem drága alapból a processzor hozzá, így felnyomja a lap árát is sajnos.
Ez pedig a verseny hiányára mutat rá. Ebben a piaci régióban az AMD még mindig nem hozott ki semmi értékelhetőt az elmúlt időszakban, így pedig sajnos verseny sincs. Ha kis fogyasztású (integrált procis) ITX gépet akarsz, celeron / pentium J és N szériát leszámítva nincs sok választásod. Emiatt aztán az Intel olyan áron adja az ilyen procikat, amilyen áron nem szégyenli...

-
Ribi
nagyúr
Anno a Q1900 lap volt 22k. Az megérte, ez ilyen árazással inkább rossz vicc.

-
aelod
veterán
@berVi: A kotelezo magyar kispenzu csoro siras-rivast letudtuk, jol van.
Vegre megjottek ezek is, akkor meg is van a tokeletes fanless gep 2. revizioja
Olcsóbban összehozol egy G4560T penyó + H110 ITX deszka gépet, amelyet egy pár ezer forintos hűtőborda passzívan elvisz. Teljesítményben meg agyonveri ezt, vagy alulfeszeled, és közelítheted minden szempontból...
Persze ha a minél kisebb fogyasztásra mész rá, nincs párja, de a következő miatt:
@Luskan: Szerintem drága alapból a processzor hozzá, így felnyomja a lap árát is sajnos.
Ez pedig a verseny hiányára mutat rá. Ebben a piaci régióban az AMD még mindig nem hozott ki semmi értékelhetőt az elmúlt időszakban, így pedig sajnos verseny sincs. Ha kis fogyasztású (integrált procis) ITX gépet akarsz, celeron / pentium J és N szériát leszámítva nincs sok választásod. Emiatt aztán az Intel olyan áron adja az ilyen procikat, amilyen áron nem szégyenli...

Nekem egy ilyen van.
Érik a csere csak, mire...
-
Cifu
félisten
@berVi: A kotelezo magyar kispenzu csoro siras-rivast letudtuk, jol van.
Vegre megjottek ezek is, akkor meg is van a tokeletes fanless gep 2. revizioja
Olcsóbban összehozol egy G4560T penyó + H110 ITX deszka gépet, amelyet egy pár ezer forintos hűtőborda passzívan elvisz. Teljesítményben meg agyonveri ezt, vagy alulfeszeled, és közelítheted minden szempontból...
Persze ha a minél kisebb fogyasztásra mész rá, nincs párja, de a következő miatt:
@Luskan: Szerintem drága alapból a processzor hozzá, így felnyomja a lap árát is sajnos.
Ez pedig a verseny hiányára mutat rá. Ebben a piaci régióban az AMD még mindig nem hozott ki semmi értékelhetőt az elmúlt időszakban, így pedig sajnos verseny sincs. Ha kis fogyasztású (integrált procis) ITX gépet akarsz, celeron / pentium J és N szériát leszámítva nincs sok választásod. Emiatt aztán az Intel olyan áron adja az ilyen procikat, amilyen áron nem szégyenli...

-
aelod
veterán
-
tmarkee
tag
-
Luskan
tag
-
b0rZ
aktív tag
-
#56573440
törölt tag
Láttam, azért írtam hogy 6. Amire ebből ház+táp+memória lesz, addigra megáll lábon egy hp micro gen 10 is. Így azért annyira nem izgalmas... Max a passzív pc építőknek, de arra meg eddig is volt megoldás integrált proci nélkül is...
-
berVi
senior tag
A kotelezo magyar kispenzu csoro siras-rivast letudtuk, jol van.
Vegre megjottek ezek is, akkor meg is van a tokeletes fanless gep 2. revizioja

Mar csak M.2 SATA SSD tamogatas kene, es tutisag lenne.
-
Cythyel
senior tag
-
#56573440
törölt tag
Tettek volna rá vagy 6 sata csatit legalább nas alapnak jó lett volna...
-
b0rZ
aktív tag
-
Hg3X
tag
"amelyet a cég meglehetős csendben mutatott be"
Hát tényleg elég csendben sikerült bemutatni...
-
Cifu
félisten
-
tmarkee
tag
Ezek már biztosan Spectre/Meltdown állllóak.

-
Petykemano
veterán
Egyre több léket kap az intel statégiája.
-
jedis
senior tag
Troll ON
160 dodó ?

Ha még az Intel 600-as IGP helyett, egy Radeon Vega M lenne benne, el is gondolkodnék rajta !

Troll OFF
-
Cifu
félisten
170 dollár nem gyenge ár... Azért ez egy picikét drágára sikerült...

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Apple iPhone 14 Plus 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bluetooth hangszóró FM rádióval
- Vásárlunk iPhone 12/12 Mini/12 Pro/12 Pro Max
- AKCIÓ! Intel Core i9 13900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Új HP 15 Victus FHD IPS 144Hz Intel Core5 210H 4.8Ghz 16GB 512GB Nvidia RTX 5050 8GB Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
). Az viszont tuti, hogy a régebbi (még hőskori) filmek, műsorok (és kedvenceim) nagy része a máig csak SD-ben elérhető.









