Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz DamianB #37 üzenetére

    Nekem egy 2015-ös, SONY 55W809c (120 hz, aktív 3D, remek mozgásmegjelenítés, ~6000:1 körüli kontraszt, nulla fényszivárgás, felhősödés) televízió készülékem van, amivel egyelőre nagyon elégedett vagyok, mert pazar a képminősége.

    Volt OLED-em is ("2015-ös, 3D-s LG alapmodell), és azt mindenképpen vallom, hogy házimozi céljára a minél tökéletesebb kontraszt és fekete szint, valamint a minél jobb mozgásmegjelenítés kell legyen a jövő útja.

    Viszont mivel én ~8-10 évente cserélek tévét, ezért nekem egyelőre az OLED technológia (a tinting, sávosodás, és image retention/beégés, kék OLED élettartam, alacsonyabb fényerő) a tudomány jelenlegi állása szerint számomra nem alternatíva.

    Addig amíg tudok venni helyette egy nagy fényerejű, fényszivárgástól mentes, ~5000-6000:1 körüli kontrasztú LCD televíziót.

    A Samsung, TCL és Hisense FALD-os, akár 1000-2000 dimming zónás, "Mini LED" háttérvilágítású QLED készülékeit az általam látottak és/vagy olvasottak alapján jónak tartom, és reális alternatívának a majdani ~80+ colos képátlójú HDR tévére váltáshoz.

    Emellett várom a hamarosan megjelenő Samsung QD-OLED és QNED tévéket is.

    Valamint érdekesnek, és lehetséges fejlesztési iránynak tartom a HISENSE 100L5F-B12 100" 4K UHD VIDAA Smart Laser televízió, 254 cm készüléket, és az ahhoz hasonló lézeres megoldásokat. Azért ez már nagyon klassz képméret az otthoni "mozizáshoz"... :K

    És bízom abban, hogy a SONY Micro LED technológiája is elér legalább arra a "consumer" szintre, ahol most az OLED tart, és mindezt még nem ősz halántékkal megérjük, mert azt pedig minden fentebb említett készüléknél jobbnak tartom (ismételten: a jelenleg elérhető információk és ismeretanyagok alapján).

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák