Hirdetés

2019. augusztus 24., szombat

(#1) Kon

Kon
(csendes tag)

Kezdő ár 500dodó azaz 500 euró és egymagos atom? Hiába a napkollektor azért ez szerintem kicsit sok...

Egytök, kéttök, háromtök, négytök, öttök... nem tökölök öntök!

(#2) fgordon

fgordon
(senior tag)

Az ötlet jó, de kár, hogy nem írtak konkrét számokat, mennyit tud tölteni a napenergiával...

Mondjuk Samsung notebook-ot nem vennék, de más gyártó termékében szívesen kipróbálnám a napenergiát felhasználó változatot...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#3) Angel1981 válasza Kon (#1) üzenetére

Angel1981
(veterán)

Valóban sok - de az ötlet jó.

(#4) Ueda

Ueda
(aktív tag)

Még jobb lenne, ha külön kiegészítő formájában (szabványosítással, stb. egybekötve) lehetne hozzájutni a napkollektorhoz. Így más eszköz is hasznosíthatná a napenergiát (pl. mobiltöltő stb.), másrészt meg a napra kilógatva folyamatos (vagy hosszabb) használatot tenne lehetővé laptop esetében.

[ Szerkesztve ]

(#5) lexandro

lexandro
(tag)

Napkollektor vagy napelem? Nem ugyanaz ha jol emlekszem. Napelemre gyanaxom :)

Robi

(#7) Duracellm...

Duracellm...
(veterán)

az integrált napelem nem túl praktikus, ha adnák úgy hogy külön össze lehetne hajtani(beférne a laptoptáskába, illetve lenne hozzá 5M kábel, mondjuk ki lehetne rakni napra, úgy hogy az user nem fő meg... akkor valóban lenne értelme.

Tűző nappal szemben gondolom nem kényelmes használni, ha az egész készüléket kint hagyjuk a napon az meg az akkunak sem tesz jót.

Az ötlet jó a megvalósítás kevésbe :U

[ Szerkesztve ]

(#8) Day 'n' Nite

Day 'n' Nite
(aktív tag)

Végül is az usb-s töltésnél, stb is számíthat egy kicsit.(Pl rányomja az ember a telót.)
Bár szívesebben látnék benne egy amd-s belsőt...Ennyiért.

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#9) Kepi p4 630

Kepi p4 630
(tag)

Nem akarok kötözködni, de szerintem a napkollektor meleg vizet állít elő. Gondolom napelemre gondoltatok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10) Boxi88

Boxi88
(őstag)

Nagyon ötletes! :K

(#11) moli.hu válasza lexandro (#5) üzenetére

moli.hu
(őstag)

ez napelem. a napkollektor a hot tarolja (sooldat, csovek, tartaly), az elem aramma alakitja es a toltest tarolja.

[ Szerkesztve ]

(#12) p87

p87
(senior tag)

Tényleg napelem ez, nem napkollektor.
Néztem is, hogy mivan? Napkollektoros netbook? Vizet melegítenek vele? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) Dany007

Dany007
(veterán)

Nem rossz ez, csak kár, hogy használat közben - mikor kivan hajtva a képernyő, pont, hogy alig éri a nap =/
Inkább egy külön a fedlapról "lecsatolható" napelem kéne, amit kis háromszög lábakkal a noti mellé lehet állítani, had érje a nap, vezetékkel csatlakozna az akksihoz...

(#14) jon_snow

jon_snow
(csendes tag)

Haha! gratulalok a cikk irojanak! okos gyerek lehet :D

(#15) Jester01

Jester01
(veterán)

Különálló napelem már nem újdonság, talán azért nem olyan :N

Jester

(#16) kcsa

kcsa
(veterán)

valami jófajta kombicirkó lehet... Fűt, HMV-t állít elő, mellesleg netezni is lehet rajta ;]

(#17) manoarc

manoarc
(senior tag)

500 dolcsi tényleg nem kevés :U

{。^◕‿◕^。}

(#18) Vidala

Vidala
(senior tag)

Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz:
Napelem = elektromosság
Napkollektor = hőenergia

Nem lehetne javítani a cikket, mert egy "szakmai" oldalon eléggé szemet szúr (meg persze máshol is)!

CoVboy Forever!

(#19) GIJoe

GIJoe
(őstag)

na meg Atom? Miért nem AMD C50 pl? vagy legyen még +150$ és OLED +SDD+gps modul :P

(#20) Sanya

Sanya
(veterán)

Ez tényleg napkollektoros? magyarul hőenergiát hasznosít?

tényleg nem tudjuk mi a különbség a napelem és a napkollektor között?

napkollektor

napelem

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) GIJoe válasza Sanya (#20) üzenetére

GIJoe
(őstag)

+1 erről meg nem is beszélve! :K

(#22) ndavid

ndavid
(tag)

Elem az tényleg, javítottam.

"Riding a fixed gear will make you a stronger, smoother cyclist... and it is a ton of fun!" × Don't panic!

(#23) forgonati válasza Duracellm... (#7) üzenetére

forgonati
(őstag)

"ha az egész készüléket kint hagyjuk a napon az meg az akkunak sem tesz jót"

Nem csak az akkunak... Szerintem ha kirakod a tűző napra, kb 2 óra alatt az egész összeolvad a felismerhetetlenségig :D

Amúgy megy szerintem egy baromság. Lezárva napon hagyni nem merném, amiatt amit feljebb írtam, pedig ugye abban az állapotban érné a legjobban a nap a napelemet.

Használat közben, kinyitva, meg gyakorlatilag semennyire se éri a napfény, arról nem is beszélve hogy akar a halál kinn a napon ülni, egyrészt megfő az ember, másrészt a fényes kijelzőn kb semmit nem lát. Basszus, ez aztán a FAIL :W

[ Szerkesztve ]

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#24) lavoy22405 válasza forgonati (#23) üzenetére

lavoy22405
(csendes tag)

Még szerencse hogy mindenki ért hozzá :) Pedig még a wikipediát is linkelte valaki a napelemről. A napelem nem közvetlen a napfényből állítja elő az energiát, hanem a fényből. Tehát nem kell neki közvetlen napfény elég ha pl a padlórol vissza verődő fény éri, vagy akármiről, persze a hatásfoka vissza esik ettől, de egy netbooknál a legkevesebb plusz energia is jól jön.

(#25) azbest

azbest
(nagyúr)

Ha jól tudom, akkor az akkuk legnagyobb ellensége a forróság... na ha töltés céljából kinn hagyják az afrikai napon kíváncsi lennék, hogy mennyire rongálódik az akku. Szerintem bővel 80 fok fölé melegedhet.

szerk: hopp. más is írta már

[ Szerkesztve ]

(#26) DesertDog válasza lavoy22405 (#24) üzenetére

DesertDog
(tag)

Már én is akartam írni. Van egy napenergiával működő akku töltőm. Jó fényviszonyok mellett (kint süt a nap és nincs behúzva a sötétítő) bent a lakásban is simán tölt, olyan nagy a nyeresége. Nem kell kitenni a tűző napra.

(#27) Sanya válasza ndavid (#22) üzenetére

Sanya
(veterán)

így sokkal szebb :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28) banhammer

banhammer
(veterán)

Használat közben lehet tölteni az akkumlátort?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#29) Duracellm... válasza lavoy22405 (#24) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

15W-os lehet a modul, 1-3W fog kijönni belőle normális megvilágítás nélkül, ami kb. az akku önkisülését fedezi :)

(#30) forgonati válasza lavoy22405 (#24) üzenetére

forgonati
(őstag)

Gondolom azért vagy olyan nagyon okos, mert még nem volt ilyened. Nekem már volt hasonló. Linkelhetsz be ide akármit, de szobában, a padlóról, bútorról, stb visszaverődő fény kb kecskeszart ér, gyakorlatilag mintha nem is lenne. Talán 48 óra alatt feltölti neked, ha szerencséd van. Azzal meg nem sokra megyek. Istenem, mennyi szakember :W

[ Szerkesztve ]

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#32) lavoy22405 válasza forgonati (#30) üzenetére

lavoy22405
(csendes tag)

És te meg azért vagy olyan nagyon okos, mert volt már napelemes számológéped, é mégis lemerült az elem benne? Egy átlagos szilícium napelemnek a hatásfoka kb 10% és valószínűleg az árából ítélve ebben egy szilícium napelem van. A méretét tekintve pedig teljes megvilágítás esetén 40W-ot tud leadni, ami már egy alacsony kategóriás laptopnak is elég, nem hogy netbooknak. És ebből akkor le is vonhatod, hogy nem a tűző napon használod, és még egy netbookhoz mérten egy derék eredményt kapsz.

most nézem, hogy a gyári akkumulátora is 40w-os.

Persze elméletben, de nem vállalok semmiféle felelősséget a hülyeségeimért.

[ Szerkesztve ]

(#33) Findzs

Findzs
(addikt)

ezekre a "zöld" dolgokra miért kell ennyit várni ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#34) HXY

HXY
(addikt)

A kijelzője milyen, ha magát a gépet kifejezetten napon történő használatra szánják?

Gondolom a szabadtéri kijelzőt letudták azzal, hogy antiglare lett.

Pedig ahhoz hogy normálisan lehessen tűző napon látni legalább egy 300 nit-es kijelző kell, de inkább 400.

SoundMAGIC ES20BT Bluetooth In-Ear fülhallgató, headset Fekete új, bontatlan, 3 db, Budapesten fél áron eladó 5500Ft

(#35) lapa válasza lavoy22405 (#32) üzenetére

lapa
(veterán)

tegyük fel az a dekni A4 méretű, 20x30-as. az 600 cm2.

vettem egy átlagos teljesítményű monokristályos napelemet:

10w, 30x38 cm, azaz 1140 cm2.

akkor az a notis panel kristálytiszta égnél (ez nyáron is ritkán igaz, még akkor se ha "ezer ágból" süt épp a nap) maximum 5w-ot termel, folyamatosan a napra merőlegesen és irányba forgatva. nyilván eközben a panel teteje néz felfelé, elég nehézkes lehet így vele dolgozni.

gondolom egyébként erre vonatkozott a 2 óra töltéssel 1 óra munka.

ha kint hagyja az ember egy nyári napon (felfelé néző panellel), akkor az nagyjából 6 órányi 4w meg 4 órányi 2w termelés (mért termelési adatokból nagyolva). az összesen 24+8 = 32 wh nyers termelés. ilyen "perfect day" idén volt mondjuk 10 alatti összesen, minden más esetben ennél jelentősen kevesebb a termelt áram (mondjuk 80% a nyári napok átlagában),

a 32 wh-t bele is kell rakni valahogy az akksiba, amihez feltételezem valami munkapontkövetős step-up konverter kell, mert egyébként nem elég a fesz az akksi töltéséhez. meglepődnék, ha a teljes töltési hatékonyság 90% felett lenne.

a tökéletes napon tehát kapunk 29wh-t, ami mondjuk 2,5-4 órára elég. nyilván ahogy írva lett az egész gép 40 fokos lesz, ez elég gyorsan öli az akksit.

egy felhős napon a cellák a névleges teljesítményük 5-10%-át termelik, azaz 15-30 percre elegendő áramot. irodában semmitse, mondjuk 2-3 percnyit egész nap.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.