Hirdetés
Hozzászólok Aktív témák
-
Ez addig mind szép és jó, amíg a TSMC nem fut nehézségekbe ahogy az Intel és a GloFo. Mondjuk még a Samu mindig ott van. Azért ennyire egy félvezető gyártóra építeni a cégek stratégiáit elég necces. Nem mintha az NV nem ezt csinálná, csak belőlük kinézem hogy ők elketyegnek 1-2 generációt azonos csíkszélességen komolyabb bevételkiesés nélkül ha beüt a gebasz a TSMC-nél.
Az AMD a CPU piacon annyira már nem.A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait
-
awexco
senior tag
Vga terén is elkaphatnák a fonalat . Mert ez a megközelítés nyerő lehet. Bár kérdés ott működhet ?
I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77
-
Pingüino
tag
"Itt kulcsszerepe van annak, hogy az AMD nem tervez 4-5 lapkát az asztali és a szerverpiacra, egyszerűen egyetlen egy CPU chipletből megoldják az egészet, így a felszabaduló mérnöki kapacitás folyamatosan azon dolgozik, hogy a következő generációs Zen magra az egyes részegységeket hatékonyabbra cseréljék..."
Na igen, ez egy hatalmas előny.
Az egyetlen probléma a chiplet design-al, hogy az ultra alacsony fogyasztású termékekhez nem lehet levinni, mert a chipleteket összekötő adatbusz aránytalanul sokat fogyaszt egy ilyen eszközben. Szóval a laptopokba, és az alatti eszközökbe továbbra is külön kell processzordesign-t tervezni.
(#1) Ha megfelelő a kommunikáció a két vállalat között, akkor bérgyárttatni sem sokkal kockázatosabb, mint saját gyártást fenntartani. Az Intel is nehézségekbe ütközött a gyártással, aztán mivel egyik napról a másikra nem lehet csak úgy gyártókapacitást lefoglalni egy bérgyártónál, ugyanúgy megszívták, mint ahogy az AMD szívna, ha a TSMC elhasal. Sőt, talán még ők jobb helyzetben is vannak, mert talán egy TSMC bukta esetén könnyebb lenne átmenni a Samsung hasonló gyártástechnológiájára, mint az Intelnek a sajátjukról egy bérgyártóéra.[ Szerkesztve ]
A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs.
-
A kommunikáció miatti feszültségigényt (és emiatti magas alap fogyasztást) egy interposer megoldaná, de amíg nem kell feltétlen nem lesz mert "drága" (kb. duplázhatja a gyártási költségeket.. igazából egyszerű holmi, csak szilíciumigényes)... de nem zárom ki, hogy zen 5 környékén ne kezdjenek el pletykálni róla, hogy kapni fog a design.
Gyártót egyébként nem lehet csak úgy váltani akkor se ha csak bérgyártónál gyártat valaki. kvázi a gyártott holmi és a gyártó 1 bonthatatlan csomagot képeznek a termék gyártását illetőleg (egymáshoz vannak tervezve). Még gyártón belül egy másik (számokban hasonló) gyártósorra se lehet "csak úgy átvinni" valamit áttervezés nélkül.
de TSMC se könnyen hasal csak úgy el, nem 1 üzemben gyártanak és fizikailag se egy utcában van minden üzemük (még csak nem is egy országban vannak az üzemek).#1: az amd 7nm-es chipletjei jóval egyszerűbbek mint a teljes IO-t is tartalmazó CPU-k, így kisebb a "lyukra futás" esélye tervezéskor..
[ Szerkesztve ]
The human head cannot turn 360 degrees... || Xeon 2678v3; Rx470; 32GB; 240GB; 2Tb + 3x1TB || Huawei P40 Lite (Sakura Pink + GMS)
-
S_x96x_S
senior tag
AMD - Devinder Kumar:
(Devinder Kumar - Senior Vice President and Chief Financial Officer)
"You know, process technology is important. You know, Architecture and the product improvements are important. We have really pushed the envelope for innovative, high-performance computing design. The Zen products, Zen 2 and Zen 3 all deliver significant architectural enhancements, you know, core density has been a driving force behind the processor improvements over the last decade. And we have delivered higher core counts, more power efficiency with each generation, and then the chiplet architecture, design and Infinity Architecture have provided us with a distinct advantage and performance. That said, process leadership is very important.""You've heard about the chiplet architecture where we've deployed from an overall standpoint, and that has served us well.
I think the key is
- to continue to be innovative,
- continue to see the trends in the market, and
- to deliver in a creative way, the performance that's needed by the market,
as opposed to dictating to the marketexactly what you build and then expecting the market to accept that or accept that readily from an overall standpoint, and that's what AMD is all about."
Amúgy az Intel is próbálkozik a chiplet design-al.
"Intel's Interconnected Future: Combining Chiplets, EMIB, and Foveros"
https://www.anandtech.com/show/14211/intels-interconnected-future-chipslets-emib-foveros -
Azért be lehet azt szívni egy szar szerződéssel mint amit az AMD csinált a GloFo-val. Évi 1 milliárd értkékű gyártásra szerződtek amit az AMD nem tudott kihasználni, ezért kötbért fizetett, ráadásul ha az AMD más gyártók nodejait vette igénybe fizetnie kellett a GloFonak.
A GloFo szerencsétlenkedései miatt az AMD szerencsére kikerült ebből a csapdából és 7nm-en annál gyártat amit akar.
Az IO lapka maradt egyedül a GloFonál.A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait
-
MiklosSaS
nagyúr
Ez a regény amit leírtál szép és jó. De Abu, mutatnál egy piaci részesedési statisztikát a 2019-es évre? De akár a 2020 negyed év is jöhet.
Kiváncsi vagyok a tech blabla mennyire befolyásolta az eladásokat.
~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~
-
Pár hónapja youtubera felkerült pár videó egy 2013-14 környéki intel cpuról, ami chiplet szerű összeépített cpukat mutatott... de valamiért semmi se lett belőle, pedig ha akkor végigviszik, lehet intelnek is lenne ma chiplet szerű cpu-ja (lehet előbb is mint AMD-nek).
De valószínű ezt is bedarálták (bedarálódott), Krzanich megjelenésével.The human head cannot turn 360 degrees... || Xeon 2678v3; Rx470; 32GB; 240GB; 2Tb + 3x1TB || Huawei P40 Lite (Sakura Pink + GMS)
-
Pingüino
tag
Na igen, vannak csapdák. De ez már a vezetőség felelőssége, hogy milyen szerződéseket kötnek.
(#4) Világos, más gyártástechnológiára áttérni mindig jár áttervezési munkával is. Viszont aki nem eleve bérgyártásra van berendezkedve, annak ezen a problémán felül lesz még más gondja is. Pl. hogy mit kezdjen a saját, nem működő gyártósoraival, meg az ott foglalkoztatott emberekkel.
(#9) Lehetséges, hogy csak egy megfelelő sebességű adatbusz hiányzott hozzá, hogy továbbvigyék a szemléletet. Vagy úgy gondolták, hogy mivel akkoriban még nem voltak az új gyártásokon ekkora kihozatali gondok, és maga a gyártás sem volt ennyire drága, így nem érték meg az előnyök a hátrányokat. Most viszont már időszerű volt a chiplet design megjelenése.A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs.
-
dokanin
tag
-
Petykemano
addikt
+1 a realitásnak.
Ez szerintem marketing-kommunikáció. mármint a magabiztosság egyfajta önbeteljesítő jóslat, nem pedig a kurrens eladási számokból derivált.
Lehet (lehet?), hogy a szerverpiacon is hasonló vágyakozás urakodik, hogy jójójó, most az AMD letett valamit az asztalra, de úgyis mindjárt előhúz valamit az intel a fiókból és höhöhö - ami a desktopnál is volt és hogy ezt el kell oszlatni marketing-kommunikációval, hogy, nem, gyerekek, nincs a fiókban semmi és ha lesz is, vagy mire lesz is, addigra már a miénk is jó lesz. Ergó nem érdemes várakozni, hogy majd a jól bejáratott intel pár hónap múlva lesöpri a rome-t. Meg kell venni és kész.
Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
Egon
nagyúr
[link]
Tavaly a 3. negyedévben megint volt egy nagyobb esés az Intel piaci részesedésében (korábban 2017-ben ekkora mértékű piacvesztéshez 2 negyedév kellett), de az utolsó negyedévben gyakorlatilag nem változott a helyzet (2020 Q1-et még nem láttam).Egyébként az is mekkora vicc már, hogy ha bárki felhozza a Steam statisztikát az nV piaci részesedésének a gamer gépek vonatkozásában elfoglalt helyzetére érvként, az ellen Abu hevesen kikel, mondván, hogy nem reprezentatív érték statisztikailag. Ellenben ha a szokásos német CPU-eladási adatokkal dobálóznak egyesek (miszerint többször annyi AMD-t adnak el, mint Intelt), akkor valahogy nem érez késztetést arra, hogy felhívja a figyelmet egy ilyen adat nyilvánvalóan nem reprezentatív voltára - ki érti ezt?!?
"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)
-
1. Nem volt meg az adatbusz, az Intelnek most sincs meg nagyon az EMIB amit erre használnának egy ezüst és szilícium alapú híd. Nekem elsőre rohadt drágának tűnik.
Az IF egy elég komoly ütőkártya az AMD kezében, mert nem csak CPU chipletek hanem tokozáson belül GPU-k sőt alaplapon CPU-GPU, GPU-GPU összekötésére is jó.2. Kényszermegoldás volt, egyszerűbb volt valódi kétmagos DIE helyett 2db 1 magost a tokozás alá tenni és a szervereken akkor már bejáratott megoldással összedrótozni.
Quadnál ugyan ez. Kényszermegoldás volt, a Nehalem volt az első valódi 4 magos CPU az Intelnél.A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait
-
Petykemano
addikt
Ezt láttad?
Az eddigiek alapján úgy tűnik, az intel nem tud nagyot gurítani magszámban az Ice Lake-kel. 24C-32C, korábban volt 38C
Technikai szempontból valószínűleg nem alaptalan a magabiztosságuk.Ezzel együtt én nem gondolnám, hogy ráérnének kényelmeskedni. Mert kihívóként ott lohol a nyakukban az Arm
Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
válasz
Petykemano #17 üzenetére
Nem láttam még, köszi.
Egyetértünk, a magabiztosság szerintem se alaptalan, az mondjuk zavar, hogy lassan nő csak a részesedés, de hát gondolom ez egy ilyen piac.solfilo
-
válasz
Petykemano #17 üzenetére
Mert kihívóként ott lohol a nyakukban az Arm
Hol? A desktop szegmensben amíg nincsenek megfelelő szoftverek, vagy ARM-on szinte 100%-os hatékonyságú x86-64 emuláció esélyük sincs. És az egyik legerősebb ARM alapú chip az Apple A13 Bionic is csak a töredékét hozza egy Ryzen desktop CPU-nak.Sok cég ARM alapú szerver álmaiból nem lett semmi.
Ahogy rohadt nehéz az Intel domináns piacról az Intel gyengélkedései után az AMD-nek teret nyernie, a régi berögződések és optimalizációk miatt, akkor az ARM-nak mennyi idő kell az x86 ellen?
A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait
-
Pingüino
tag
Mondjuk az ARM legnagyobb hátránya a csökkentett utasításkészlet, ami szerven vonalon kevésbé jön elő, szóval szerver fronton középtávon okozhatnak meglepetést. Viszont a desktop piacra nem várható, hogy egyhamar betör az ARM.
A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs.
-
Petykemano
addikt
Engem még az ARM-ra való hivatkozás gondolkodtatott el.
A Zen fő célja nem az abszolút teljesítmény biztosítása egy magon belül, hanem az egységnyi területre jutó tempó maximalizálása. Ez nagyon hasonlít ahhoz, amit az ARM csinál. Az utóbbi cég számos alkalommal elmondta már, hogy képesek lennének a tervezett dizájnjaikba nagyobb sebességet építeni, amit most be is bizonyítottak a Cortex-X1-gyel, a problémát mindig is az jelenti, hogy az extra tempó mennyi tranzisztort követel. Van egy optimális határ, ami a hatékonyság tekintetében a tökéletes egyensúly, és minden azon túl már csak aránytalanul nagy tranzisztorköltség mellett növeli a sebességet.
Az AMD szemszögéből is ezek a fő kérdések. Általában egy adott, specifikus magra vonatkozó dizájnból az utolsó 10-12%-nyi tempót csak úgy lehet kibányászni, ha a tranzisztorszám 50-60%-kal nő, és ez jelentős hatással van a fogyasztásra is, nem mellesleg az adott szilíciumlapkán belül kevesebb mag férne el.Tehát az ARM magok és a Zen magok is úgy készülnek, hogy valamiféle perf/mm2/W egyensúlyt, optimumot próbálnak célozni. (Nyilvánvalóan MT perf)
De a hírek szerint végülis az ARM is elszánta magát, hogy tovább növelje a mag teljesítményét plusz tranzisztorok és energia áldozásával. Ez lett az X1. És ez persze nem egyedülálló, hanem ugyanúgy be lehet rakni big.LITTLE sémába, akár az A78-cal is, ami az egyensúlyt megtartó fejlesztés. Az A55 is valószínűleg megintcsak nem véletlenül nem fejlődött tovább érdemben, mert ott is bizonyára tartanak egy perf/mm2 egyensúlyt, miközben egyre kevesebbet fogyaszt. (<= ez volna a primer cél ezzel a maggal)
ARról is szó van, hogy a Cove magok a zen magokhoz képest nagyobbak lesznek, miközben értelemszerűen nagyobb IPC-t fognak tudni, esetleg jobban skálázódnak a frekvenciával, stb.
Szóval az gondolkodtatott el, hogy vajon mikor fogja elszánni magát az AMD, hogy vajon fog-e majd csinálni az AMD big magot, aminek a perf/mm2/W egyensúlyi pontja máshol van, mint a jelenleg ismert zené, de amit ezekkel big.LITTLE sémában egymáshoz lehet kötni. Nyilván ehhez fontos az, hogy ugyanazzal az utasításkészlettel rendelkezzenek.
Látható, hogy nincs más út. Több tranyó kell és magasabb fogyasztással jár. Egy másik egyensúlyi ponton van, ha 15-20%-kal több teljesítményt szeretnél. Viszont az egész Arm big.LITTLE koncepció lényege az, hogy nem kell az egész CPU-nak nagy területet igénylő sokat fogyasztó magokból állnia. És nem jelent az sem gondot, hogy a magok teljesítménye nem ugyanakkora.
Nem állítom, hogy az Arm-nak nem volt az X1-gyel melója, de azért lényeges pontokon hasonlóságokat mutat az A78-cal. mondhatjuk úgy, nagytesó, itt-ott fel van fújva, ki van tömve, alá van támasztva.az AMD úgyis chipletekben tervez. Akár epyc a, akár TR, akár ryzen vonalon megoldható, hogy egy x db 8 magos zen CCD mellé y db mondjuk 4 magos ZEN chipletet rak.
Az ütemezőnek meg kell mondani, hogy mi az erős mag. Ezt Arm-ra már meg kellett oldani.
Így durván lennének a ST és a MT esetek is.Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Még sehol sincs az ARM, de önmagában veszélyes, hogy az Intellel ellentétben ők utánuk tudnak menni teljesítményben. Nem véletlenül kémlelik már a ThunderX4-et. Tehát az, hogy Xeonra már nem kell figyelni, még nem jelent automatikus győzelmet, mivel az ARM-ra egyre jobban kell koncentrálni. És ők sok szempontból veszélyesebbek is, mint az Intel, elérik ugyanazokat a gyártástechnológiákat, a tervezési koncepció ugyanaz, tehát elméletben minimum képesek lehetnek ugyanarra, amire az AMD.
[ Szerkesztve ]
-
dokanin
tag
Szerverparkokat kb hány évente szokták cserélni?
Gondolom kb 3 és 5 év között lehet.
Feltételezem, hogy ez az időszak már a gépek beszerzésénél eldől, úgyhogy tök mindegy milyen új design jelenik meg a piacon időközben, semmiképp nem fognak cserélni.
Szóval az az 5% nem is tűnik rossznak a Rome megjelenésétől számítva. Az első Epyc-et nem veszem ide, mert az új platformban senki sem bízik elsőre. -
Petykemano
addikt
Graviton2 és A64FX például jó példák.
az ARM-os szerver processzorok gondolatának megjelenésében nyilván ugyanúgy benne van az intel lelassulása, ahogy abban is, hogy az AMD meg tudott kapaszkodni. És nyilván az AMD megkapaszkodása kifogta a szelet az ARM-os szerver processzorok vitorlájából.De számos cég tervez most is arm-os szerver lapkát: Hisilicon, Nuvia, Ampere
Ezek persze most még lehet, hogy csak álmok, de ellentétben azzal az időszakkal, amikor az intel elkezdett lelassulni (milk), ha az AMD is elkényelmesedik, a cloud szolgáltatóknak van hová nyúlni.nem azt mondtam, hogy az ARM holnap átveszi a vezető szerepet, csak azt, hogy árnyékként lohol a hátukban.
Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
Pingüino
tag
válasz
Petykemano #24 üzenetére
Ez főleg attól függ, hogy állnak a szoftverfejlesztők a kérdéshez.
Szerveren nem éri meg beáldozni az optimum pontot, mert jobb megoldás a teljesítmény/méret tekintetében jobb magokból többet bele pakolni.
Desktopon viszont kevés alkalmazás van sok szálra optimalizálva, így ott megérheti valamennyire eltolni a munkapontot. Persze ésszerű határokon belül, nem úgy, mint az Intel 200-300 W-os processzorainál.
A probléma csak az, hogy mivel egy chiplettel fedik le az asztali és a szerverpiacot, az egyiknek alkalmazkodni kell a másikhoz.
BIG.Little koncepcióval ugyan működne, de azt megint csak meg kell támogatni szoftver oldalról is.
Szóval nem olyan egyszerű ez.A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs.
-
válasz
Petykemano #24 üzenetére
Egy olyan esetet vázolsz fel, amikor nem a részegységek hatákonyságát optimalizálod, hanem elkezded kitömni erőforrással a magot tranzisztor pazarló módon.
Na az AMD erre azt mondja van még ehelyett alternatíva. Ha egy arch ide jut, akkor le kell váltani.
Csak kérdés hogy a Pentium M óta pofozgatott elgondolást hova lehet még csiszolni.
Az AMD-nél úgy látják még lehet, mert még van pár lépés az útitervükön.Az Intel amúgy készül ilyen BIG.little architektúrával.
A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait
-
martonx
addikt
Ahogy csökken a csíkszélesség, úgy hullanak ki a gyártók. Miért szerinted az AMD melyik másik gyártóra támaszkodhat akár csak a jelenlegi 7nm-en is a TSMC mellett?
Talán még a Samsung az, ami állja a versenyt, meg ki tudja összekaparja-e még magát az Intel valaha.
Teljesen egyértelmű, hogy belátható időn belül a csúcstechnológiás chip gyártás 1-2 szereplős lesz (hm, ha 7nm-nél húzzuk meg jelenleg a csúcstechnológia határát, akkor már most is 1-2 szereplős)
Én kérek elnézést!
-
Azért ezt barokkos túlzásnak érzem hogy a Xeonra nem kell figyelni. Egyrészt még mindig nem bírnak annyit gyártani amennyit a piac felvenne, másrészt ott van mögöttük a sokéves partneri viszony az OEM-ekkel.
Azért ha fogadnom kéne az Intel előbb lesz újra tényező teljesítményben mint hogy az ARM egyáltalán tényező legyen a szerver szegmensben. Ott meg azért még ott van az IBM is.A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait
-
Pingüino
tag
Nem véletlenül jósolták azt, hogy hamarosan elérjük a gyárthatóság határát. Csak sokan félreértették. Nem arról van szó, hogy nem lehet lejjebb menni csíkszélességben, csak arról, hogy irdatlan pénzmennyiségek, és mérnöki munka kell hozzá. Jelenleg a TSMC, és a Samsung képes még haladni, meg készül az Intel 7nm (bár kérdés, mikor lesz belőle valami látható termék is). A többi szereplő leragadt 14nm-en, és az új belépők is azon gyártanak csak.
A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs.
-
Azt csinálja az AMD, amihez a legjobban ért, magyaráz!
-
Pingüino
tag
válasz
antikomcsi #34 üzenetére
Az ő magyarázásuk mögött legalább vannak technikai tények. Valahogy meg kell győzni a vásárlókat. Még mindig jobb, mint az Intel féle "nem a teszteredményeket kell nézni" magyarázat.
A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Aki nem a régmúlt söröskorsós emléke alapján vesz procit, hanem teljesítményt és hatékonyságot akar, az már Xeonra rá sem néz. Ha ezek közül az egyiket is tudná hozni az Intel, akkor nem lőtték volna le az idei Xeon generációt. Most nagyjából ott van a Xeon, ahol az AMD volt az Opteron korszak végén. Rétegpiacokat tudnak célozni, mert általánosságban majdnem minden tesztben kikapnak. És ugyanúgy, ahogy az AMD-nek sem 1-2 év volt ezt visszahozni, az Intelnek sem annyi lesz, hanem meg kell változtatni a tervezési filozófiát, hogy azokat az előnyöket be tudják építeni, ami az Epycnek hozza az eredményeket a tesztprogramokban. Az ARM-nak hamarabb lesz ott az AMD nyakán, mint az Intel. Bizonyos területeken az idén érkező Marvell ThunderX3 már veri a Rome platformot, igaz ez kevés az üdvösséghez, mert a Milan már nagy falat lesz neki, de a lényeg az, hogy a Marvell már elérte azt, ami az Intelnek még csak nem is megy. Nem véletlen, hogy tartanak az AMD-nél a ThunderX4-től, mert a Sapphire Rapids az könnyű célpont, sok tekintetben még a Rome sincs meg neki, tehát a Genoa számára csak reggeli lesz, de a ThunderX4-re már 192 magot mondanak, és a Genoa platform állítólag csak 128 magosnak készül per tokozás. A Sapphire Rapids a friss pletyka szerint 48 mag per socket, ezért nem fostak be tőle. Ez +80 maggal az AMD-nek csemege, de a ThunderX4-gyel szemben -64 magon állnak, az már bajos.
[ Szerkesztve ]
-
Hmm, az szép, elég jól haladnak akkor.
Van statisztika az elmúlt 2 év szervereladásaiból? Mert market shareben szarul áll még mindig az AMD, de abban minden eladás benne van. Szóval olyan kellene ami csak a 2 év eladásaira fókuszál, és az összes szervergép részesedési arányai nincsenek benne.
Eléggé úgy tűnik, hogy sokan a szerverpiacon még mindig a régmúlt söröskorsós emlékei alapján vesznek procit.A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait
-
S_x96x_S
senior tag
Azért az ARM-re vigyázni kell
.. ha elalszik az AMD ébersége, akkor úgy jár mint az Intel.
pl.
A mezei fapados Graviton2 - (N1 core-al) hyperthread nélkül is veszélyes tud lenni.
pl. A MariaDB/MySQL jobban skálázódik a Graviton2-ön mint a 128thread -es EPYC (ZEN2-es)
"For the MariaDB/MySQL database server, EPYC 7742 was much faster than Graviton2 until hitting 128 concurrent clients. At 128 clients and higher, Graviton2 pulled ahead of the EPYC 7742."
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=epyc-vs-graviton2&num=6 -
Abu85
HÁZIGAZDA
A szerverpiacnak vannak frissítési ciklusai. Akkor változik jelentősen az eladás, ha ezeket a ciklusokat elérik az ügyfelek. A kérdés itt nem az, hogy az Epyc erősödni fog-e, mert látod, hogy mennyi Epyc gépet jelentenek már be. Az a nagy talány, hogy mikortól lesz igazi játékos az ARM. Mert sok előnye van ám, és van egy pont amikortól megéri átállni rá.
-
-vitya-
senior tag
Szerintem nagyon sok fix szerződés is van ebben, Valamint, ha van egy xeon-os szerverparkod, ami rendesen le van tesztelve a te applikációidra, akkor ismét xeont fogsz venni, nem pedig a legjobbat/leggyorsabbat.
Ezek miatt valóban nehezen lehet a részesedést hizlalni a szerverfronton.
-=Витя=-
-
Petykemano
addikt
Itt van egyébként ennek a magyarázata
Azt gondolnám, hogy a MariaDB 512 klienssel durván memóriasávszélesség limitált lehet már. (Kevessebb klienssel még az epyc rome nyer.)Cache latency
látható, hogy 1MB-nál és valahol 24MB-nál kezd el törni.
Fenti kép Naples, de tudjuk, hogy kétszer akkora az L3$
Tehát 256kb-tól 1MB-is lassul és 8MB-nál kezd feltörniEz még beszédesebb:
Brutális sávszélesség limit. (A Naples esetén)
Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
koko52
veterán
Ez még később fog látszódni. A szervereknek van egy kifutási ideje. Hiába van egy sokkal jobb alternatíva, nem cserélik egyből mint PC-sek. A közeljövőben viszont rengeteg szerződés/bérlés lejár és lehet váltani. Az új építések pedig EPYC-ek lesznek.
A temetők a nagy népsűrűség ellenére a legmagányosabb helyek a világon. John Ajvide Lindqvist: Élőhalottak!
-
Duree
veterán
Na itt is kapott pofont az Intel rendesen, nem tudom mikor fognak talpra állni.
-
GeryFlash
addikt
,,Az AMD a fentiek miatt nem tart attól, hogy az Intel a közeljövőben visszatérne a szerverpiaci versenybe, mert nem a dizájnnal, nem a gyártástechnológiával, hanem magával a tervezési koncepcióval került az Epyc előnybe, és amíg az Intel nem veti be a chipletet, illetve ezzel a nagymértékű kézi optimalizálás jelentős előnyeit, addig már szimplán a tervezésnél hátrányban kerülnek, mert ugyanarra a piacra sokkal nagyobb processzormagokkal tudnak csak bekerülni, miközben azok messze nem gyorsabbak annyival, amekkora extra helyet elfoglalnak."
Ja persze. Imádom amikor próbálják előadni hogy az AMD a TSMC nélkül is nagy király lenne. a chipelt design igen, az remek húzás. De ha az Intel is 5nm gyártaná a Sapphrie Rapidset fixen legalább egyszinten lennének az Epyckkel.Több mindent, kevesebb semmit!
-
koko52
veterán
válasz
GeryFlash #46 üzenetére
ha az Intel is 5nm gyártaná a Sapphrie Rapidset fixen legalább egyszinten lennének az Epyckkel. --- Na ettől van nagyon messze és ez a lényege az egésznek. Még a 10nm sem sikerült rendesen.
A temetők a nagy népsűrűség ellenére a legmagányosabb helyek a világon. John Ajvide Lindqvist: Élőhalottak!
-
awexco
senior tag
válasz
GeryFlash #46 üzenetére
"Ja persze. Imádom amikor próbálják előadni hogy az AMD a TSMC nélkül is nagy király lenne. a chipelt design igen, az remek húzás. De ha az Intel is 5nm gyártaná a Sapphrie Rapidset fixen legalább egyszinten lennének az Epyckkel."
De nem így van akkor most mi lesz ?I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77
-
awexco
senior tag
válasz
Petykemano #43 üzenetére
Van infó arrol , hogy rome javult e ezen a téren ?
I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77
Hozzászólok Aktív témák
Hirdetés
ph Az elméletben kinyerhető teljesítmény helyett csak az észszerű előrelépést favorizálja a cég, ami miatt nagyon pici marad a Zen mag.
- iPhone topik
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Philips LCD és LED TV-k
- [Re:] Fontos adatokat oszt tovább más autógyártóknak a Ford
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- Destiny 2 (Xbox One, PS4, PC)
- CASIO órák kedvelők topicja!
- [Re:] Hauwei m40 - miért ne vedd meg soha, de soha
- nVidia tulajok OFF topikja
- Futás, futópályák
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Scania Hungária Kft
Város: Biatorbágy
Cég: JayStack Services Zrt
Város: Szeged