Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mist_13

    csendes tag

    Nekem volt egy HP Photosmart 110(?) kb 1994-2005-ig, az a magas kialakítású. Szuper jó volt, még a 240 gr/m2-es fotopapírt is vitte. (Ha kellett 5-ször is előre hátra tolta). Sajnos a gumihengerek elöregedtek, és a cég javítás helyett cserét ígért. Sajnos csak a neve volt ~ugyanaz. Végül egy Hp D 5100 lett. Ez elvileg mindent tudott, de a 180-as fotopapírt nem. Kétszer is elromlott (alaplap), úgy döntöttem soha többé hp!
    Egy EPSON L-220 lett inkább. Tintaköltség minimális, egy 4*70ml-es töltettel már másfél éve nyomtatok rengeteg 10*15 cm-es fotót főleg, azaz a magentát már újra kellett töltenem. Fotó beállításban szépen nyomtat, sajnos csak kerettel és maximum 180 gr/m2 vastag papírra. Eredeti EPSON tintát 4*70ml 8000 Ft-ért is lehet kapni.
    A scanner része minőségileg jó, de a beállítási és menürendszere teljes káosz (ha egy Canon-hoz hasonlítjuk).
    Egy pozitív előnye van, ha többoldalas pdf-et akarok kimenetként, akkor mentés előtt az oldalak átrendezhetők, elforgathatók, törölhetők.
    A nyomtatógyártók is pénzt akarnak keresni: gyártanak (hp) 14eFt-ért multifuncionális szemetet és iszonyú nagyot kaszálnak a tintapatronokon. Vagy olcsóbb tintaellátást kínálnak (EPSON CIS), de a nyomtatót jobb minőségűre gyártják, s azt adják drágábban.
    Másfél év intenzív használat után semmi probléma nem adódott, csak ajánlani tudom, főleg azért is, mert PC nélkül is tud ff és színes másolást is.

Új hozzászólás Aktív témák