Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    Amik eszembe jutnak:
    - Mocsokos, kapzsi kapitalista cégek, ezzel akarnak cserére bírni. (irónia, még ha így is van, igen, kapitalizmus, ébresztő)
    - Aktív hűtés az X570-eseken: emiatt én fogom a fejem. Pontosan emiatt elkezdtem gondolkodni az X470-es lapokban, mert a gépemben NEM LESZ aktív chipset hűtés, lesz@rom a nyugtatgató hangokat. Szóval így az X470-esek közt sem tudok nézelődni, mert legalább jövőbiztos lehetett volna a gépem, amit most tervezek összerakni. Így most nem tudom, hogy ezzel mi lesz.
    - AMD megítélés: szerintem tökéletes döntést hoztak. Simán az AMD nevét roncsolná a sok épp csak-épp csak megfelelő minőségű alaplap a slendrián gyártóktól. Gondoljatok bele: mindegyiok alaplapgyártó minél több lapját akarná PCIe 4.0 kompatibilisként adni az X470-es szeriából, hogy ne a másik gyártóét vigyék, aminek az lenne az eredménye, hogy a silányabb példányok is kijutnak a piacra, ahol a szerencsétlen user természetesen az AMD-t okolná, hogy egy újabb hulladékot dobott a piacra, mert hol fagy, hogy bizonytalanul üzemel a friss PCIe 4.0-s VGA-ja. Tehát attól függetlenül, hogy most sarokba lettem szorítva a chipset-hűtés iránti utálatom miatt, tökéletesen egyet értek az AMD-vel. Csak dobjanak ki az alaplapgyártók passzív hűtésű termékeket és szent a béke...

    @Pengwin: nem értek egyet, anno a 2500K alá sem véletlenül vettem az akkor legfejlettebb alaplapot. Most így 8 év után is egy relatív korszerű gépem tud lenni épp amiatt, mert nem valami elavultabb megoldás mellett döntöttem. A VGA-k gyorsabban fejlődnek, simán eljönnek 2-3 éven belül, amik nem csak használják, de ki is használják az újabb generációs PCIe előnyeit.

    Én speciel direkt úgy is tervezem a vásárlást: most beruházok egy komolyabbatt és megint hagyjon mindenki békén a gépfejlesztéssel néhány évre, max CPU/VGA/RAM. Semmi más.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák