Hirdeté​s​

2017. november 23., csütörtök

(#1) flashpointer

flashpointer
(senior tag)

Hat lehet tobbet ki lehet venni egy tukrozodott fotobol mint a tukrozodesmentes videobol kivagott kepbol a minosegkulonbseg miatt : )

(#2) szunyika

szunyika
(tag)

ez fogja fellendíteni majd a 4K-s videózást, mert azzal szép képeket tudsz videózni :)
(igen, szándékosan fogalmaztam úgy-ahogy)

(#3) DigitXT

DigitXT
(PH! félisten)

Érdekes.:)

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness/featured

(#4) siva

siva
(fanatikus tag)

Úgy látszik a Google nagyon ráfeküdt a képek, videók analizálására. képekből 3D teret majd videót generál, ez meg videóból 3D teret majd képet generál.
Deep Stereo

[ Szerkesztve ]

(#5) freeapro

freeapro
(senior tag)

Döbbenetes!

Mondjuk én erre egy polár szűrőt használok, de ez is ugyanolyan jó :DD

(#6) bambano

bambano
(Jómunkásember)

mennyi nem tervezett csöcsös szelfi lesz ebből :P :P :P

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#7) halaszlo

halaszlo
(lelkes újonc)

Eltünteti a kerítést is? Na ilyen kell a menekülteknek. :D

(#8) zseko

zseko
(PH! kedvence)

Ő is örült volna egy ilyen lehetőségnek biztos :DDD

(#9) bambano válasza zseko (#8) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

én csöcsfaktorról beszéltem, nem pöcsfaktorról...

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#10) .mf

.mf
(PH! kedvence)

A kerítéseshez hasonlón már én is gondolkoztam régebben (amikor az ember mozgó járműből kinézve szép tájat lát, de megállva mindenhol fák és bokrok lógnak a képbe), bár akkor leginkább csak a bosszankodásig jutottam, meg arra, hogy remélem valaki, aki ért hozzá, idővel meg is csinálja :))

Zseko: épp ebédelnék... ha modi lennék, kapnál egy napos banánt ;]

(#11) zseko válasza bambano (#9) üzenetére

zseko
(PH! kedvence)

Én meg nem neked válaszoltam, hanem a cikkhez...
:)

(#12) Patice

Patice
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Állandóan fotózó japán turistáknak ideális: innentől kezdve már csak egy elég nagy felbontású videót kell készíteniük a nyaralásról (az eszköz nekik szerintem már megvan) és otthon a program majd felajánlja, hogy milyen képeket lesz képes kimenteni belőle. Buszos városnézésekhez lett fejlesztve. :)) Ki se kell szállni csak végigrobogni a városon és otthon mindenki elégedett lesz. Bluebox előtt meg felveszik magukat különböző pozíciókban és már készülhetnek is a legújabb posztolható fotók, hogy merre is járt az ember. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#13) bteebi

bteebi
(PH! addikt)

Érdekes koncepció, kíváncsi lennék, hogy a gyakorlatban milyen hatékonysággal, minőséggel működik. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy tényleg jól, pontosan működjön :B.

#5: Azért csodát a polárszűrő sem tesz, bár tény, hogy jó esetben a tükröződések nagy részét kiszűri. (Meg amúgy ugye jelentősen csökkenti az objektív fényerejét, ráadásul - igaz csak nagyon kicsit - a képminőségen is ront.)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) daa-raa válasza bteebi (#13) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Gondolod, hogy ez az algoritmus nem ront a minőségen, nem tüntet el részleteket? A forrásnál, azaz az eredeti kép készültekor kell eltüntetni az oda nem illő részeket, az adja a legjobb eredményt. Utófeldolgozással csak rontani lehet, sokkal többet, mint egy akármilyen rossz szűrővel. Pláne, hogy az egész veszteségesen tömörített forrásból dolgozik, ahol már eleve el vannak dobva részletek.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#15) ledgeri válasza daa-raa (#14) üzenetére

ledgeri
(PH! kedvence)

A legjobb megint az adatbiztoság kérdése: Millió videó készült már amit be lehet küldeni az algoritmusba, és megtudjuk, hogy ki a készítő, hol volt, mi volt körülötte....

Jó dolog, de újabb probléma- és infó forrás...

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#16) kameraman77

kameraman77
(fanatikus tag)

Most akkor "feltalálták" a circular polar szűrőt? vagy mi? Nem lenne egyszerűbb a egy elcsúsztatható "fóliát" betenni a lencse elé, mint digitálisan trükközni? Hihető, hogy videóból kivágott anyagból jó képet lehet csinálni... mármint a jó ugye relatív, de azért ...

Ja drótháló.. azt meg simán kitolom a nem létező optikát és állítok egy kis f-értéket... vagy nem? :D Ez a kerítés dolog nem kicsit green-screen dolognak és mesés elemnek néz ki így elsőre!

[ Szerkesztve ]

(#17) .mf válasza freeapro (#5) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

"Mondjuk én erre egy polár szűrőt használok, de ez is ugyanolyan jó :DD"

Nem tudom, hogy tényleg használod-e, mert akkor nem írnád ezt :P
Polár erős napfény visszatükröződésekor remekel (de csak ha nem fémről verődik vissza). Vastagon felhős időben szórt fénynél már jóval gyengébb a hatása, mesterséges fénynél meg csak sötétít. A videó jónéhány példájában is belső, mesterséges megvilágítású térből lőttek üvegen keresztül kifelé, ahol egy polárral nem sokra mennél.
S aztán ott van a kerítés, azt polárral nehezen tünteted el ;)

Daa-raa: "Utófeldolgozással csak rontani lehet, sokkal többet, mint egy akármilyen rossz szűrővel."

Akkor még nem találkoztál igazánnagyonrossz szűrőkkel :P

(#18) arnyekxxx válasza .mf (#17) üzenetére

arnyekxxx
(PH! addikt)

mesterséges fénynél meg csak sötétít

Ezzel szemben a valóság az, hogy a mesterséges fényben is működik

(#19) bteebi válasza daa-raa (#14) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

"Gondolod, hogy ez az algoritmus nem ront a minőségen, nem tüntet el részleteket?"

Dehogyisnem, pont hogy nem nagyon tudom azt elképzelni, hogy vállalható minőségben működjön.

"A forrásnál, azaz az eredeti kép készültekor kell eltüntetni az oda nem illő részeket, az adja a legjobb eredményt."

Nyilván, de ez sajnos nem mindig kivitelezhető. Többször is vettem már részt hosszabb buszos utazásokon, amikor kénytelen voltam a buszból (koszos, ráadásul még polárszűrővel is erősen tükröződő üvegfelületen keresztül) fotózni, mert nem kérhettem meg - mondjuk az autópályán - a sofőröket, hogy "bocs, de álljatok már meg, mert készítenék pár képet" (az már más kérdés, hogy egy mezei országúton se álltak volna meg :DDD). Így persze a képminőség olyan, amilyen, de az élmény megörökítésére még alkalmas lehet, bár egy fotós pályázat megnyerésére nyilván nem. Arról ne is beszélünk, ha közben még az eső is esik :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) daa-raa válasza .mf (#17) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Valóban, mert nem is igazán erőltetem a szűrők használatát.

Kerítgéses példa egyébként alapból hülyeség. Milyen sűrű háló kell ahhoz, hogy egy szerencsétlen telefonos optikácska ne bírjon átnézni a szövési réseken? Nem 1 m-ről kell fotózni, akkor nem lesz benne a kerítés.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#21) haddent válasza zseko (#8) üzenetére

haddent
(PH! kedvence)

A büdös ********************* -nyát :C

(#22) .mf válasza arnyekxxx (#18) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Csak abban az esetben, ha a fény előtte polarizálva volt. Normál esetben a mesterséges fény nem polarizált.

(#23) arnyekxxx válasza .mf (#22) üzenetére

arnyekxxx
(PH! addikt)

nem tudom pl egy stadionban polarizálják-e direkt a lámpákat de nekem egész szépen kiszedte anno a polár az ótókiállitáson a tükröződést a kocsi ablakáról

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=67338130&t=9109864

[ Szerkesztve ]

(#24) KikiGames

KikiGames
(lelkes újonc)

"MIT CSAIL"
Ne csaljon!

Egyébként nem lepődök meg ilyesmin, elvileg egyszerű a működése. Legalábbis a kerítésesnek, a szemünk mégsem egy kamera, a tükröződést nem képes elkülöníteni, de a kütyükben nincs határ. Szép munka!

Üdv: KikiGames

(#25) gerii

gerii
(PH! addikt)

Guga ezentúl nyugodtan videózhat a csirkehálón át :DDD

(#26) freeapro válasza arnyekxxx (#23) üzenetére

freeapro
(senior tag)

nem a lámpát polarizálják, a visszavert fény polarizált

(#27) Kékes525

Kékes525
(PH! nagyúr)

Hajrá kukkolók! ;]

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#28) mekker válasza kameraman77 (#16) üzenetére

mekker
(őstag)

Szerintem a kerítést sokkal egyszerűbben el tudja távolítani az algoritmus, mint az erős visszatükröződést.

Minden éremnek két oldala van...de az egyik oldalát már túl sokszor a fejére ejtették.

(#29) sztanozs

sztanozs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Megjeleníti a tükrőződést, cool :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#30) lionhearted válasza freeapro (#26) üzenetére

lionhearted
(őstag)

A threadhez:
Ha mobillal készült fotókra gondolunk, akkor ez a szál amúgy is lényegtelen...ez még mindig a kugli, ezt kb az auto-awsome egyik funkciójának tudom elképzelni.

Tegnap még működött...

(#31) pakriksz

pakriksz
(őstag)

a gugli inkább az automatikusan felkínált képstabilizálást tüntethetné el, mert a sok észnélkül okézó droid, még a fraps és hasonlókkal felvett videokat cseszi el.

mellesleg inkább a mobilok halszem optikájának torzításait kiiktató eljárást fejleszthetnének... tudom van ilyen, de mind fizetős vagy a PS-nevű bloatware-ben használható, a gimp pluginnak meg nincs 64 bites változata.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#32) fornettisuti

fornettisuti
(PH! addikt)

jofele

Samsung S7 - LG Gpad 8.3

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.