Hirdetés

2018. augusztus 21., kedd

(#1) djbahool

djbahool
(senior tag)

Szép!
Ahhoz képest, hogy 2001-ben a 40nm-t 2011-2014-re jósolták, és már tavaly itt voltak a 45nm-es wafferek.
Szvsz a 22nm-re sem kell túl sokat várni.
Elképedek néha a technika fejlódésének gyosaságán.

[ Szerkesztve ]

(#2) cyberdog

cyberdog
(tag)

Kiváncsi leszek a 22nm-es 8magos Phenomra ;]

(#3) Thrawn válasza cyberdog (#2) üzenetére

Thrawn
(PH! félisten)

Az ha minden jól megy 45 nm-en kijön.

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://tinyurl.hu/xWu6/ łłł Look! More hidden footprints!

(#4) vedini válasza cyberdog (#2) üzenetére

vedini
(őstag)

hát addigra már nem 8 magban fognak gondolkodni

workworkwork...

(#5) rollins válasza cyberdog (#2) üzenetére

rollins
(PH! addikt)

Vagy az alaplapon alig lesz már vezérlőchip. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) juhfül

juhfül
(lelkes újonc)

Szép-szép, de szerintem azokra a CPU-kra és GPU-kra is aktív hűtő kell majd. Vajon csak a "fénykorszakkal" jön a csend ?

pontpontvesszőcske

(#7) VaniliásRönk válasza juhfül (#6) üzenetére

VaniliásRönk
(PH! nagyúr)

Gondolod azokat nem kell majd hűteni?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) juhfül válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére

juhfül
(lelkes újonc)

A passzív hűtés is hűtés :) . Igaz 0db ;) .

pontpontvesszőcske

(#9) Stalker-2572 válasza juhfül (#8) üzenetére

Stalker-2572
(PH! kedvence)

Most mondtál ellent saját magadnak ;)

All Black...

(#10) Stalker-2572 válasza djbahool (#1) üzenetére

Stalker-2572
(PH! kedvence)

Elméleti határ hol van?

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#11) bteebi válasza juhfül (#6) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

A TDP nem nagyon szokott változni az új technológiák bevezetésével, "csak" a teljesítmény/órajel/magok száma nő :). Most pl. egy C2D E8400 TDP-je elvben 65 W, és szerintem ennyi lehet(ett) egy egymagos, Willamette-es 1,6 GHz-es P4-nek is. Fogyasztásban nincs sok különbség, de teljesítményben ;]. Nyilván mindig azt a maximumot feszegetik, ami még léghűtéssel megoldható (ez leginkább a 130 W-os TDP, lásd pl. QX9650). Talán már most is lehetnének 8-16 magos procik, csak baromira nem lennének gazdaságosak (egyelőre), és nem mindenki szeretne otthonra LN2-t ;] :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) rauschie

rauschie
(őstag)

A cikk szerint az Inetel enm tagja a szövetségnek. Vajon ez meggyorsíthatja az AMD csíkszélességbeli lemaradásának behozását? (Feltéve persze, hogy behozzák... ha akarnak valamit, be kéne hozniuk.)

[ Szerkesztve ]

(#13) Mr-Pamacs

Mr-Pamacs
(senior tag)

Én arra lennék kíváncsi h 10 év mulva mi lesz!? 128 mag és optikai adat továbbítás a chipek/magok között?

Webprogramozást vállalok!

(#14) juhfül válasza Stalker-2572 (#9) üzenetére

juhfül
(lelkes újonc)

Nekem leginkább a csend a fontos (éjszaka). A hűteni lehet nitrogénnal is ,meg a száddal is. Annyira ne nézz butának.

pontpontvesszőcske

(#15) bteebi válasza rauschie (#12) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

Szerintem igen :). Legalábbis az Intel egyedül maradt a fejlesztés terén, míg elég nagy nevek vannak együtt, "ellene" (pl. IBM, AMD...). Majd meglássuk.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) #70616832 válasza Mr-Pamacs (#13) üzenetére

(törölt tag)

És a programok 99%-a max 4-et fog kihasználni a 128-közül :DD

(#17) akosf válasza #70616832 (#16) üzenetére

akosf
(PH! kedvence)

Lesznek Celeron/Sempron változatok 7, 11, 17 maggal... :DD

(#18) grandtour2 válasza juhfül (#8) üzenetére

grandtour2
(tag)

meg a csapagyas samsung HDD-k irtozatos hangja melle.... (meg a nem samsungoke is persze) IRDATLAN berezonaljak a hazat :W

[ Szerkesztve ]

(#19) OkosTibiKing válasza rauschie (#12) üzenetére

OkosTibiKing
(tag)

remélem igen amugy viszont már az amdnek ha ugy vesük már tudna 33nm-en is gyártani de még csiszolgatni kell a technikát és az pénz ami sajna amd-nél nem olyan sok van már igy hiába van elönye ha nemtudja azt használni :O

Okos Vok.

(#20) gV válasza bteebi (#15) üzenetére

gV
(őstag)

hiába a sok "nagy név" az Intel egyedül is jobb náluk ;) nézd meg csak azt h ki árul jelenleg 45nm-es procit

(#21) waterman_ válasza grandtour2 (#18) üzenetére

waterman_
(fanatikus tag)

durván off topic:
az irdatlan rezonancia ellen én minden winyómat szövetboltban kapható rugalmas gumikra kötöttem. olyan vastag mint a sima befőttesgumi, nem nyúlik annyira viszont vagy 5ször erősebb és méterben kapható. én úgy applikáltam a winyókra, hogy egy rossz bicikligumi belsőt 2*1 centis darabokra vágtam, félbahajtottam a kis darabokat és a közepén átcsavartam a két rétegen a winyó csavarját. ebbe hurkoltam bele duplán az említett gumiszálat, és így 4 ponton fellógattam a winyóimat az 5.25-ös rack helyekben. az eredmény az hogy ki kell szedni szállítás előtt a winyókat, de azóta semmiféle vibráció nincs a gépházon, pedig két samsung és egy wd is rázná a gépet. :)

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe.. "A kormány az a testület, ami mindig megtartja, amit ígér. Ha pénzt ígér, azt is megtartja." Karinthy Frigyes

(#22) shtml válasza waterman_ (#21) üzenetére

shtml
(őstag)

Bugyigumi! Én azt használom.:D

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#23) Lipton válasza OkosTibiKing (#19) üzenetére

Lipton
(őstag)

Elfogytak az írásjelek?

[ Szerkesztve ]

(#24) Thulcandra

Thulcandra
(őstag)

22 nanométer ez már unalmas, kiváncsi leszek vajon lesz 999 picométernél kissebb csíkszéleséggel készült gyártástechnológia, és ha igen, mikor ;]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#25) Oliverda válasza gV (#20) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Itt nem a "jelenleg" volt a téma hanem az hogy folyamatosan csökken a gyártástechnológiai lemaradás az Intel-lel szemben.

Amúgy talán az IBM már "árul" 45nm-es processzort: [link]

líp öhed

[ Szerkesztve ]

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: https://transferwise.com/i/olivera81 >>>>>>Minőségi kontent: ⦾liveƦadi⦾ on Spotify - http://spoti.fi/2gr0EEI <<<<<<

(#26) gV válasza Oliverda (#25) üzenetére

gV
(őstag)

1.én nem veszem észre
2. 3an v 4en? ügyökdnek azon h befogják az Intelt talán nem is lenne szabadniuk lemaradásban lenni
3. drágább az ö 45nm-ük mint az Intel saját megoldása

mutass árlistát ahol az ibm proci specébe ott van h 45nm

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.