Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ted_tris #24 üzenetére

    Mivel nagyon tetszenek bizonyos Apple termékek nagy vonalakban, ezért komolyan szoktam kritizálni a cég preferenciáját, meg az irányt emerre elviszi a termékeit.

    - Nem szar amit csinálnak, a legtöbb terméke abszolút minőségi, nagyon távol áll a bóvlitól.
    - Mocskos drága túlárazott, ez pipa nálam is...meg én is pipa vagyok miatta. Az hogy mennyire túlárazott az relatív, főleg mióta sok más gyártó átvette az Apple árazását. Nehéz találni pl. olyan ultrabookot, ami ne lenne túlárazva, még ha nem is annyira mint ahogy az Apple teszi.
    - Más ultrabookot még nem próbáltam, teszteken látom azokat. Nem teljesen ugyanazt az irányt viszik sajna, pedig a részletek nagyon számítanak. Kell a nagy méretű érzékeny touchpad, a merev felépítés, a jó zsanér, könnyen nyíló fedél. Nagyon sokat dob a használaton a Mac OS, még ha egyben el is vesz sokat.
    - Marketing bullshit az van mindenkinél. Erről szól a marketing.
    - Túltolták a mm és gramversenyt és persze szarevők, vagyis pár dollár költségcsökkentésért bármilyen komoly featuret kidobnak. Túlterhelik a házat ami miatt egyre több portot dobnak ki, vagy pl. a hűtésen spórolnak.
    - Érdekes, hogy buzi Johny Ive-nak mennyit számít a művészi kialatítás, de az nem jutott az eszébe hogy hogy néz ki majd a noti, ha muszájból adapetereket pakolnak mellé, mert nincs rajta port.

    Mostanában keresek alternatívákat, pontosabban kiegészítő gépet, mert nálam a "személyi számítógép" az marad továbbra is a Macbook. Van iPad Pro-m is, de nem kétséges hogy nálam az nem váltja ki a Mac-et. Remélem kihúzom még a jelenlegi gépemmel, amíg megtalálom az utódját. A kiegészítő gépre visszatérve az LG Gram 17 az egyik amin gondolkodtam. Nagy vonalakban az is tetszik, de két dologban nem: Kicsit drágállom, illetve láthatóan túltolták a súlycsökkentést. Ijesztően vékony anyagból van a háza, túl hajlékony, rossz értelemben. Mondogatják, hogy milyen magnézium ötvözetből van, de videon keresztűl inkább olyan, mintha vékony műanyag lenne ezüstre festve. Feleslegesen könnyű. Senki sem igényelte hogy egy 17 inches ultrabook, 13 inches ultrabook súlyú legyen. Tetszik a mérete...kvázi nincs alternatívája a piacon, max a 16-os MBP, de ugye az horror drága. Jó a 16:10 képarány, a felbontás, a kijelzőpanel. Kicsit sajnálom, hogy nincs AMD-s verziója. Nagy az akku. Érdekes látni hogy mennyi üres hely maradt még a házában. Legalább pár merevítőt még rakhattak volna bele, ha úgyis üres.

    A másik, ami tetszik a Huawei és Honor különböző laptopjai. Sajnos egyik se felel meg, de az árazás tetszik. Nekem 15 inches gép kellene minimum és ami nekik van az nem az igazi. 16:9 képarány, közepes hardver. A csúcsgépeik 14 inchesek, ami kicsi nekem. Ha nem nézem a képarányt, a 15-ös AMD-s Matebook/Magicbook jó választás lehet. Mondjuk még megvárnám a 4000-es Ryzennel szerelt utódot. Hátha idén még piacra dobják.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák