Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

(#51) TeeJay válasza Pubszon (#50) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

van itt nálam egy Broadwell procis Dell Inspiron laptop (5005U i3 procival 4GB RAM 1TB HDD)
és azon is csak 100-as LAN van de azért AC-s wifi már került bele :D

és egy USB3.0 van meg két USB2.0...

tehát aki szeretne egy USB3.0-->GbitLAN eszközt tenni rá az ne használjon külső HDD-t mert csak 1 port van
oké tudom van USB HUB meg minden de akkor meg már csak asztali gépnek jó
ráadásul nem tudom ha egy USB HUB van a 3.0 portban közben tolod az 1000-es neten az USB3.0-gbit adapterrel meg ugyanazon a HUB-on tolnál még HDD-t is netán pendrive-ot
akkor mire mennyi sebesség jut
úgyhogy belépő szinten Dell laptopot sosem veszünk :D

reméljük hamarosan már 3.1 és 3.2 lesz minden laptopon legalább 1 port de jobban örülnék ha 2-3lenne

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#52) erer1000 válasza Pubszon (#50) üzenetére

erer1000
(senior tag)
LOGOUT blog

200k-s laptopot kapott bátyám munkahelyről.
I5 7200
256GB SSD
RX m440 4GB
FHD
8GB DDR4

Ja és 10/100 lan
Igen
10/100

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#53) Pubszon válasza TeeJay (#51) üzenetére

Pubszon
(veterán)

Az elég gáz. Nekem Lenovo T420 van, Giga LAN, de nincs USB 3. Nekem mondjuk fontosabb is a Giga LAN. De ez egy 5 éves gép, akkor körül jött az USB 3, a Giga LAN meg 20 éve. :DDD

erer1000: Ez durva. :Y

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM550x...

(#54) TeeJay válasza Pubszon (#53) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

az én Acer laptopom 2010-es és van rajta gigabit LAN
de öcsém Acer Extensa laptopja van 10éves és azon is van gigabit LAN
egy friss Dell Insporon meg 100-as LAN :U

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#55) Pubszon válasza TeeJay (#54) üzenetére

Pubszon
(veterán)

Na ez ami szégyen a gyár tekintetébe. :U
Gondolom kb 1 dollárral többe kerülne ha Giga LAN lenne rajta, de az nagyon sok. :W

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM550x...

(#56) Ceree válasza TeeJay (#54) üzenetére

Ceree
(aktív tag)

2006-os Hp nx6325, es gigabites. (Nagyim a mai napig ezt hasznalja, bar a lan-t pont nem.)

2017-ben eleg szomoru, hogy ennyire le van maradva ez a resz, foleg ugy, hogy sok helyen elerhetoek mar a 100mbit feletti netcsomagok is, egeszen barati aron.

Másolat_eredetije

(#57) TeeJay válasza Pubszon (#55) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

mivel kb. 10éve már van gigabites LAN vezérlő, van egy olyan érzésem hogy a 10/100-as annyira senkinek sem kell már hogy lehet az a drágább 1dollárral :D
a Dell nettó sz*patása a belépő szintű laptop vásárlók felé ez
miközben az AC-s wifit bele tudják tenni...
lehet ők még nem hallottak arról hogy Európában évek óta van már 100+ megabites internetcsomag amit wifi-n nem igen lehet kihasználni

persze ilyenkor lehetne bedugni egy USB3.0-gigabit LAN adaptert de csak 1 port van ilyen laptopokon

(#58) E.Kaufmann válasza TeeJay (#57) üzenetére

E.Kaufmann
(őstag)

Szerintem meg úgy vannak vele, nagyon kevesen használják a laptop tulajok közül az ethernetet, ott van az AC az elég Átlag Jóskának. Ha valami baj van, vagy telepíteni kell a wifi meghajtót, arra pont elég a százas net. Aki meg komolyabbra akarja használni, vegyen félüzleti vagy üzleti sorozatot, esetleg tervezői sorozatot. Ja és még akkor is kényelmesebb a dokkolót bemadzagolni, mint ki-be húzgálni a csatikat.
Misi bának meg az egy dollár is dollár.

[ Szerkesztve ]

(#59) TeeJay válasza E.Kaufmann (#58) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

akkor gondold újra
10éve alap dolog a gigabites LAN
tehát a vezérlők is tudják amiket ma gyártanak
100-as LAN vezérlőt gyártani nem hogy olcsóbb szerintem hanem drágább mivel kutya se veszi már és mint tudjuk amiből kevesebbet gyártanak az drágább mint amiből 100x többet
nézz meg egy ilyen LAN vezérlőt egy laptop alaplapon, kb akkora mint egy 1pöttyös LEGO kocka
ne mondd nekem hogy az a vezérlő ami tudja a gigabitet 1dollárral drágább mert nem hiszem
ja és 200ezres Dell laptopról beszélünk nem 70ezres legolcsóbb leggyengébb gagyi márkáról
10éves Acer laptop ami akkor is már legolcsóbb kategória volt azon simán van gigabit
de egy Broadwell procis 2éves Dell Inspiron mai napig 100-as LAN

ez a Dell nettó szopatása

oké van rajta egy USB3.0 de egyből vegyen az ember rá USB3->gbitLAN adaptert?
ráadásul mint írtam ha van külső HDD vagy pendrive ami szintén USB3.0 akkor vegyél HUB-ot is ha a net mellett szeretnéd használni?

az AC wifi-t meg hajukra kenhetik ha messze van a router vagy sok a vasbeton fal (panel épület pl)
wifi-re alapozni a legnagyobb hülyeség még akkor is ha 5GHz és AC mert az sem 100%

(#60) E.Kaufmann válasza TeeJay (#59) üzenetére

E.Kaufmann
(őstag)

Átgondoltam. 20 cent is 20 cent, munkára minimum a Vostro, otthon meg átlag jóska NEM fogja kábelezgetni a laptopját, max a töltő.

(#61) Reggie0 válasza Duracellm... (#42) üzenetére

Reggie0
(nagyúr)

A videojel pont johet mobil eszkozbol.

(#59) TeeJay: Csak az meg nem jott el, a 10/100 meg mindig olcsobb es az is marad, mert iot eszkozbol tobbet gyartanak es azoknak nagyon sok esetben meg 10 is feleselegesen sok. Aztan a traforol/aljzatrol/csatirol/kabelrol nem is beszelve, mert aktiv erbol is duplaja van es a freki is nagyobb rajta.

[ Szerkesztve ]

(#62) mzso válasza alevan (#4) üzenetére

mzso
(addikt)

Jó kérdés.
Az még jobb, hogy miért nem rakták már bele a 3.1-be eleve.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.