Hirdet​és​

2017. november 23., csütörtök

(#1) Zigur

Zigur
(senior tag)

Nem foglalkozom grafikus programok fejlesztésével, de ez a wave a másik oldalról nézve roppant hasznos tűnik, inkább azon csodálkozom hogy miért vártak vele eddig.
Tényleg, mivel emlegetve lett a Xbone, gondolom még mindig inkább a libmono-t használják ott, mint a Dx12-t ?

(#2) AAAgold

AAAgold
(senior tag)

én baromira szeretném érteni ezt, de nem értem... :) :W

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#3) Khelben

Khelben
(Ármester)

Olyan programot nem írnak, ami ötleteket ad a játékkészítőknek? Egy eredeti ötlet, egy újdonság sokkal jobban hiányzik a játékpiacról, mint egy ezredik grafikai finomítás.

--- Szakmai kérdéseket a fórumban tegyél fel, ne privátban, köszönöm ---

(#4) GreatL válasza Khelben (#3) üzenetére

GreatL
(tag)

Hiányzik onnan még sok minden más is... értelmes térhangzás, reális árak...

i7, 1080 Ti

(#5) Segal válasza Khelben (#3) üzenetére

Segal
(őstag)

Az új ötlet nem adja el az új hardvereket főleg ha jól is optimalizálják de ezek az új grafikai látványelemek amitől max csak szebb lesz a játék de tartalmasabb nem az eladja, főleg ha még optimalizálatlan is.
Minek pénzt fizetni ilyesmire majd vesz a játékos erősebb hardvert ha ezeket is élvezni szeretné...
Egyedül ahogy megbocsájtom jelenleg ezt az a PUBG mert nem végleges és ezáltal emberi áron adják de valahol félelmetes hogy az új játékok dupla ennyi pénzért is lassan ugyanezen a szinten vannak és ahelyett hogy elsőre az alapot próbálnák rendbe rakni inkább a dlc-ket hegesztik a játékhoz meg azt a microtransaction-t amit megjelenés előtt többször kijelentettek hogy nem fog belekerülni...

www.nokiaprogramok.hu

(#6) ViZion válasza Khelben (#3) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

+1
kicsit elég volt már a kómásan ébredek, nincsenek emlékeim, jaj mi történt... történetekből.
Korábban is mondtam már, h annyi fiatal tervező van, aki két sörért tervezne pár dobozt, ajtót, házat, várost -> eltűnne a monoton környezet. Annyi jó könyv van (sci-fi, fantasy, de akár krimi is), azokból játékot faragni, kész. És akkor nem kellene a programozónak, vagy a grafikusnak összehányni (színvonalból ítélve tutira ők írják) a mostani szintű story boardokat... ;] :D

De lehetne újraéleszteni régi jó dolgokat, ott a STALKER... Unreal Awakening, stb... De egyelőre a gépigény és a csillivilli grafika a menő, csak sajnos 20-30 perc játék után nem indítom el újra.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7) arn válasza ViZion (#6) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Igaz, pcn nagy elony, hogy tobb evtizednyi jatekkal jatszhatsz. Egy 10 eves jatek semmivel sem lett rosszabb, mint elotte volt, en is most szedem elo oket.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc): http://hardverapro.hu/apro/keresek_egy_csomo_fele_cuccot

(#8) savior

savior
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Mennyit fognak ettől gyorsulni a játékok? Mert jónak elég jól hangzik.

''Amikor az elsô élet megszületett, én ott voltam, vártam. Amikor az utolsó élet is véget ér, az én munkám befejezôdik. Visszatolom a székeket az asztalokhoz, leoltom a villanyokat és amikor elmegyek, bezárom magam mögött az Univerzumot.''

(#9) nyakdam válasza savior (#8) üzenetére

nyakdam
(fanatikus tag)

A régiek semennyit. Az újakba meg kb 3-5 év mire belekerül, mert a mostani motorok gondolom még nem kezelik, és a már most folyamatban lévő projektek alatt nem hiszem, hogy motort cserélnek. Szóval sok év múlva, csökkenthető lesz a gépigény, de valszeg inkább elköltik valamilyen effektre a felszabaduló erőforrásokat.

(#10) Nyugis

Nyugis
(fanatikus tag)

üdv!

jeléenleg a dx-12 játékokkal szinte mindig gond van. bosszantó kis "apróságok"!
reméljük, hogy EZEK Főleg javulnak majd! :K

(#11) sanchezsa válasza Segal (#5) üzenetére

sanchezsa
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Az új ötletet többet vennék minta 20 rókabőrt....

(#12) R3laX válasza ViZion (#6) üzenetére

R3laX
(őstag)

Egy új Unreal-t már én is megnéznék, de akkor inkább az 1-nek a hangulatát vigye és ne akció rpgként végezze. [link] :K :R

(#13) Interceptor válasza R3laX (#12) üzenetére

Interceptor
(PH! addikt)

Szerintem a Chasm: The Rift nevű fps sokkal jobb cucc volt akkoriban:D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#14) R3laX válasza Interceptor (#13) üzenetére

R3laX
(őstag)

Ja vágom azt is :), de az "régebbi" Quake motoros talán. Anno 1 év alatt rengeteget fejlődött a grafika, rá egy évre kijött az Unreal, komoly grafival. Később a Soldier Of Fortune volt még kemény, imádtam [link] :D kb ilyen volt.

szerk.: De a csúcs akor is a Kingpin volt :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#15) VinoRosso válasza Khelben (#3) üzenetére

VinoRosso
(PH! addikt)

Már van [link]

és szerintem pont az a baj, hogy ilyeneket használnak, mert a színvonal kb ezt éri el.

(#16) KisDre válasza R3laX (#12) üzenetére

KisDre
(senior tag)

Érdekességképpen: Valaki újra alkotta Unreal Engine 4-ben az intrót :C Persze a textúrák meg miegymás maradt, de azért így is látványos

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com // KisDre.deviantart.com

(#17) ViZion válasza KisDre (#16) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Ez is érdekes: [link]
Szinteknél: könnyű, egyszerűsített, nézed ahogy botok játszák... ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) Tuttu

Tuttu
(lelkes újonc)

AAA kategóriában nem értem miért kerestek eredetiséget meg friss 5leteket! :F
A mai játékok brutál sok pénzből készülnek és sokkal tovább tart a fejlesztésük! (vagy több ember keze munkája van benne)
Nem engedhetik meg, hogy kockáztassanak, ezért a jól bevált recept alapján készítik a játékokat! (jók is az eladások) Miért trükközzenek, 5leteljenek, ha rommá dislike-olt COD is brutális eladásokat hozott??? :W
Az indie piac majd 5letel és bevállal... Amikor egy maroknyi fejlesztő gondol egy nagyot! (PUBG? :K )
Azért drágák mert brutál jók is csak nem vesszük észre!
"tök kevés az FPS pedig alig szebb mint az előző rész"
Jah, csak most ha felmászol egy magas fára akkor ott is kiszámolja az árnyékod, de nem látod mert nem azt keresed! Ha távolodsz egy magasabb felbontású textúrától akkor sokkal később veszi le annak felbontását és észre sem veszed. Szóval a látótáv is nőtt... Meg úgy minden javult, de a kevés FPS ami szemet szúr :W
1xű! NE VEDD MEG! ;)

(#19) pomorski válasza Tuttu (#18) üzenetére

pomorski
(őstag)

Ez ugye válasz akart lenni valamelyik fenti hozzászólásra?

Ha osztálytársak voltunk valahol, akkor légyszi dobj egy PM-et! 1985-1993: Bethlen Gábor ált. isk., Gáborján | 1993-1997: Zalka, Berettyóújfalu (2201-es szak) | 1997-1998: nulladik (KLTE, mat) | 1998-2004: KLTE-DE, mat

(#20) szmörlock007 válasza R3laX (#12) üzenetére

szmörlock007
(kvázi-tag)

Üdv :)

Jó látni, hogy más is imádja a 98-as unrealt. Életem egyik legjobb singleplayer élménye ez a játék. Most is fönnt van a gold. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Interceptor válasza R3laX (#14) üzenetére

Interceptor
(PH! addikt)

Nekem, a Chasm, Requiem, Blood 2 ezek a stílusok jöttek be nagyon és persze a Half Life. Bár a vicces fps-ek pl Redneck Rampage, Postal 2 is nagyon beadta a régiek közül :D

[ Szerkesztve ]

(#22) ViZion válasza Interceptor (#21) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Postal 2 nagyon beteg volt, rengetegszer végigtoltam. :DDD
Próbáltam gyilkolászás nélkül is, de a redneckek-et nem lehetett már megúszni.

(#23) pomorski válasza Interceptor (#21) üzenetére

pomorski
(őstag)

A Postal2 nekem is nagy kedvencem volt annak idején. Jó is hogy ezt felhoztad, fel is teszem valamelyik gépemre...

Ha osztálytársak voltunk valahol, akkor légyszi dobj egy PM-et! 1985-1993: Bethlen Gábor ált. isk., Gáborján | 1993-1997: Zalka, Berettyóújfalu (2201-es szak) | 1997-1998: nulladik (KLTE, mat) | 1998-2004: KLTE-DE, mat

(#24) core i7 válasza ViZion (#22) üzenetére

core i7
(PH! addikt)

Postal 3-is elég beteg lett :DDD

(#25) Rabbitf_24 válasza R3laX (#14) üzenetére

Rabbitf_24
(PH! addikt)

SOF egy igazi jó cucc, csak úgy hasított a Riva TNT2 M64-en. :D
Vagy ezerszer végigtoltuk. :)
De jó, hogy még emlékszik ezekre valaki. :)

[ Szerkesztve ]

PC masterrace. :)

(#26) Interceptor válasza pomorski (#23) üzenetére

Interceptor
(PH! addikt)

Igazán készíthetnének belőle egy új fps részt unreal 4 engine-re, ugyanazzal a hangulattal amivel a második rész bírt :D Nekem ezek a mai katona lövöldözős fps-ek meg online multiplayer nem igazán jön be.

[ Szerkesztve ]

(#27) R3laX válasza Rabbitf_24 (#25) üzenetére

R3laX
(őstag)

Jó is volt :). Nekem 12 megás Voodoo 2-vel szaladt anno :) .

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.