Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz orbano #50 üzenetére

    Ne haragudj, de pl. egy Air igenis drága. Amúgy felmegyek az apple.hu-ra, benézek a boltba, és azt látom, hogy a 2.5-ös MbP 687K. Szerintem ez azért egyáltalán nem olcsó a belsejéhez képest. A szoftver meg olyan amilyen, valakinek az kell, én ezt elhiszem. Mellesleg ki lett már fentebb fejtve, hogy az OSX amúgy is grátisz, tehát a 687K-ból az 0 :U
    Egy Thinkpad-et hasonló kiépítéssel jópár tizessel (úgy 50-60-al) kevesebbért úszok meg.Quadro vidkártyával, ja és nem mellesleg 3 év garanciával. Hogy csúnyább, az tény - legalábbis szerintem, de ez szubjektív ugyebár.

    Ez az OSX-es dolog meg olyan, hogy én speciel teszek rá, csak nem kell előadni, hogy minden más azon kívül szar.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Tyren

    aktív tag

    Szokásos apple-topic. Fanok vs anti-almák.

    Őszintén szólva én nem vagyok elájulva az OSX fícsőrjeitől, bár el kell ismernem, hogy valóban nagyon gyors, és igencsak irigykedve nézem, amikor haverom kinyitja a Macbook Air-jét és mire a billentyűzetre rakja a kezét, az oprendszer teljesen magához tért alvó üzemmódból és töltögetésnek nyoma sincs. És valóban akksikímélőbb is. Ha a bezárógomb-teljesképernyő-tálcára gombpáros nem a jobb oldalon lenne, komolyan fontolóra venném az OSX kipróbálását. :D
    Így nem. Meg az is elég nyomós érv, hogy win-re több program van.

    Az új macbook széria amúgy szerintem igen jóra sikeredett. Megfelelő hardver, megfelelő minőségű összeszerelés. Amiket eddig láttam nem is melegedtek durván. (Mondjuk az új alu macbook se lesz egy hűvös darab, de nem vészes.) De nem unják még az aluszürke design-t? Nekem ez nem jön be. Pl a fekete macbook jól nézett ki.

    Amúgy csak én szúrtem ki, hogy mégi csak 8 órát megy a gép? Az Apple dobta piacra az első Li-Po akksis gépet? Azért szerintem ez nem kicsi pofon az IBM/Dell/Sony... -oknak. Egy ilyen akksival egy kis 12-13"os gép gyilkos lenne. Nem is nagyon értem, hogy a Macbook-ba miért nem rakták bele...

    [ Szerkesztve ]

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Morden24 #51 üzenetére

    Ja, csak kiegként ehhez: hogy a MbP 1 éves gariját kitoldjam 3 évre (tehát +2 év), ahhoz 90.000HUF-ot kell fizetnem, tehát a végösszeg 750K fölött lenne. És ne mondja nekem senki, hogy az 1 év vs. 3 év gari az kurvamindegy.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • vehement69

    senior tag

    hmm..

    Ismerve az OS X-et, azt csak az Ultimate-hez lehet hasonlítani szolgáltatásait/biztonságát (ez utóbbi alap Windowson azért kicsit hmm... erőltetett, ugye van valaki, aki ezt azonnal meg tudná magyarázni itt a PH!n...). Szerinted mivel kéne összehasonlítani? Basichez? Business-hez? Home Premiumhoz?

    Mellesleg az iLife-hoz hasonló programcsomag mikor lesz Windowson? Ingyé, on dö telepítő diszk.

    Azért a Mac OS X-et ne nagyon csúfoljuk azzal, hogy drága. Amerikában amúgy mostantól megvásárolható az iWorkkel egy csomagban (természetesen +iLife), $179-ért, ez magyarhonban 179€ + ~5-10% lesz.. ÍGY, DOBOZOS VÁLTOZATBAN (179X1,1X268-al számolva) kerül annyiba, mint egy OEM Vista Premium. Azért ez mondanom sem kell, mennyire NEM drága..

    Az egy másik kérdés, hogy a gépeikkel mindez hogy van, bár sokan szem elől tévesztik, hogy a papíron szereplő számok/hardverelemek nem állnak egyenes arányban a teljesítménnyel/minőséggel. Kedvenc pillanatom az, amikor Dzsunka PC Warez Windows Józsika (nem vagyok a warez win híve :S ) bizonyítgatja, hogy óccóé mit dobott össze és az majd milyen jó lesz, aztán ha jön a kékhalál, akkor meg a vindóz a hibás.. Ezután veri a mellét, hogy mekkora király, hogy ő nem dőlt be az epölagymosásnak és okosan választott. Azért a minőség nem ugyanaz, bár az Apple-nél az inteles átállás óta van 1-2 bazi nagy baki (legutóbbi nem hardveres, a 10.5.6 szoftverfrissítés nyírja a gépeket, én nem is merem feltenni :) ), itt prémium kategóriás termékekről van szó, amit tessenek árban is ugyanilyen termékekhez, ne Acerhez/FuSi-hez/HP-hoz (emiatt sokan haragudni fognak, de tapasztalataim alapján igencsak gyász ez a márka)/nemtommihez hasonlítani.

    A műanyag MacBook-hoz annyit, hogy én annak ellenére, hogy tehettem volna, mégsem a UniBody-t választottam: egyrészt 260k-ért hülyeség lett volna otthagyni egy 2.4-es MacBook Black-et, teljesítményben tökéletes nekem, másrészt ez tetszett jobban (ez is fontos ;) ).. Melegedése annyira nem zavar (tél van ;)), nyáron majd meglátjuk, de elvileg folyamatosan tervezték át a hűtést és ha jól tudom, a fekete más anyagból van (repedni pl nem szoktak a feketék - jut eszembe repedés: ez a másik nagy égése az eplnek :D), de nincsenek illúzióim, nyárra beszerzek egy tűzálló nacit :D

    ÓÓ és unibody.. A téveszméddel ellentétben (elnézést, hogy nem nevezlek néven, de a hsz írása közben nem mutatja a fórumot ez a szutyok és elfelejtettem :) ) többek között a ház merevségében (régebben könnyen deformálódtak a MacBook Pro-k), a súly csökkentésében is szerepet játszik.. Csak hogy a két legnyilvánvalóbb, egyáltalán nem fölösleges tvájszezeméjzing fícsörről szóljak.

    Az meg, hogy ronda a billentyűzet, ízlés kérdése, a legkényelmesebb, amit eddig próbáltam.

    Mindezeket úgy írom, hogy 1 hónapja úgy váltottam PCről Macre, hogy meg voltam győzödve arról, hogy ez csak egy átmeneti dolog lesz (speciálisan Mac OS/hardver kellett egy feladathoz, amit el kell végeznem). Most már úgy gondolom, hogy a Windowsra max a 7 UTÁN fogok visszanézni (itthon megmarad a Vistás gép, annak ellenére, hogy csöppet erőforrásigényes, ennél maradunk, nem fogok pénzt kiadni a 7-re, eléggé kaka, egy tuningolt Vista).

    MB 17: az ilyenek miatt szeretjük az epl-t. Viszont egy tényleg agyhalott dolog: nézzétek majd meg, hogy a plusz 4 giga RAM mit jelent pénztárca szempontjából.. Szerintem egy MacBook (nem Pro) és egy Mac Pro kombó jobban megéri..

    Szerk: fent Morden24-hez beszéltem:) és ha már itt gariról volt szó: MINDEN notebook esetben alap, hogy legyen rajta legalább 3 év. Ebben kéne fejlődnie az eplnek, hogy alapból tartalmazza mindezt az ár..

    szerk2: az nv 9600 a MacBookok esetében speciális, csak az Applenek készült és lényegében egy Quadro, azért írják 9600-nak, mert azt úgy többen ismerik, már amennyire én tudom, javítson, aki jobban tudja..

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    ... már nem lehet szerkeszteni, szóval pontosítok: úgy emléxem, hogy mindig a névnek megfelelő csipből (9600/9400) készített mobil quadro-szerű 'izé' van a MBkben

    ami még eszembe jutott: én a gépemet 1 feltöltés után átlagosan 4,5 - 4+3/4 óráig tudom használni, ez wifinetet, adiumozást, egy kis zenét jelent itunesról.. meg nemtom ez mennyit memot jelent, de a spaces 3X3-masra van állítva, fényerő 3/4

    morden: egyrészt baloldalon van az a gombhármas, másrészt itt nem teljesképernyő, hanem szükséges max képernyő van, harmadrészt az Apple kutatásai arra vezettek, hogy bal oldalon kényelmesebb, és igazuk is volt, jobb kezeseknek természetesebb.

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • Siera

    senior tag

    Egyszer,ha sok pénzem lesz,akkor veszek egy ilyet,vagy majd olyat ami akkor annyiba kerül majd:)
    Apple for ever :DDD

  • vehement69

    senior tag

    Morden: igen, a 8 óra / 1000 ciklus nagy szám! Amúgy ezt úgy érték el, hogy jobban kitöltik az akksin belül a helyet (henger alakú elemek helyett téglalap), másrészt nagyobb lett az akksi, mivel nem cserélhető.

    Az eddigi trendeket figyelve ez is belekerül a MacBookokba olyan kb 1-1,5-2 év múlva.

    ó és a MacBook Air az egy speciális valami, ahogy az MBP17 is az.

    I am cancer in your bones

  • Morden24

    nagyúr

    válasz vehement69 #54 üzenetére

    Szerinted mivel kéne összehasonlítani? Basichez? Business-hez? Home Premiumhoz?

    Hát nézd. Én nem akarom megfizetni mondjuk a Business fícsöreit, mert nekem nem kellenek, de persze ez egyéni szoclófasz. Oksa, legyen, hasonlítsuk az Ultihoz, nem ismerem töviről hegyire az OSX fícsöreit, elhiszem neked.

    Mellesleg az iLife-hoz hasonló programcsomag mikor lesz Windowson? Ingyé, on dö telepítő diszk.

    Windows Live. Ingyé, on dö internet. Nyilván vannak eltérések, de ebbe az irányba megy a buli.

    Ezután veri a mellét, hogy mekkora király, hogy ő nem dőlt be az epölagymosásnak és okosan választott.

    A warezhuszárok retardáltsága és az Epölfika között én személy szerint nem látok sok összefüggést. Én sem vagyok a warezwin híve, nem is azt mondtam, hogy lopjuk jól el, és akkor olcsóbb lesz.

    Az meg, hogy ronda a billentyűzet, ízlés kérdése, a legkényelmesebb, amit eddig próbáltam.

    Air-en próbálkoztam, szerintem nem egy nagy élmény, de lehet, hogy csak megszokás kérdése. Sokáig nem vacakoltam vele.

    Ebben kéne fejlődnie az eplnek, hogy alapból tartalmazza mindezt az ár..

    Abban a pillanatban, hogy valamire 1 év gart adnak, soha nem nevezném prémiumkategóriás terméknek az adott produktumot. Bár nem hiszem, hogy több lenne Apple-fronton a meghibásodás, mint bárhol máshol (elfogadom, hogy akár kevesebb), de ez nem vígasztal akkor, ha egy több, mint fél milkás termékről van szó.

    Amúgy összefoglalva nekem gondom nincsen Almával, ami van, az inkább a személyemből fakadó dolog (itt-ott ilyenolyan design nem tetszik, ez-az a fícsör felesleges, ezmegaz üzleti megfontolás nem szimpi stb.). Viszont rengeteget kell még fejlődnie, és szerintem az egész marhaságnak ez az 1 éves dolog az Achilles-ina.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Xero

    nagyúr

    válasz Morden24 #51 üzenetére

    MacBook Pro 15,4" 2,53 GHz 320 GB 4GB RAM NVIDIA 609900 Ft

    Tehát ha egy Thinkpad az előző áradhoz képest 50-60-al olcsóbb akkor a valós árhoz képest mennyivel is drágább? Ja megvan 20-30e. :D

    Na erről ennyit :p

    szerk: Most látom csak neked okosan sikerült megnézni hogy "na melyik a legdrágább mobil gép". Segítek az apple.hu-n az előző generációs 17-es gép van fent. Egy 15-ös gép mint írtam 610e. Diákoknak 600 alatt úgy egy huszassal. :p

    Ha meg 17-es Lenovo-t nézek. Ott a w700-as sorozat aminek a belépő gépei 1440x900-as felbontást kaptak. Honnan indul kint az áruk? 2978 dodó. Mennyiről indul egy MBP? 2799. Hány kiló a Lenovo? 3.83! Hány kiló a MBP? 3 kiló alatt.

    Részemről röhögök tovább. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz Morden24 #58 üzenetére

    Nem mondod komolyan hogy az iLife-ot egy Live-hoz hasonlítod?
    Mit is tud a Live? Van egy Messenger, on-line tárhely a la iDisk, némi fotó feltöltögetés meg facebook szerű próbálkozás.
    Mit tud az iLife? Fényképeket katalogizál, zenét szerez, videót vág, dvd-t ír menüvel, weblapot szerkeszt stb stb...

    Ugyan... :D

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Xero #59 üzenetére

    Tehát ha egy Thinkpad az előző áradhoz képest 50-60-al olcsóbb akkor a valós árhoz képest mennyivel is drágább? Ja megvan 20-30e.

    Komám, én 17colos Thinkhez hasonlítottam. Erről ennyit.
    Annyit röhögsz, amennyit akarsz. Ha neked erre áll fel.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Xero #60 üzenetére

    Mit tud az iLife? Fényképeket katalogizál, zenét szerez, videót vág, dvd-t ír menüvel, weblapot szerkeszt stb stb...

    Windows live: Fényképgaléria, filmvágás, blogírás, (dvd maker Vistában defaultban benne van, hűbazmeg! menüvel), blogszerkesztés, levelezés, webmail (mármint a hotmail) Outlook-kal való szinkronizálása.

    Ha utánanézel, megtudod. Én viszont megkérlek, hogy most állj le. Én leszarom, hogy te Steve Jobs farkával vagánykodsz, én meg nem vagyok az MS marketingese.

    Te menj vissza szépen a "mac a legszebb legjobb" álomvilágodba, és hagyd békén a többi bácsit, oké? Hányinger, amit az alamuszi netkaratés fajtád művel. Jöttök a köcsög dumával, hogy minden más szar, mekakirály, aztán ha valaki legalább civilizált hangnemben próbál valakivel beszélgetni, akkor jön egy fajtádbéli, és elkezd itt übermensch-kedni. Kotródj vissza az óladba.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Alex91

    félisten

    válasz Morden24 #62 üzenetére

    Ha igy folytatod lassan kapni fogsz egy ban-t...

    (Bar a moderatorok pl. Thinkpad-os topicba jarnak olvasni, Mac-es topikot meg nagyban kerulik :DD!)

    [ Szerkesztve ]

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Alex91 #63 üzenetére

    Akkor kapok, ettől még a véleményemet közlöm. Ha ő bepofázhat, és hányinger stílusban kivagyiskodhat, akkor én is megtehetem.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • adm

    őstag

    (#50) orbano

    igenis drága. nem csak azért, mert ennyiért nagyon sok területre megfelelőbb gépet lehet kapni, hanem azért is, mert nagyon leegyszerűsítve bizonyos területeken semmilyen pluszt nem ad egy feleannyiba kerülő belépőszintű üzleti géppel szemben: pl dell vostro 1710.

    ennyiért az említett márkák mobil munkaállomásai - valódi 3d-hez köthető munkáknál - jóval többet tudnak. a dell precisionok, hpq/e w-k és a thinpad w-k, ennyiért felső(közép) kategóriás professzionális vga-kkal kaphatók. (más kérdés, hogy lényegében csak a driverért kell fizetni). moduláris felépítésűek, dokkolhatók, az eszközeik cserélhetők bővíthetők. nem korlátozzák a teljesítményt töltést közben. komoly supportjuk van a világ feljetebb felén (helyszíni garancia).

    (#54) vehement69

    Ezután veri a mellét, hogy mekkora király, hogy ő nem dőlt be az epölagymosásnak és okosan választott.

    szerk2: az nv 9600 a MacBookok esetében speciális, csak az Applenek készült és lényegében egy Quadro, azért írják 9600-nak, mert azt úgy többen ismerik, már amennyire én tudom, javítson, aki jobban tudja..

    (#55) vehement69
    úgy emléxem, hogy mindig a névnek megfelelő csipből (9600/9400) készített mobil quadro-szerű 'izé' van a MBkben

    te pedig bedőltél. ilyen nincs. ez egy mezei 9400/9600 gt. a helyhiány miatt valószínűleg az alaplapra forrasztva, alap consumer driverrel. (santa rosahoz eddig 8600m gt volt)
    az sem véletlen, hogy a brossúrában/weben call of duty benchmark és nem pl 3dstudio eredmények vannak.
    léteznek olyan, jellemzően mérnöki programok amik profi vga-kat igényelnek (isv-tanusítványok vagy hw-id). a noti teljesítménye és pozícionálása alapján elvárható lenne, hogy ezeket futassa, de erre esély sincs.

    16core - 32thread - 64gb

  • #72042496

    törölt tag

    válasz orbano #50 üzenetére

    "aki pedig munkagépnek veszi, nagy előny tud lenni az a fránya osx"

    Kivéve, ha 3D grafikus vagy tervezőmérnök az illető, mert akkor bajba kerül. Ha jól tudom, még ACAD sincs OSX-re, ne akarjuk már munkaplatformnak beállítani!
    Ez nem feltétlenül Neked szól, csak a "Mac-et munkára" szinte mindig előkerül, s még mindig nem tudok vele mit kezdeni. Munkagépként és általános notebook-ként is egy viszonylag szűk réteget céloznak meg ezek a gépek. Szépek, sokmindenre igazán jók, de sokmindenre meg csak erős kompromisszumokkal, vagy sehogy sem.

    A "mezei" notebookok még mindig univerzálisabbak, nagyobb belőlük a választék, könnyebb a célnak megfelelőt találni, céges környezetben pedig a kettő közül a Windows az, ami menedzselhető, nem az OSX. Végsősoron ezek azok a szempontok, amik a tömegeket megmozgatják, nem a design.

    [ Szerkesztve ]

  • erdoke

    titán

    válasz vehement69 #54 üzenetére

    "a hsz írása közben nem mutatja a fórumot ez a szutyok"

    Safarival ilyen extrák, mint oda-visszalépés frissítés nélkül nem mennek? ;]:))
    Legtöbb egéren van előre-hátra gomb, összesen 2 db gyors gombnyomás, hogy kiderítsd, kinek írsz...

    A legjobb aláírás a héten

  • Xero

    nagyúr

    válasz Morden24 #62 üzenetére

    Nesze neked Lenovo 670 fölött 17" itt-ott magasabb vagy alacsonyabb tudás lényegesen nagyobb súly és kisebb akksi idő

    Ennyit a tényekről.
    Az meg hogy ki milyen hangnemben beszél. Egyrészt én csak megkérdőjeleztem azokat az általad valósnak vélt árakat amiket leírtál. Mint a fentebbi link is jól bizonyítja badarság. Semmi lényeges árelőnyt nem tud felmutatni egyik "brand" termék sem hasonló kiépítésben. Az meg hogy jössz itt a "fajtázással" és egyéb kedves jelzőiddel pusztán téged minősít és taszít oda ahova való vagy a szememben a megnyilvánulásaid alapján. A tanulatlan nagypofájú szakmunkás akihez eljutott a panelba a dsl. :)
    Ettől függetlenül nem kívánok további vitát folytatni, tőled kb 2x több időt töltöttem már ezen a fórumon és emlékeim szerint sosem volt ez a módi. Az meg hogy röhögök... fenntartom. Tekintve hogy napi szinten használok OS X-et (10.4Server-10.5), Windows-t (XP,Vista), Linuxot(debian,ubuntu), unix-ot (Aix) és még sorolhatnám miket - van némi rálátásom az operációs rendszerekre és nyugodt szívvel mondom, hogy a desktop környezetben magasan a 10.5 viszi a prímet. Kb 7 éve még windowst mondtam volna, de ahol csak lehet lemaradtak. Szerencsére az Apple gépek teljesítménye és külleme is azon a szinten van hogy kiszolgáljanak egy ilyen OS-t ergo nem látom értelmét desktopra másban gondolkozni. Nyilván ez az egyenlet nem igaz akkor, ha valaki teszem azt windows only software-t használ vagy Windows-ra fejleszt. Bár arra meg kitalálták a virtuális gépeket. Én is .net-ben bűvészkedem parallels-en keresztül és mégsem dől össze a világ.

  • vehement69

    senior tag

    Természetesen működik, csak macera:S

    ADM: akkor ezek szerint a feltételnek az a fele teljesült (direkt ügyeltem, hogy ha-val kezdődjön a mondat :) ), hogy nem jól tudom.. valamikor fél-egy éve olvastam egy fórumon, ahol magukat legalább olyan jól előadó valakik osztották az észt, mint te - mit volt mit tenni, már nemistom mivel, de meggyőztek... Mindazonáltal ott motoszkált a fejemben, hogy akkor miért nem quadroznak, de úgy látszik mégiscsak azért, mert nem az :)

    Akkor ha már itt tartunk: a Quadro-k pontosan mire használhatók, mi különbség egy 9600-as 'gémer' és egy ugyanolyan csipre épülő kvadró között? péemben is jöhet ,de szerintem nem off :) mert én erről is kb annyit tudtam meg, hogy a kevésbé selejteseket rádobják valami kicsit más nyákra, másik driver (mérnöki számításra optimalizálva??), oszt plusz pár nulla az ár mögé, ennyi :)

    xero: 'desktop környezetben magasan a 10.5 viszi a prímet'

    tökéletesen egyetértek. hozzátenném, hogy angolul nem tudó számítástechnikai analfabétáknak is egyszerűbb ezt megtanítani, mint pl egy magyar Vistát... vagy linuxot :D

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • Xero

    nagyúr

    válasz #72042496 #66 üzenetére

    Ezzel teljesen egyet kell hogy értsek!
    Mérnöki munkára OSX kuka. Egyszerűen vicc hogy nincs egy SE szintű alkalmazás sem.

    Amire mindenképpen kiváló egy Mac: grafikus munka, videó utómunka, zenei munka, fejlesztés. Ezek ki vannak szolgálva bőven, viszont egy nyomorult fogasívet sem lehet modellezni normálisan.

  • Xero

    nagyúr

    válasz vehement69 #69 üzenetére

    Régebben kb annyiból állt, hogy más firmware és pont. Nyilván ezekben a firmwarekben illetve a rájuk épülő driverekben spéci optimalizációk voltak adott softokhoz. Tehát nem 3dmark-ra meg tököm tudja milyen gamer marhaságra csiszolják az utasításokat, hanem teszem azt ArchiCad-re vagy Solid Edge-re.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz vehement69 #69 üzenetére

    Nézz meg gamer kártyán egy 3ds Max-ot, vagy egy SolidWorks-öt. Én ezeket használtam / használom, s mit ne mondjak, csinálnak érdekes dolgokat...

    Ilyen és ehhez hasonló programokban jön ki ezeknek a kártyáknak az előnye, itt van pl. az nVidia által kiadott dokumentum, éppen az általad feltett kérdést tárgyalja. :)

    Xero:

    Pedig gondolkodtam egy Mac-en, de többek között emiatt nem számított igazi alternatívának. Persze, lehet trükközni, hogy működjenek ezek a programok is, de akkor éppen azt az egyszerűséget veszíteném el, amiért az OSX-et a leginkább dicsérik. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz vehement69 #69 üzenetére

    Ha valaki nem ragaszkodik a teljes naprakészséghez (én ragaszkodnék) viszont mindenképpen magyarul akar rendszert, megoldható. Most is megoldott igaz 1-2 frissítésnyi lemaradással.

    Ettől függetlenül tényleg lényegesen intuitívabb. A Vista kissé kusza, a linux disztrokat hagyjuk, sajnos nagy a fejetlenség. Azért az OSX-en is tudnék mit csiszolni de ez a legkevésbé idegesítő os.

  • Xero

    nagyúr

    válasz #72042496 #72 üzenetére

    Aki Cad-ben kicsit komolyabban is mozog azt mind mind lebeszélem róla. Sajnos nem alternatíva. Esetleg valami olcsó második gépnek szoktam javasolni. Pl egy előző generációs iMac-et. Nagy előny tud lenni ha pl a munkagép amin fontosabb fileok vannak nem lóg a neten és erre egy külön gépet tartanak fenn.

  • adm

    őstag

    válasz vehement69 #69 üzenetére

    egyáltalán nem célom az ész osztás. próbálok rájönni, hogy milyen megoldások könnyítik meg a feladatom/munkám (építészként). az első nagyobb lépésem egy hp-compaq 8710w.

    nagyjából a gf6 széria óta nem lehet pontosan tudni, hogy hw szinten miben különböznek a quadro és a consumer gpuk. valószínűleg nem sokban, talán csak néhány lézeres bemetszés a gpuban. biosban biztosan különböznek, de azt sem lehet kijátszani.

    a quadrok közt is vannak eltérések. létezik a költséghatékony nvs vonal és vannak az fx-ek. (az utóbbiak kapnak isv tanusítványt) ez pl nagy üzemi környezetben értékelhető, ahol a tervezés/gyártás/minőségellenőrzés/javítás egy "szoftverláncon" megy végig.

    sw és driver szinten, a vezető iparági programokhoz írt/tesztelt drivereket, illetve pl a 3dstudio maxhez vagy az autocadhez készült - grafikus motorba beépülő - maxtreme illetve performance drivereket jelenti. van olyan program/modul/kiegészítő ami quadro/firegl nélkül vagy nem indul el vagy nem érdemes indítani. míg a consumer driverek pár hónapig a sikerjátékokat "követik" , addig a quadro drivereket nem havonta, hanem max negyed/fél évente adják ki, jellemzően a meghatározó programok frissülése után.

    ez nem tűnik vészesnek, de amikor a középkategóriás fx1600m(8700gt) papíron meg sem közelíti az asztali 9800gtx-et, addig pl 3dsmaxben 1,5-2x teljesítményt ad fele vagy harmad akkora fogyasztással.

    onnantól, hogy egy hasonló árú, de kisebb felbontású, esetleg pár dekával nehezebb, pár mm-rel nagyobb, dell precision m6400, hp-e 8730w vagy tp w700 grafikus teljesítménye 2-3x nagyobb*, ráadásul moduláris, raid0,1-el is elérhető, dokkolható, helyszíni garanciával is választható, onnantól ez a mbpro is tűnhet drága játékszernek.

    * nem csak 2d/3d teljesítmény, hanem a cuda-n és opencl-en keresztüli számítási teljesítménye pl az apple által ajánlott creative suite-ban.

    (#71) Xero
    - nem mintha bármit is jelentene, de érdekes módon jobban teljesít az fx1600m tesztekben is, mint az alapjául szolgáló 8700gt
    - az archicad szintén érdekes dolog. még nem túl rég is jobban szerette az nv gpu-kat, viszont a quadro-kkal nem mindig volt kibékülve, viszont macen és pcn is használható.

    16core - 32thread - 64gb

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Xero #68 üzenetére

    Linkeltél egy drága notebookot. Grat. Én meg linkelek egy olcsóbbat. Tessék. Érdekes, a garanciára semmit nem írtál. Ja ne, várj: egy Mac tovább áll, mint a piramisok, nem kell hozzá garancia.

    Hogy ki a kivakart bugris, az számomra igen elgondolkodtató. Nem én érzem úgy, hogy a tulajdonom által mások fölé növök. Nem hiszem, hogy annak kéne panelproliznia, aki elképzelése szerint egy párszázezres kacattal érte el az übermensch fokozatot. Az, hogy mi is itt a fórumon a stílus? Érdekes, ez mindig a Mac-híreket jellemzi. Van néhány ember, aki kultúráltan megfogalmaz kérdéseket, esetleg nemtetszést, majd jön a fandom egy tagja, és leköpi a magas lóról. Közlöm veled, komám, hogy ez itt nem a Mac fanpage, még csak nem is Mac topik, ez csak egy hír. Itt mindenki leírhatja a véleményét, nem kérik a fanboysági igazolványt belépés előtt.

    Az, hogy neked mi a legjobb, arra rajtad kívül szerintem mindenki tesz. Elvileg én lettem lepanelprolizva meg szakmunkásozva, mégsem én próbálom itt mindenkinek a szájába adni a véleményemet, miszerint "láttam én már mindent, és én tudom, hogy a Mac a király". Hát tudod mit? Én is röhögök. Rajtad, meg a "fajtán", igen.

    Sectumsempra - For Enemies

  • orbano

    félisten

    válasz Morden24 #53 üzenetére

    az elején te dupla-, iletve hűde durván elszállt árakról beszéltél. félmisi felett az 1-200 ezres különbség már nem olyan világvége. nézz meg pár exklúzív sonyt például, azoknál sem kapsz az árért semmi hűde extrát. karbonszálat, meg szép designt. és?

    egyébként pedig nem vagyok mac fan, meg apple fan sem. akkor leszek csak, ha kiadnak egy tabletet multitouchos érintőkijelzővel, addig nálam az IBM a favorit. ettől függetlenül jó és valamennyire versenyképes dolognak tartom ezeket a gépeket.

    [ Szerkesztve ]

    A vér nem válik VAZZE!™

  • Morden24

    nagyúr

    válasz orbano #78 üzenetére

    Én nem írtam dupla árat. Az egyetlen, amit írtam, hogy az Air pl. szerintem az, ami nem éri meg a pénzét.

    ettől függetlenül jó és valamennyire versenyképes dolognak tartom ezeket a gépeket

    Én soha nem mondtam, hogy nem azok. Nyilván azok, mert van, aki veszi őket. Egy szóval nem mondtam azt sem, hogy aki Mac-et vesz, az hülye. A fanboyok próbálják mindig előadni, hogy aki NEM azt vesz, az csak szopatja magát, és minden más szar.

    Az árra meg annyit, hogy hasonló kategóriájú, többfunkciós, ellenállóbb, (talán) jobban használható cuc van hasonló vagy kicsit olcsóbb áron is. Munkaállomás gyanánt nyilván van, ahol megfelelő, van ahol nem, de egy átlag céges notit az ára miatt nem tud kiváltani. Azzal meg személy szerint vitatkoznék, hogy az egyszerű email-netezés-filmnézés kombóra olyan hullamindegy, hogy Win, OSX vagy akármelyik Linux distró van a gépen, hogy csak na. Ott már ízlés és pénztárca dönt. Pölö nekem amennyire tetszik a Mac-ek designja (inkább a slim desktopoké bejövős), annyira nem tetszik a Leopard szálcsiszolt alumínium + gömbrágó-gombos kinézete.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Xero

    nagyúr

    válasz Morden24 #77 üzenetére

    Te Thinkpad-ről beszéltél de mind1.
    Garanciában pedig egyetértek. Ami itthon megy garancia címén az vicc.
    Egyébként a fajtázást nem csípem csak. Nem érzem egy cseppet sem hogy valaki bármilyen tárgytól is mások fölé nőhetne. Egy 90e-s noname laptoppal is lehet hatalmasat alkotni, míg egy milliós MacPro-val is lehet szart. Ez nem ettől függ. Ami pedig a forumot illeti. 2002 óta vagyok itt nem hiszem hogy el kell magyarázni ez milyen témájú oldal! :N
    Nah vita lezárva, sajnálom az eddigieket!

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Xero #80 üzenetére

    Mea culpa a Thinkpad miatt, abban igazad van.

    Egyébként szorry visszafelé is, nekem sem kellett volna felkapni a vizet. Én meg a "jólmegmondjuk"-ot nem szeretem, de végülis tökmindegy :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • orbano

    félisten

    válasz Alvin_ti4200 #73 üzenetére

    ahogy ítam msnen is, inkább az osx kéne, de arról sajnos le kell tennem :(

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák