Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz genlog #27 üzenetére

    Ezek szerint nem csak en latom igy. Bajor Imre nekem mar tul sok volt, de nala talan a szerepek es komolyan beleszoltak a vegeredmenybe. Talan szinhazban jatszott komolyabb karaktereket is mas szinten. Jo lett volna latni nem csak vigjatekokban. Koltait en imadtam, imadom, azokba a filmekbe nagyon illett az a fajta tulzo eloadas, lendulet. A korai filmeivel sincs semmi problemam, de a kesobb, talan 90-es evek. 2000-es evek elejen kijott filmekbe, jellemzoen vigjatekokba nagyon elfertek azok a fura karakterek, amiket o jatszott, meg pl. Eperjes, Reviczky, stb. A Zimmer Feri, Csapd le csacsi, 6:3, Sose halunk meg.

    Szerintem a fiatalabb szineszek se rosszabbak, csak annal a stilusnal belefertek azok a tulzoan eros hihetetlen karakterek, sot az vitte el gyakran a hatan az egeszet a tortenet helyett. Kicsit talan a Tanu oroksege is megjelent ezekben. Viszont mara faraszto lett az a stilus, ahogy a korszak is amirol meselnek. Nem akarok semmi olyan magyar filmet nezni, aminek kotodese van a magyar torenelemhez, legyen az mult vagy jelen. A story es az emberek legyenek a kozeppontban, nem a holokauszt, triannon, szocializmus, rendszervaltas, vagy a mai NER rendszerbeli allapotok bemutatasa. Ezert lenne talan jo, ha nem is itthon jatszodna a tortenet. Ne legyen se drama, se olyan bugyuta vigjatek, amit sokaig toltak. Legyen krimi, kalandfilm, valami dark thriller, nulla muveszi beutessel. Persze nem a Bud Spencer / Bujtor - Kern vonal, mert az is jo volt, de itt a "volt" -on van a hangsuly. Nem feltetlenul kell annyi eros karakter a filmekbe, szoval statiszta szerepet ne mindenaron neves szineszekkel jatszassanak. Ja es persze cserelgessek a szineszeket, van rengeteg, mindenfele korsztalybol, mindegyik megkaphatna a magas filmjeit, mindegyik megerdemli. Nem mondok neveket, de nem kellene Hollywoodi modszerrel betolni mindenhova ugyanazokat a szineszeket. Kevesebb karakter, tobb tortenet.

    Lehet hogy nalunk az oktatas is inkabb szinpadi szineszeket nevel ki, akikbol eltunik a termeszetesseg.

    Amugy a mai szintnel meg talan az osztrak, nemet alomhajos, tengerparti szallodas sorozatok is feludulest jelentenenek. Napsutes, sok kulteri jelenet, vidamsag, kaland, persze semmi baratok kozt, ami roviden "mindenki mindenki ellen askalodik es mindenki mindenkivel kavar".

    Persze lehet hogy suletlenseg amit osszehordtam, mert abszolut nem ertek hozza, de jo lenne ha valaki hozzaerto kezebe tennek a magyar film jovojet, aki fel tudna vazolni, hogy mitol nem jo a magyar filmek tobbsege, mert az egyertelmu hogy nem jo...hiszen meg mi sem nezzuk itthon, mashova meg el se jut. Talan par, fel labbal Hollywoodban elo magyar szakmabeli lenne a jo valasztas erre.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák