Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Sinesol #121 üzenetére

    ezert mondom, hogy probald ki ha van ra lehetoseged.

    persze haptikus visszajelzest ad, de immerzio szempontjabol nem mindegy, hogy egy FPSnel az egeret / controllert fogod, vagy konkretan az ujjaid mozdulatai alapjan csinal mast es mast a vezerles. eleve egy controllerrel egyszerre vezerli az ember merre nez es merre celoz, VRnel a fejnek es a ket keznek kulon kovetese van.

    VR immerzioban eros. reszben a kezmukodes direktebb, de pl egy szimulatornal ahol az ember ugyanugy a kormanyt hasznalja is teljesen mas erzes. evek ota 400 euroert kaphato cuccokrol beszelek, amire en mar nem mondanam, hogy elerhetetlenul draga. nehezkessegre annyi, hogy a szenzorok nekem evek ota kint vannak egy helyen, a szimulator setupom osszerakasa-szetszedese <5 perc, egyebkent meg kb <2 es az alatt mar teszteltem, hogy elmaszott-e a guardian.

    a "sose kaphato kiserleti beoltozos cucc" egyebkent letezik, bleeding edge kutatasi terulet es 30-40ezer euro, csak a miheztartas vegett. en se probaltam egyebkent, csak egy kiallitason volt lehetosegem az azt hasznalot kifaggatni, hogy mit tud a cucc a gyakorlatban.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • kiskuplung

    őstag

    válasz Sinesol #121 üzenetére

    Hát, egy nő látványa alapján pedig nem túlságosan nehéz elképzelni, fogod a joysticket, az meg mechanikus súrlódással, haptikus visszajelzéssel ad valamiféle ingert. Bár gondolom, most tuti kapok majd valamiféle példát a gyakorlatban nem is létező, nehézkes levetkőzős cuccról, amiből kb. sose lesz elfogadható folyamat, hogy íme itt van :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák