Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz aginor #59 üzenetére

    Kicsit vitatkoznék, ha nem haragszol érte és nem leszólni akarom a cuccaidat:
    A gamer monitor nem 1080p-nél és 75Hz-nél kezdődik... A jó gamer monitor pláne nem... de a jó jelző valóban félreérthető, rosszul fogalmaztam: a gamer monitorok közép kategóriájára gondoltam. Nézd meg a piacot és nézz egy átlagárat. Mondjuk ott kezdődnek a gamer monitorok, hogy 1080p és 144hz ~70k huf. Ez az alja. A közepe akkor nyilván feljebb van. A teteje meg mondjuk az Asus féle ROG Swift PG35VQ 1.2 misi körül. Nem kiforgatni amit írok, mert nem azt mondom, hogy vegyük a kettő közötti árat azaz 600k környékét... De ha nem tetted volna akkor nézd meg a piacot mert az határozza meg, hogy minek hol van a közepe és kb 200k környékén vannak a közepes tudású gaming monitorok amikben még mindig van panelben, vagy frissítésben vagy felbontásban vagy feature-ökben de valamiben kell kompromisszumokat kötni.

    Előbb írtam le: NEM KELL 350-400k-t kiadnod. A géped VR ready. Futna rajta szépen sok cím medium-high beállításokkal egy cpu csere után ami 20-25k-ból megvan... (esetleg egy jobb táp sem ártana de ennek táposban kell utána kérdezni)
    VGA upgrade neked? Miért? Írtam, hogy VR ready a PC-d, a procit talán megérné cserélni mert kis ráfizetés csak. A 1160 Ti egész jól megküzd a legtöbb címmel persze valamit valamiért: nem fogsz full grafikán stabil 90 fps-sel csapatni mindent. Keressek neked tesztet, mert nekem nem hiszel? Tessék. Az fps adatokat és a frametime-okat úgy nézd, hogy Vive Pro-val tesztelték aminek magasabb a felbontása, mint a szóban forgó megfizethető árú Rift S-nek. ~15-20%-ot nyugodtan hozzáadhatsz az olvasott fps értékekhez mivel 20%-kal kevesebb pixelt kell számolnia a gépednek Rift S használatakor a Vive Pro-val szemben. Még ha nem is lenne olyan combos procid, mint a tesztben szereplő, akkor is jól bírná a rendszer.

    Bizonytalan élmény? Most mondjuk pont rossz időt fogtál ki. Mert nem tudom ajánlani, hogy a veszélyhelyzetben elmenj bármelyik VR terembe és próbáld ki. Debrecenben pl a plázában is lehet Vive-ozni valami 2000 forintért. Vicc kategória. De mondok jobbat: Ha vásárolsz egy VR HMD-t és nem tetszik az élmény, szédülsz, nem neked való, stb, 14 napon belül vissza tudod küldeni a terméket. Ne írd azt, erre, hogy "ó de az milyen már". Ezt a törvényt pont erre találták ki: online vásárlás esetén ha nem tudsz meggyőződni arról, hogy egy adott termék beváltja-e a hozzá fűzött reményeket, akkor az indoklás nélkül visszaküldhető, vásárlástól el lehet állni. Ez a fogyasztói társadalom, ez a XXI. század, nem a kőkorszak.

    De egyáltalán nem akarlak rábeszélni csak kérlek fogadd el a tényt, hogy ha VR-ozni szeretnél, elég lenne megvenned a VR headsetet. És nem kell gépet fejleszteni 150-200k-ért pluszban.

    És szeretném nyomatékosaítani még egyszer: mindent a lehető legjobb szándékkal írtam, nem célom a megsértésed! :R

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák