Hirdetés

2017. október 22., vasárnap

(#1) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Bébi VEGA 75W TDP alatt nem lesz?

transhumanism █h+█

(#2) stratova válasza Fred23 (#1) üzenetére

stratova
(PH! kedvence)

Pro-ból lesz Vega11 alatt Vega12.

[ Szerkesztve ]

KaBOOM? Yes Rico... KaBOOM!

(#3) hokuszpk

hokuszpk
(fanatikus tag)

Memória-sávszélesség van

profi.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#4) TESCO-Zsömle válasza hokuszpk (#3) üzenetére

TESCO-Zsömle
(Jómunkásember)

Mé'? Nincs? :DDD

Imperátor! Istencsászárunk fénye önre ragyog! Egyelőre...

(#5) Z10N

Z10N
(PH! addikt)

nagyobb méretőű

Letezik, hogy turessel egyutt 30W-t zabaljon egy m2-s 2tb ssd?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#6) derive

derive
(senior tag)

Es engedelyeztek mar az osszes beigert funkciot? HBCC, TBR, PS, Torch/TensorFlow support...

(#7) Nyugis

Nyugis
(fanatikus tag)

Üdv

Nagyon komolynak tűnik!
Eddig komolyabb vga csak a nvidia q volt.
Lehet, hogy ez méltó ellenfele lesz.
Szivesen megnéznék egy össze hasonlíto tesztet.

(#8) tibaimp

tibaimp
(senior tag)

Kíváncsi vagyok, hogy a többi nagy gyártó, intel, nv, meglépi-e ezt az ssg vonalat.
Nem lepődnék meg ha igen.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) atok666 válasza tibaimp (#8) üzenetére

atok666
(őstag)

..., ugyanis a 2 TB csak a nyers számok tekintetében hangzik soknak, valójában ez is nagyon egyszerűen limitálóvá válhat a filmstúdiók számára...

Akkor meg minek sorakoznanak a filmstudiok?

Atok

[ Szerkesztve ]

(#10) Abu85 válasza atok666 (#9) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Mert az eddigi 32 GB-hoz képest marha jó. De nem elég a 2 TB sem. Sosem lesz olyan, hogy elég.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#11) Duracellm... válasza Z10N (#5) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Simán. Maga az M.2 port nem tud annyit, de ilyen kaliberű eszközök 20-30W között rohangálnak TDP limittel!

Beletehetnek 2db-ot is a PCB-n van hely, és egyből olcsóbb, nagyobb a sávszél, és 2x akkora felület miatt kevésbé probléma a melegedés(aktív hűtést kap a légkavaró szívó oldalán.)

4800 usd-s árkülönbözetből biztos nem samsungot tesznek bele. ;]

[ Szerkesztve ]

Pacalos-Rizsa szemetesben.

(#12) Lacok

Lacok
(őstag)

Akkor jöhetnek a még tökéletesebb cgi-s filmek.

(#13) moha bácsi válasza Lacok (#12) üzenetére

moha bácsi
(fanatikus tag)

Bollywoodban már rendeltek is egy raklappal... ;)

RETRO Magnó- és Rádiókiállítás Békéscsabán a Vasutasban November 10-12 https://goo.gl/d7mw4H

(#14) tibaimp válasza atok666 (#9) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Szerintem nem nekem akartad címezni...

Mindegy, amit Abu írt, simán.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) kpbendeguz válasza Lacok (#12) üzenetére

kpbendeguz
(fanatikus tag)

A filmstúdiók nem vfx-hez használnak ilyen kártyákat, hanem fényeléshez és encrypthez.
Fényelés (grading) végső színkorrekciót jelent a filmen, pongyola megfogalmazásban: mintha alap photoshop filtereket pakolnál a képre (nem ilyen egyszerű, de nem mennék részletekbe), azaz nem olyan számításigényes, mint mondjuk egy 3d render, de nagyon nagy adatmennyiségen kell végigtolni és jól párhuzamosítható, ezért használnak rá GPU-kat.
Eddig a szűk keresztmetszetet a videomemória mérete jelentette, mert be kellett tölteni a film képkockáit a vramba, hogy a gpu végigtolhassa a képmódosítást. Azaz egyik cache-ből a másikba kellett pakolni az adatokat, hogy viszonylag egyenletes legyen a lejátszás: hálózatról local ssd-re, onnan ramba, onnan meg vramba. Most ez a folyamat egyszerűsödik azzal, hogy egyenesen a vramba lehet tolni a jelenetek nagy részét.
Az encrypt a film mozis verziójának titkosítása, hogy amikor publikálják a filmet a mozihálózatnak, akkor ne lehessen lelopni, mint ahogy a bdripeknél teszik. Ezt úgy oldják meg, hogy az adatfolyam egészen a mozi projektor képfeldolgozó chipjéig kódolt marad és a projektor célhardvere végzi a kikódolást. Az encryptet viszont a forgalmazó stúdiónak kell elvégeznie. Ezt sokáig célhardverekkel oldották meg, de itt is előtérbe kerültek a GPU-k főleg az áruk és a könnyebb upgradelhetőség miatt.

(#16) atok666 válasza kpbendeguz (#15) üzenetére

atok666
(őstag)

Mennyire gyors ez a 2TB memoria a valodi VRAM-hoz kepest? Mert ugye ez azert nem ram, ha jol ertem.

Atok

(#17) Abu85 válasza atok666 (#16) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Az esetek többségében nem ezt éri el a hardver, hanem a 16 GB-os HBC-t. A 2 TB adattárolásra kell, míg a HBC a cache. Kb. olyan ez, mint a CPU-ban az utolsó szintű gyorsítótár és a rendszermemória szerepe. Az egész procedúrát a HBCC vezérli teljesen hardveresen.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.