Hirdetés

2018. június 21., csütörtök

(#1) Televan

Televan
(PH! kedvence)

Nem lehetne végre ezt a "támad" dolgot elfelejteni? :W Egyszerűen,csak a jön vagy a nemsokára megjelenik szavakat használni.

Nem szűk a felhasználói réteg?Vagy csak nekem nincs szükségem még ilyesmire? :)

Még nem vagyok elég hülye az okostelefonhoz!

(#2) xuldar válasza Televan (#1) üzenetére

xuldar
(őstag)

A piacon öldöklő harc van, oda nyugodtan lehet "támadni" is, nem csak jönni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3) imibogyo válasza Televan (#1) üzenetére

imibogyo
(PH! kedvence)

Ez még szerintem nem is annyira bulváros...

A legnagyobb baj az az, hogy a bevételek növelése miatt relatíve széles tömeget szeretnének kiszolgálni. Tehát nem csak informatikai területen dolgozókat, vagy az ezzel komolyabban foglalkozó embereket kell kiszolgálnia az oldalnak, hanem átlagos ismeretekkel (és sokszor igényszinttel...) rendelkező embereket is és ennek egyenesági következménye a relatív bulvárosodás... Persze ez szigorúan szvsz... :B

Olyan kétségbeesetten néztünk egymásra, mint Noé a harmadik tehénnel...

(#4) Pipó

Pipó
(őstag)

Valaki mondja már meg, miért ragadtunk meg 128 és 256 Gigánál? 8-10 éve jött be ez a kapacitás és még mindig ezzel támadnak.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch

(#5) b2fodist

b2fodist
(újonc)

ez maximum Kínában számít elegánsnak, felénk inkább csak randa :F

(#6) PHM válasza Pipó (#4) üzenetére

PHM
(PH! addikt)

Ha minden igaz, ez SLC, ugyanez TLC-re konfigurálva legalább
a duplája lenne kapacitásban.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7) zizidor válasza Pipó (#4) üzenetére

zizidor
(fanatikus tag)

Gondolom az ára miatt. Én egy 512-es példányt vettem (másik gyártó), az még frankón 55 ezer volt.

#1: Nyilván még nem annyira elterjedt, ez a használattól függ. Aki tonnányi filmet cipel magával (van ilyen), az inkább külső merevlemezt vesz, hogy sok ráférjen. Akinek a teljesítmény is számít, annak jobban megéri az ssd.

(#8) zizidor

zizidor
(fanatikus tag)

Azt számolom, hogy napi 800 GB (0,8 TB) éves szinten 292 TB, 8 év alatt pedig 2336 TB.
Kicsit soknak érzem, mivel a most kapható ssd-kre vállalnak 100 - 150 TB írhatóságot.

:F

(#9) Bounti válasza zizidor (#8) üzenetére

Bounti
(fanatikus tag)

Gondolom mivel ez slc, így többet bír.

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#10) macilaci78 válasza imibogyo (#3) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

hanem átlagos ismeretekkel (és sokszor igényszinttel...) rendelkező emberek - így van, mégis elvétve van szó átlagáron elérhető átlagos termékekről, amik az átlagnak szólnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#11) macilaci78 válasza Pipó (#4) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Adatátviteli sebesség, még így is bőven megkávézol, míg néhány BR DVD rip-et felmásolsz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#12) zizidor válasza macilaci78 (#11) üzenetére

zizidor
(fanatikus tag)

Miért, 700 MB/s írással számolva 41 GB/perc. Ez azért nem kevés.

(#13) cbmfan válasza macilaci78 (#11) üzenetére

cbmfan
(senior tag)

közel 20 éve Diablo II telepítése tartott addig 3.2 Gigás Quantumra noname 16X-os sebességű CD olvasóval, ami jó ha közel felét, 1MB/sec sebességet tudott :D 1.55GB volt teljesen telepítve LoD nélkül, bő 20 perc alatt kész is lett közben két lemezcserével. most meg morogsz, hogy tízszer akkora fájlt legalább százszor gyorsabban másolja...

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő szervizestől!

(#14) tibaimp

tibaimp
(senior tag)

"SLC NAND" -- ez komoly? Gyártanak még egyáltalán SLC nand csipeket?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) macilaci78 válasza zizidor (#12) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Elméletileg, ha minden adott hardveresen és szoftveresen. Vannak jobban és kevésbé jól sikerült vezérlők, víruskergetők, arról nem is beszélve, hogy nem minden gépen van még, csak USB 2.0.

(#16) zizidor válasza macilaci78 (#15) üzenetére

zizidor
(fanatikus tag)

Ez teljesen igaz, de ezek nem az ssd-n múlnak. :)

(#17) forgonati

forgonati
(őstag)

Kínában biztosan menő ez a design...

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#18) PHM válasza tibaimp (#14) üzenetére

PHM
(PH! addikt)

Miért ne gyártanának? Az iparban, ahol a hosszú távú adatbiztonság
és megbízhatóság elsőrendű, van helye az ilyennek.
Ráadásul szvsz az, hogy egy NAND cella SLC, MLC, vagy TLC
módban van használva, szerintem a vezérlőtől függ elsősorban.
A cellák fizikai kiépítése ugyanaz.

(#19) bteebi

bteebi
(PH! addikt)

Jó ez az SSD, csak azt nem tudom, hogy mivel fogják kiszolgálni, RAM drive-val? :U Feleslegesen gyors, és az SLC-t se érzem létszükségnek (bár nyilván jobb lesz tőle), de ezek miatt legalább iszonyatosan drága lesz :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) DeltaPower

DeltaPower
(őstag)

Ez minden csak nem elegáns. Azzal az ordenáré nagy Z1 felirattal inkább bazári.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#21) cbmfan

cbmfan
(senior tag)

ha már kínai cucc nem valami ilyesmi van benne?

(#22) total90 válasza b2fodist (#5) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ronda

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#23) KO.zmahov válasza cbmfan (#21) üzenetére

KO.zmahov
(kvázi-tag)

hát ez??? :DDD

(#24) cbmfan válasza KO.zmahov (#23) üzenetére

cbmfan
(senior tag)

a valóság :D

(#25) Kronos3000 válasza cbmfan (#24) üzenetére

Kronos3000
(senior tag)

Csak nekem tűnt fel,hogy Kingspec?

Nem látom,nem találom hogy ez valami fene nagy megbízható,és ajánlott márka lenne.
Mintha a kerülendő kategóriában szerepelne,de lehet hogy tévedek.

Wasabi...

(#26) bteebi válasza cbmfan (#24) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

Nekem 8, csak gyorsan tölcsön be rajta a Krájzisz :U.

(#27) server válasza zizidor (#8) üzenetére

server
(újonc)

Nekem az első SSD-m egy intel X25-E volt, SLC.
32 gigás darab 60 petabájtig volt garantálva

(#28) sanchezsa

sanchezsa
(PH! addikt)

Igen dzsukesz darabok :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29) tibaimp válasza PHM (#18) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Szerintem akkor is elírás lesz!!
Miért építene valaki slc csipes ssd-t az mlc/tlc sőt qlc korban? Ráadásul valami megfizethető kivitelben. Az "ősi" X-25-ök voltak slc-sek, ha jó emlékszem, kb. 8 éve....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) PHM válasza tibaimp (#29) üzenetére

PHM
(PH! addikt)

Jelenleg is sok SSD-ben van ún. SLC cache.
Ez azt jelenti, hogy a tárhely egy része SLC-ként van használva.
SLC: 100000,
MLC: 10000,
TLC: 1000 garantált írási ciklus.
QLC: ??? Szerinted?
Miközben csökkent a csíkszélesség, nőtt az elvárás a cellák
szigetelőrétegével szemben. Lassan elérjük a fizikai határokat.
A 3D VNAND jó irány, csak a rétegek számát sem lehet a végtelenségig növelni.

(#31) King Unique válasza Kronos3000 (#25) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Az itteni SSD topikban a Kingfast szerepel a nem ajánlottak között. De ott leginkább csak a belső SSD meghajtókkal vannak tapasztalatok. Szóval a jelen cikk alanya akár még jó is lehet, vagy a fene tudja konkrét tapasztalat híján.

Egyébként az SLC az nyilván pozitívum és a gyártó oldalán is SLC szerepel a specifikációnál, szóval elvileg nem elírás a mostani cikkben. Aztán az USB 3.1 Gen 2 és a gyártó által közölt adatátviteli sebességek is jónak mondhatók, a plusz Type-A kábel, a fémházas kivitel stb. pedig szintén előnyös. Viszont pl. a TRIM működésről nem találni infót, pedig azért az sem mellékes egy külső SSD-nél. De mondjuk a Gen 2-es vezérlőt használó típusoknál már egyre több esetben működni szokott, mint pl. a Samsung T5-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#32) tibaimp válasza PHM (#30) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Azt én nagyon jól tudom amit írsz, de azért köszi. A QLC-t a Toshiba fejleszti talán...mind1.

Én csak azt akartam írni, hogy a cikk véleményem szerint, pontatlan, mert valszeg TLC-s vagy MLC-s lesz a ssd, csak nem Dram van benne, hanem az általad is említett SLC módban működő valamilyen nand.

Csakhogy a cikk ezt írja: "A vázon belül M.2 formátumú NVMe SSD található, amelyen SLC NAND flash lapkák dolgoznak." -- szerintem pontosításra szorulna, mert így félreérthető.

(#33) PHM válasza tibaimp (#32) üzenetére

PHM
(PH! addikt)

Itt is SLC szerepel.
De előbb-utóbb úgyis szétszedi/kivallatja valaki, s akkor kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#34) bteebi válasza PHM (#33) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

És ettől függetlenül szerintem se valószínű, hogy full SLC-s lenne. Azt histem a jobb NVMe-s SSD-kben is van SLC cache, szerintem itt is csak arról van szó. Az SLC iszonyatosan drága volt még az MLC-hez képest is, szóval egy ekkora full SLC-s SSD kb. aranyáron lenne - ha nem drágábban.

(#35) tibaimp válasza PHM (#33) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Igen, közben én is megnéztem az adatlapot és valóban! Érdekes....

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.