Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Hat, Ez a cikk most nem vitte tulzasba az informacio-aradatot. Az is furcsa, hogy forraskent az van megjelolve, hogy prohardver, pedig a bejelentes gyakorlatilag egy wired cikkben tortent, ahol amugy vannak extra informaciok boven az itt leirtakhoz kepest.
    Ezek, diohejban:
    - nev (ps5)
    - haptikus visszajelzes a kontrolleren
    - a fomenuben mostmar nem csak azt fogod latni, hogy xy mivel jatszik, hanem lesznek ilyen gyorsindito ikonok, hogy azonnal be is tudj csatlakozni multizni
    - nagyobb szabadsag tarhelyszempontbol, hogy bizonyos jatekoknak lehet csak egyes reszeit installalni/uninstallalni (pl csak multiplayer reszt rakod fel, vagy ha vegigvitted a single playert, azt kulon tudod torolni)
    - lesznek lemezes jatekok, 100GB-os blu-ray lemezeken
    - a gep egyben 4K blu-ray lejatszo is lesz
    - valoszinuleg lesznek ps4 jatekok ps5 patch-el (tehat marad ps4 jatek, csak epp kap egy patch-et, hogy ha ps5-on fut, hasznalja mondjuk a haptikus kontrollert - bar erre nyilvan nem volt igeret, de utalas igen, ellehetetlenitve biztos nem lesz a dolog, name implementalni is rohadt egyszeru, gyak egy if az egesz)
    - kontrolleren (vegre) usb-c csati lesz
    - kontrollernek nagyobb lesz az akkuja es a tomege is, de igy is konnyebb lesz, mint egy mostani xbox kontroller akkukkal

    Azt hiszem, nagyjabol ennyi, akit ennel olvasmanyosabban erdekel, ott az eredeti wired cikk. Ha meg valamit rosszul irtam le/felreertettem, johet korrigalas nyugodtan. :)

    Amirol sajnos nem volt szo egyelore:
    - milyen tarhelyopciok lesznek
    - mennyibe fog kerulni
    - konkretabb hw specifikaciok (pl memoria - mennyi, milyen)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák