Hirdetés

2019. július 21., vasárnap

(#1) jedis

jedis
(őstag)

Hát a kezdetektől fogva Verbatim lemezeket használok, és szerintem a piac legjobb, és legmegbízhatóbb márkája. Vannak olyan 17 éves DVD lemezeim Verbából, amik még mindig simán olvashatóak. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) Cythyel válasza jedis (#1) üzenetére

Cythyel
(senior tag)

yah, nekem is a teac meg sony/nec/optiarc íróim a verbatimot szerették legjobban, a ps2 konzolról nem is beszélve... de ezek a verbatim lemezek össze sem hasonlíthatók a 7-8 évvel ezelőttiekkel... az akkori média kódokra nem emlékszem már, de tuti hogy teljesen máshogy kezdődtek mint a mostaniak, ezek a lemezek már alja hulladék sajna

(#3) Zoz

Zoz
(őstag)

Én még 5.25 floppyról ismerem őket :) A 30 éves lemezek még ma is működnek!

(#4) csicso82 válasza jedis (#1) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

+1 Cythyel

Sajnos - nyakamat rá - sokat változtattak az anyagösszetételen és emiatt messze nem olyan tartósak a ma gyártott lemezek mint a kb. 20 éve gyártottak. (akkor is voltak gagyibb alapanyagú lemezek tehát az akkor gyártott minőségibb lemezekhez viszonyítok. Emlékszem volt egy - ha jól emlékszem - Philips Multipurpose nevű csoda amiről szó szerint hámlott a felület. :DDD )

Zoz

Teljesen más, mivel mágneses adattárolás elvére épül ezért tovább bírhatja de annak is sok korlátja volt lassú volt, kevés adat stb.

[ Szerkesztve ]

(#5) Kopi31415 válasza Zoz (#3) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Csatlakozom, kis késéssel, nekem 3,5"-os lemezekben volt király és még mindig azokkal kapcsolom össze őket.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#6) DarkByte

DarkByte
(PH! addikt)

Fura hogy az ilyen Archival Disk és társainak se híre, se hamva. Pedig a maga 500GB-s kapacitásával már lehetne valamit kezdeni.

DIGI Mobil | 📱 OnePlus 6T 📍 Szeged

(#7) Malachi

Malachi
(PH! kedvence)

ha sokáig agyalnék, talán eszembe jutna, milyen C64 progijaink voltak ilyen Verbatimokon:

mai napig megvan mind, utoljára tavaly nyáron próbáltam, működött.

(#8) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Amikor még ment a nagy cd-re írod biznisz menők voltak.

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Leica M10 📷 rcx.pw

(#9) kriszpontaz válasza Malachi (#7) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

HD lemezen valószínű egy sem :D. ;)

(#10) Egon

Egon
(PH! nagyúr)

Most nem azért, de a Verbatim optikai lemezek minősége is hullámzó volt, és pont hogy nem a CMC lemezek voltak a jók, hanem a Taiyo yuden hordozóréteggel rendelkezők... :U Csak erre már nem emlékeztek, a jelek szerint.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) Reggie0

Reggie0
(PH! nagyúr)

Ismert az mashonnan is:

(#12) Cythyel válasza Egon (#10) üzenetére

Cythyel
(senior tag)

na ez az a média azonosító ami nem jutott eszembe... azt tudtam hogy most CMC-vel vannak ellátva, némelyik MCM, de tudtam hogy nem ez a jó és a régi médiakód... mondjuk lusta is voltam egy 10+ éves lemezt így előkeresni hogy megnézzem :P

(#13) Solten válasza Malachi (#7) üzenetére

Solten
(őstag)

A legjobb minoseg volt, talan a Maxell tudta megkozeliteni.

Saor Alba

(#14) twollah1976

twollah1976
(őstag)
LOGOUT blog

A minoseg marad a megszokott, megbizhato?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) Hieronymus válasza csicso82 (#4) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

"..sokat változtattak az anyagösszetételen és emiatt messze nem olyan tartósak a ma gyártott lemezek mint a kb. 20 éve gyártottak. ..."

Nagyon nem kellet. Egy kicsit mégis.
A mai meghajtók sokkal gyorsabban képesek írni és olvasni. Ezt a folyamatot a lemezek anyagában is követni kellett. Nyilván az sem tett jót az üzletnek, hogy a lemezhasználat közel nullára csökkent.
A CD és DVD igéretei után a BR lemezek és eszközök értelmetlen magas áron kerültek forgalomba.
A legnagyobb csalódás a DVD-RAM volt. Talán emlékszik még rá valaki. (Rajtam kívül.) Teljesen megbízhatatlan volt.

Nincs

(#16) M@cika válasza Egon (#10) üzenetére

M@cika
(őstag)

Most, hogy leírtad csak egyet tudok érteni. Emlékszem 15-20 éve csak a Tayo-t kergettem a szlovák webshopban. Amint kiírták a weboldalon hogy érkezik már rendeltem is a 100-as hengereket. De azokon a mai napig olvasható a film.

Nasit a kis fehér medvének!

(#17) csicso82 válasza Hieronymus (#15) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Igaz lehet, tehát azt állítod az írási sebesség növekedése miatt is módosítani kellett a lemezek anyagát és ez is rombolta a minőségüket, plusz persze a megnövelt írási sebesség sem tett jót az adatbiztonságnak.

(#18) Hieronymus válasza csicso82 (#17) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Gondold végig. A tízszeres sebesség írásához vagy tízszeres teljesítmény kell vagy érzékenyebb adathordozó.
Az antik időkben amikor megjelentek a nagyon sokszoros sebességű CD meghajtók, a régi lemezek képesek voltak szétrobbanni olvasás közben. Valamit kezdeni kellett a problémával.

Nincs

(#19) Reggie0 válasza Hieronymus (#18) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Az olvasasos szetrobbanasnak nincs koze az adathordozo reteghez, az az alaplemez kiegyensulyozatlansaga okozta. Ezt nem az anyag modositasaval kuszoboltek ki, hanem a precizebb gyartassal.

[ Szerkesztve ]

(#20) zolee001 válasza DarkByte (#6) üzenetére

zolee001
(senior tag)

[M-Disk 100GB kifejezetten archiválásra] de létezik DVD és CD M-disk is persze hozzá M-disk meghajtó szükséges
A Sonynak volt pár nagykapacitásu optikai adattárolás megoldása de azt csak a NASA tudta kifizetni

zolee001

(#21) DarkByte válasza zolee001 (#20) üzenetére

DarkByte
(PH! addikt)

Csak hogy a 100GB manapság már nem valami sok. Ments el csak néhány TB-ot és ha vissza kell olvasni, akkor cserélgetheted napestig. Videó nyers fájloknál pillanatok alatt összejön. Mellesleg a BDXL egy három rétegű lemez. Alapvetően nem igazán szeretik javasolni a több rétegű lemezeket archiválási célra.

Igen, a Sony-nak van az Optical Disc Archive-ja, de nem kicsit túl van tolva árban. Valójában fogták az autós CD tár modelljét és megcsinálták Blu-ray íróban. :D (oké, valószínűleg nem egy az egyben kompatibilis, de nem hiszem hogy totál újratervezték az egészet) Ahogy a videó is mutatja a cartridge lényegében egy rakás lemez együtt.

Az általam említett Archival Disc egy új formátum lenne, csak sose készült el. 300GB-tól 1TB-ig tudna tárolni egy lemezen (két oldalas, oldalanként 3 réteg, kimondottan hosszú távú, legalább 50 éves archiválásra). Talán ahogy a Wiki is írja idén elkészülhet a 8K-s film kiadás igényének megjelenésével, illetve az extra magas sávszél igényű Dolby Atmos/DTS:X Lossless soundtrack-ek terjedésével, mivel arra már nem elég a BDXL sem. Meglátjuk, 2014 óta tologatják.

[ Szerkesztve ]

(#22) Tomassy00 válasza twollah1976 (#14) üzenetére

Tomassy00
(senior tag)

Persze amit csak szeretnél :D

(#23) Kopi31415 válasza DarkByte (#21) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Szalag?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#24) DarkByte válasza Kopi31415 (#23) üzenetére

DarkByte
(PH! addikt)

Igen, vállalati vagy profi környezetben a szalag abszolút logikus választás.

Konzumer vonalon viszont nincs sok opció, a BDXL a legnagyobb hozzáférhető médium.

Szalaghoz túl drágák a meghajtók, spéci interfészt kérnek, közel zéró home user szoftveres támogatással bírnak, és a szalag tárolási körülményeket a hosszútávú megőrzése érdekében sem hiszem hogy sokan képesek biztostani (konstans hőmérséklet és pára mentesség).

Oké, az Archival Disc sem otthonra van szánva, de lehetne. Persze ismerve a Sony-t, annak is földöntúli ára lesz. Ahogy a BR se lett sosem igazán olcsó.

(#25) csicso82 válasza DarkByte (#24) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Nincs mese, qva sok HDD valamilyen adatbiztos RAID megoldással. Jelenleg ezt érzem egyetlen életképes megoldásnak.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.