Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) Tomate

Tomate
(veterán)

"Európa legjobb fényképezőgépe 2009-2010" címet a m4/3 rendszerű E-P1 kapta.

Ezt nem értem. Honnan tudják, hogy 2010-be is ezt fogják a legjobbnak tartani mikor még 2009-ből is van majdnem 5 hónap. :N

+36304906443

(#2) tzimash válasza Tomate (#1) üzenetére

tzimash
(őstag)

Bunda! :D

(#3) neduddki válasza Tomate (#1) üzenetére

neduddki
(nagyúr)

HI!

tejjesn egheyrtek, felhaborito, hogy az evajtojat is elozo osszevalasszak meg oszt viseli akvoetkezo evben:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4) ROBOTER válasza Tomate (#1) üzenetére

ROBOTER
(addikt)

Sőt, a 2010-es kártyanaptárt is már 2009-ben osztogatják. És ha pont akkor nem lesz mondjuk május 1. ? Felháborító.

(#5) Macilaci457

Macilaci457
(őstag)

Az E-P1 tényleg szuper... nade ahhoz képest az ára.....

(#6) FEDman

FEDman
(addikt)

Ez így most milyen hír volt?? :(
Csak az Olympus kapott díjat?
Véleményem szerint egy ilyen hírt, egy ilyen oldalon korrektül csak úgy szabadna leközölni (ha már mindenképp kell), hogy abban szerepel az összes díjazott.
Így ebben a formájában nem kicsit szubjektív és kissé önigazolásnak is hat.
Mondom ezt úgy, hogy szeretem az Olympust és nagy rajongója vagyok az E-P1-nek. Éppen ezért nekem is jól esik, ha dicsérik.
De egy ilyen szubjektív írásnak ebben a formában legjobb esetben is egy magán jellegű blogban lenne a helye és nem itt.

Vagy én értelmezem félre ennek az oldalnak a mivoltát.

Ui.: A fent írottakon nem megsértődni! A fototrendnek nagyon szurkolok, kritikával is csak azért élek, mert szeretném ha még jobb lenne.

(#7) MLaca válasza FEDman (#6) üzenetére

MLaca
(őstag)

sajtóanyagot kaptunk az olympustól, az lett lefaragva és kirakva. majd ha más gyártótól is megkapjuk az anyagot, akkor azt is kitesszük, nincs ebben semmi "önigazolás", és "olynatic"-ság.

http://mlzphoto.hu/

(#8) FEDman válasza MLaca (#7) üzenetére

FEDman
(addikt)

Értem. Akkor máshonnan ered a probléma. Ebben az esetben viszont azt nem értem miért egy konrét gyártótol veszitek át az infókat? Minden szentnek magafelé húz a keze. :)

Kb. fél percembe telt megtalálnom az EISA hivatalos lapján a teljes eredménylistát:

[link]

(#9) MLaca válasza FEDman (#8) üzenetére

MLaca
(őstag)

igen, közben már én is rátaláltam, és készülnek a hírek :)
visszatérve a magafelékézmegilyenekhez: ha egy gépet tesztelünk, akkor az márkafüggetlenül történik, mindenféle elkötelezettség, szerelem, utálat nélkül. ha valami szar, azt leírjuk, ha valami jó, azt is. tök mindegy, hogy kinek milyen gépe van, attól még nem fog róla unbedingt jót írni, ezt már 12 éves koromban kinőttem :)

(#10) FEDman válasza MLaca (#9) üzenetére

FEDman
(addikt)

A tesztekre nem is mondtam semmi rosszat. :)
De ha már itt tartunk a gépek által készített képekre nagyobb hangsúlyt fektetnék.
Csinálhatnátok dpreview féle összehasonlító sorozatokat, csak kicsit jobban persze! :U
Értem ezalatt, hogy a dpreview-val a legnagyobb gond, hogy a pixel kukkolás melegágya amit ott művelnek. A képek 100% való nézegetése egy igen nagy hiba szerintem. :)
Pont ezért szerintem csinálhatnátok ezeket az összehasonlítóteszteket géptől függetlenül mindig egy adott felbontáson. Legyen az 6, vagy akár 10 megapixel is. Lényeg, hogy előre döntsétek el mi legyen ez a méret és utána minden gépet ezen a felbontáson összevetni.

A zajtesztek így sokkal inkább mutatnának valós képet.

Persze ügyelni kell rá, hogy a képek azonos programmal legyen leméretezve, élesítve.

[ Szerkesztve ]

(#11) MLaca válasza FEDman (#10) üzenetére

MLaca
(őstag)

az x felbontás nem jó ötlet, sőt, az adott gépeket kizárólag a CCD/CMOS natív felbontásán szabad csak tesztelni, minden más vagy kroppolással, vagy interpolálással jön létre, tehát nem használható! a szoftveres átméretezés dettó nem járható út.

[ Szerkesztve ]

(#12) FEDman válasza MLaca (#11) üzenetére

FEDman
(addikt)

Miért nem jó?
Egy adott gép felbontását nyílván nem így érdemes vizsgálni, de zajtesztnek szerintem nincs ennél jobb.

(#13) KTTech válasza FEDman (#12) üzenetére

KTTech
(addikt)

Szerintem nincs rosszabb megoldás zajtesztre... ugyanis hamis eredményt ad.

www.kttech.hu - Huawei Honor Note 8 + AKG Y45BT //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon.

(#14) MLaca válasza FEDman (#12) üzenetére

MLaca
(őstag)

ha egy adott felbontású képet átméretezel (mindegy, hogy le, vagy fel), akkor azt interpolációval teszi a szoftver, azaz egy adott pixelt a környezetével/-ből átlagol, tehát pixelek lesznek összevonva, pixelek vesznek el. ha meg kivágsz egységnyi (felbontásnyi) képrészletet, akkor meg a képrészlet nem lesz azonos méretű. NEM lehet másképp zajt nézni, mint az adott gép érzékelőjének natív felbontásán. igazából azt sem értem, minek tesznek bele a gyártók többféle felbontást a gépekbe (jó, persze, ha kevés a hely a kártyán, de kell a kép, akkor csökkented a felbontást, hiszen egy kis kép jobb a 0 képnél, de szerintem a mai kapacitások és árak mellett már okafogyottá vált ez a szolgáltatás. más a cropfactor szerinti képméret, hiszen ott a natív felbontás marad, csak levág belőle a gép szoftvere).

(#15) Duree

Duree
(veterán)

Érdekes fazonja van

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.