Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Raysen623 #50 üzenetére

    Épp melyiknap olvastam pletykát, hogy az Apple átállna zen APUra, mert egyre több szoftver használná a gput, de az intelét nem tartják megfelelőnek. Ezt akkor egy nedves AMDs álomnak tartottam, de egybe vág ezzel a cikkel.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Raysen623

    addikt

    válasz Cathulhu #51 üzenetére

    Ilyen légből kapott városi legendákkal nem szeretnék foglalkozni. Maradjunk a jelenben ha kérhetem. :R

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • válasz Cathfaern #42 üzenetére

    Figyelj, én úgy vettem a Macbookot, hogy nekem ez volt az első. Olyan sok embernél láttam az egyetemen, hogy én is ki akartam próbálni, kiváncsi voltam rá, hogy miért vannak érte annyian oda. Úgy voltam vele, hogy elsősorban egyetemre használom majd, de ha néha játékra kerül a sor, közepes beállitásokon azok is elfussanak rajta.

    Mivel engem az OS X rendszer nem fogott meg(beleértve az egész fájlrendszert, ctrl + c, ctrl +v hiányát, printscreen hiányát - tudom hogy van benne, de bonyolultabb, plusz a macre irt programok fapadosságát, mint a Pages, Numbers, Keynote - de más fejlesztőktől származóak is), ezért kb. 1 év után továbbadtam rajta.

    Egyébként jól el tudtam adni és nem bántam meg, hogy akkor megvettem, mert van egy kis összehasonlítási alapom a Windowsszal vagy a Linuxszal.

    Akinek megfelel a rendszer és nem játszik rajta, annak egy nagyon jó választás egyébként, mert ezt leszámitva nagyon szerettem.

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • Cassi

    senior tag

    A mai intő példa a Blackberry-é (bejelentették, hogy teljesen kiszállnak a hardvergyártásból). Kb. öt éve lehet tudni, hogy végük, de csak most került fel a pont az i-re. Kisebb részben az iPhone, nagyobb részben az Android nyírta ki őket, de úgy, hogy se köpni, se nyelni nem tudtak. A tanulság az, hogy aki zárt szoftver + zárt hardver kombót tol, annak nagyon észnél kell lennie és baromira innovatívnak kell maradnia, különben a nyíltabb platformok úthengerként robognak át rajta.

    A Metal API-t stratégiailag hibás lépésnek tartom, mégha időben be is előzte a Vulkant vagy a DX 12-t. Ez így utólag már nem fontos. Erőltetett ütemben kell folytatniuk az API fejlesztését, ha lépést akarnak tartani a Vulkan és a DX 12 fejlődési ütemével, mert az NVidiának és az AMD-nek a hardvereik megtervezésénél nagyon nem a Metal API lesz a prioritás.

  • feregember

    csendes tag

    válasz Cassi #54 üzenetére

    Metal API: az Objective-C az 5-10 legismertebb programnyelv között volt éveken át, ha erre képes volt az Epöl, akkor a Metal API-t is megtanulja a nép.
    A fejlődéssel lépést tartáshoz: egy új GPU egyre inkább egy 1000 magos általános processzor mintsem speciális, csak fixen beégetett grafikus számításokat tudó processzor.
    Korábban amikor a hardveresen implementált futószalag egy új elemmel bővült, azt bele kellett paszírozni a futószalagot modellező API-ba. Egy újgen, általános számítási API absztrakciós szintje alacsonyabb, ami alatt az értendő, hogy az egyes kis részek szabadabban kombinálhatók, kevesebb közöttük a függés, vagyis a bővítés sem igényel olyan drasztikus API átalakítást.

  • VirsLee

    őstag

    válasz Raysen623 #45 üzenetére

    Nem arról van szó, hogy egyenként elavult lenne az összes alkatrész, ami bekerül az apple gépekbe, hisz általában utolsó generációs procikkal és ssd-vel dolgoznak. A gond itt a konfigurációk összeállításán van.
    Pl. egy Intel Iris egész jó lenne játékra 1200x800 vagy akár 1440x900-as felbontás mellett. FullHD-re már az asztali Iris is kevés, de itt a mobilnak a 2560x1600-as retina kijelzőt kellene meghajtani. Ugyanez igaz a 2880x1800-as 899.990 forintos MacBook Pro szériára is, hiába van benne az M370X 2 GB... Ahhoz a felbontáshoz teljesen felesleges.

    Az Air 1440x900-as felbontásához már passzolna egy jó Iris, de ott HD6000 van. Persze lehet tolni 800x600-ban is a játékot (néztem videót róla), de arra még nem fogsz úgy ráfeküdni szoftveresen, hogy használható legyen :) Ugyanez igaz az iMac-re is, hiába az 5120x2880-as felbontáshoz kevés az M395X, főleg úgy, hogy az 91e forintos felár a 850e forintos gépre. :)

    Szóval semmi gond az alkatrészekkel, nem elavultak, egyszerűen úgy vannak egymáshoz a procik és a kártyák párosítva, hogy az nem játékra alkalmas. Ugyanez igaz a 15W-os két magos "i7" procikra is. Nagyon jó egy notebookba, de ha hallottál már felpörgött ventillátorral macbookot, akkor tudod, hogy nem illik csúcsra járatni, mert a porszívód elszégyelli magát a mac mellett :)

  • válasz VirsLee #56 üzenetére

    +1, teljesen egyetértek a kis Macbook Airbe ha beletették volna az Iris-t, akkor a legtöbb játék süvíthetett volna rajta elég jó FPS-sel. Igy lehetett volna mondani, hogy a Macbook tényleg egy fejlett hardverrel van felvértezve a konkurensekkel szemben. Ez szerintem mindjárt több embernek tetszene és szimpatikus lépés lenne az Appletől.

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • Raysen623

    addikt

    válasz VirsLee #56 üzenetére

    Ezt így konkrétan nem írtam ennyire körbe, de szerintem ugyanarról beszélünk... Én is érzékeny voltam és vagyok a mai napig a procik mellé pakolt VGA-kal kapcsolatban. Főleg mobil fronton. Régen is eléggé retek volt, mostanság méginkább. Ez nagyrészt annak köszönhető, hogy a használati időt tolták ki az évek folyamán és leszarták a grafikus teljesítményt. Majd meglátjuk mi lesz ebből jövőre...

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Új hozzászólás Aktív témák