Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dugesz77

    őstag

    válasz krisztofer20 #39808 üzenetére

    Hát 5$ az kicsit soványka egy fülhallgatóra. 7 fölött már akár jót is vehetsz . Pl. Piston youth vagy KZ HDS1 . Az a gond , hogy 5$ körül van a legtöbb szutyok hamisítvány is tehát könnyű belebotlani és akkor pénzkidobás az egész. Ezek meg rendes gyártó "olcsó" szériái.

    [ Szerkesztve ]

  • krisztianAMG

    senior tag

    válasz Ciccuka #41694 üzenetére

    1140 hsz. 7 év alatt. Igen, hsz.-t gyűjtök. :D

    Ez olyan, mintha én átmennék az e-cigis topicba, és elkezdenék valamiről linkeket bedobálni, mert azt olvastam róla, hogy faxa, pedig életemben még egy szál cigit sem szívtam el (de ezt persze nem vallanám be).

    A KZ fülesek közül is főleg a HDS1-ről vannak viszonylag egyhangúan pozitív vélemények.
    A Rock Zircont is hiába teszed oda, mert olcsó, de nekem például nem jó a nagyon túlzó mélye miatt. Másnak persze lehet jó...

    Részemről ennyi volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz choco01 #44999 üzenetére

    - JVC HA-FX101 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
    - MEElectronics M6/S6 (sportoláshoz ajánlott) (DD, V karakter, fül feletti kábel, sima/mikrofonos)
    - Xiaomi Piston 3 youth (DD, V karakter, egyenes kábel, mikrofonos)
    - KZ HDS1 (DD, enyhe V karakter, egyenes kábel, sima) 2100 Ft, egy hete használom
    - KZ ED9 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
    - Soundmagic ES18 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz choco01 #45012 üzenetére

    http://prohardver.hu/tema/fulhallgatot_de_milyet/hsz_61664-61664.html
    KZ HDS1 - kb. 2000 forinttól.
    Na, ez nem hangol se le-, se felfelé, inkább viszonylag széles frekvenciasávban viszonylag egyenletes, érdemes is optimálisan behelyezni a fülbe, mert ha kijjebb marad, “kiszárad”, elvékonyodik - bár éppenséggel az is érdekes. A kissé technicista karakteréről olyan fejhallgató jut eszembe, mint például a Beyer T1 - hadd ne mondjam, az mennyibe kerül. A nem feltétlen pozitív technicista karakter miatt jutott eszembe, na de hogy bármi jelleg kapcsán eszembe jusson egy kétezer forintos fülhallgatóról egy háromszászezer forintos fejhallgató?!?!?!
    Annyira azért nem tudtam szűzen vizsgálódni, hogy ne lett volna az agyamban, hogy afféle igazi best buy hírnek örvend itt a topikban (is) a kicsike, de rám régen nem hat az ilyesmi, annyi hiper-szuper óriásölő menőmanó, mindentverő hifi készüléket hallottam már meghunyászkodni értő fülek és értő zenék előtt. De a HDS1 egy csoda! - legalábbis a kétezer forintjához képest. Ez egy jó fülhallgató abszolút értelemben is, minden tiszteletem a gyártójáé, hogy nem fizettetik meg az extra hangminőség extra árát, ahogy az a hifiben szokás. Merthogy valamire nagyon ráhibáztak ezzel a típussal, még ha csak véletlenül is, olcsó alkatrészekből. Ötezerért is best buy, tízezerért is teljesen rendben lenne. (“Bámulatos, hol tart már a tudomány!”)
    A hallgatás kezdete után tíz-tizenöt perccel nyeri el igazi hangját, addig digitálisabb ízű zenéken van egy kis “fogafehérje” is, de néhány perc alatt sokoldalúvá, helyenként pasztellessé melegszik be a hangszíne, ám mindig konkrét, viszonylag zsírtalan marad. Behízelgő modorú sose lesz, inkább igazmondó hajlamú, pontosságra, informativitásra, egyenességre törekvő, ezért sprőd forrásokról nem feltétlen érdemes túlforszírozni. Alapból inkább kissé mélytónusos, testes, izmos, de a teteje is elegendő, néhány zenén kifejezetten nyitottá is tud válni, nem vesztvén el közben a mélyeket se. A legmélyei azonban kicsit lekonyulnak, ezt egy kis középmélykiemeléssel ellensúlyozza - kicsit M-karakterű. Széles a tere, de nem üresedik ki. A nagy hangtömegeket is jól bírja, nem omlik össze, tartja az arányait.
    Ennyiért akkor is vesz egyet-kettőt belőle az ember, ha van ennél sokkal jobb fülhallgatója - merthogy ennyiért kár otthagyni. De mondom, nem feltétlenül karcosabb forrásokhoz.

    Xiaomi Piston 3 - kb. 4200 forinttól.
    Ugyebár az egyik nagy sláger az árkategóriájában, és eléggé indokoltan.
    Enyhén M karakterű, tehát felsőbasszus- és prezenszkiemelt, de nem fogy el nagyon a sávszéleken sem és a középsávban sem. Viszonylag dús hangkarakter, van rajt egy kis zsír, de nem vészes, inkább lágyít, mint mos, ezért nem is nagyon lágyít. Viszonylag kellemes, viszonylag természetes hangszínű, de ezekben sem kiemelkedő, nincsenek olyan szép fényei, mint a háromszor-négyszer ennyibe kerülőeknek már tudnak lenni. Tehát az árához képest eléggé hangszerszerű, de nem tud kategóriát ugrani, amint például a KZ HDS1 tud. Sokáig hallgatható, ritka a sibillance, részletező, kiterjedt de egyúttal nem kiüresedett terű, ám mindenben “csak” majdnem ugorja meg a felette következő árketegória szintjét. Szépen szól, de nem nagyon. Nagyot szól, de nem nagyon. Mindenféle zenén elég hallgathatós, de nem felejthetetlen az élménye, egyúttal nagyon karcos vagy nagyon aránytalan hangfelvételnek kell lennie, amely kifog rajta. Elég széles határig bírja a hangerőt. Jó.

    Ezek az audiofilek véleményei, az én véleményem: ennyiért jó mp3-at hallgatni, ha félévet bírja, akkor már megérte.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • sunone

    aktív tag

    Március 19-ei rendelés, ma érkezett:
    KZ HDS1 In-ear HIFI Earphone
    Fekete dobozán sötétlila (olvashatatlan) felíratokkal; benne többféle szilikon betéttel.

    Első ránézésre nagyon picike a sugárzó kialakítása, a zsinór kicsit tapadós, összegubancolós, a jack csatlakozó olcsó műanyag hatású.

    Második hallásra....., döbbenetes erős dinamika, sok magas csilingeléssel, és dübörgő basszussal.

    must have ilyen áron.

  • pocokxx

    Közösségépítő

    Mostanában érkezett:

    Ruizu X02
    04.03-án rendeltem, 04.15-én meg is érkezett. Először megijesztett a nyelv, mert csak "kicsi szék, létra, hóember" kínai írásjelek látszottak rajta, de végül is rá lehet találni a nyelvválasztó menüpontra. Van benne magyar is, de inkább maradtam az angolnál "elalváskapcsoló", "kard lista" és egyéb finomságok miatt. :) Amire való, azt jól csinálja. Filmet nézni nem nagy élmény 1.8 colon és egyébként is csak .amv formátumot kezel, amire alkalmas konvertert nehéz találni. A képeket is tömörítheti, az amúgy jól sikerült éles képek is rendkívül zajosak az alacsony felbontás miatt. Nem errevaló. Viszont zenelejátszásra kiváló: Lehet albumonként műfajonként, előadónként vagy simán ABC sorrendben rendezni a zenéket. Lemeríteni még nem sikerült kb. 2,5 órát ment eddig, de még maximumot jelez. Kaptam hozzá egy fülest is, de az inkább csak kipróbáláshoz elég, nagyon "műanyag hangú". Összességében nem bántam meg, jól összerakott lejátszónak tűnik. Menü kezelést szokni kell, de kiismerés után nem jelent gondot. (pl. hiába vannak egymás alatt az elérhető menüpontok a jobbra-balra "nyilakkal" kell közte választani, mert a fel-le kiválaszt ill. visszalép...)

    Jakemy csipesz készlet Műanyag. Én valamiért fémre számítottam, pedig visszanézve a leírásban is "nylon" az anyaga. Értelemszerűen így komolyabb igénybevételnek nem fogom kitenni. Hőállóságát garantálják, egyébként nem tűnik rossznak. Pontos, nem nyeklik, nekem elég lesz.

    KZ HDS1 fülhallgató
    Alapvetően nincs vele gond, jól szól, bár be kell tolni hozzá... A gumis rész kényelmes, a kábele elnyűhetetlennek tűnik. Hangzással sincs gond, nem volt rossz vétel. Igényes fekete dobozban jött és kaptam hozzá még két (nagyobb) méretben gumit.

    Üvegfólia Doogee x5 pro
    Most csak egy szimpla dobozban jött, hungarocell nélkül, de így sem lett semmi baja.

    Képek

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • KTU

    addikt

    válasz chatran #48520 üzenetére

    Igaz ez drágább
    US $7.29 / piece
    De a fiaim elégedettek a hangjával.
    Előtte rendeltem sok ipari hulladékot ami pár nap alatt szétesett.

    Kb. 1,5 hónapja használják és még nem esett szét, ez nagy kamasz fiúknál már jó. :U :D
    A vezeték kicsit ragadós gumi, de idővel jobb lesz. :U

    KZ HDS1 Headset fülhallgató

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • Teplic

    tag

    Néhány ajánlott füles ismét :)

    KZ-HDS1
    [link]
    BG: $6.5 (BG pont, kupon felhasználható)
    GB $4.94 [link]

    Füles fórumon dicsérik.

    AWEI ES Q9
    alin $3.32 [link]
    BG: $4.28 [link]
    BG-n pontokkal, kuponnal itt is olcsóbb lehet
    Ragasztás elválhat, de könnyen orvosolható. /Ciccuka/

    KZ-EDR2
    GB $4.17 [link]
    GB pontokkal ár csökkenthető

    Önző módon magamnak írtam össze, de hátha másnak is segít a választásban.
    Nem nagyon tudok dönteni, asszonynak kellene sportoláshoz.

    Awei ES Q9 és KZ-EDR2 között vacillálok leginkább.
    KZ-EDR2 gondolom tartósabb a vezetéke, és talán szebben szól. Q9 meg csajosabb.

    [ Szerkesztve ]

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz chatran #55728 üzenetére

    3 hónapja használom a KZ HDS1-et, de még semmi baja,
    a kábel ragacsosság elmúlt.

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • KTU

    addikt

    válasz baandii #59018 üzenetére

    Szerintem ennek is ragadós a vezetéke :D
    amúgy meg KZ HDS1

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Új hozzászólás Aktív témák