Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #22 üzenetére

    Azért ha beülsz akár csak egy FHD -hez ajánlott nézési távolságra mondjuk egy 55"-os TV elé és elindul a híradó akkor lefordulsz a székről a bemondó fejméretétől... szóval erősen tartalomfüggő is az a nézési távolság.

    ON: Nagyon jók ezek az LG OLED-ek és már annyira most sem vészes az áruk. Anno egy 55" LCD középkat volt valahol 300-350 körül pár éve. Azóta van olcsóbban is, de LCD-ből szinte eltűnt a középkategória, 120Hz pl. sehol.

    OLED-ből meg 4-500 között van FHD, ami simán jó lenne... ha nem lett volna kegyetlen pixeles a LG sorozata (az LCD-hez képest is)... nem tudom miért. 4K-ból meg most néztem, hogy van 5-600k között olyan ami 120Hz jelet tud fogadni bemenetről. Persze ez utóbbi 5Ft-os tétel, de eddig nem lépték meg, pedig akinek kellene, pl. játékra, annak elég sokat érhet. mondjuk a 3D kikopott, de 2x30Hz bemenettel pl. játék eddig szóba sem jöhetett TV-n ahol a méret miatt értelme lett volna.

    Az én nagy bánatom, hogy nincs 55" alatt OLED. Az jöhetne igazán jó áron és sok helyre az is elég lenne, 40-48" között, akár szintén FHD-ban ha megoldanák a "vastag" fekete pixelkereteket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák