Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz gyurkikrisz #9 üzenetére

    a baj alapvetően az, hogy a szülő naponta max 1-2 órát neveli a gyereket egy idő után. a többi a suliban történik, és jelentős mértékben az osztálytársaktól veszik át a baromságokat.

    az említett példában pl ez a beszélgetés megtörtént többször. szépen el lett mondva hogy ez a visszaszólogatás, parasztkodás, beleszarás ez nem járja, és változtatni kéne. előbb szépen sokszor aztán csúnyán. aztán szankciókat kilátásba helyezve. amikor ez se hozott eredményt bekobozták a psp-t butatelefonra cserélték az okostelót, kivették a szobából a tv-t. erre a reakció az este 11 fele hazaesés volt, az apja telefonját ellopkodás és emelt díjas számok tárcsázgatása, sms küldés szintén ilyen kategóriában...

    kétszer kapott a gyerek egyszer ezért egyszer mert az anyjára kezet emelt vita közben... lehet hogy még pár év és megértette volna hogy ez nem járja. lehet. így viszont egészen jól tudatosult benne hogy ha játsza az eszét és azt hiszi ő a király otthon akkor beállhat csillagásznak.

    egyébként így egészen 30 közelében akiket ismerek mind megkaptuk a pofonjainkat. a mai fiatalság viszont még nálunk is szemetebb, én nem engedtem volna soha meg magamnak hogy a buszon parasztkodjak az öregekkel amíg a haverok telefonnal veszik fel, nemrég a gyerek a buszon rágyújtott a végállomásra tartva, stb. ezt a viselkedésformát viszont otthon is követik, és mint írtam, ezek az ingerek, elvárások, minták 8-10 órában érik, nagyon komoly alapozással a szülők részéről persze kordában lehet tartani sok dolgot, de abba nem igazán fér bele az oly divatos tv elé beverem aztán csináld, meg tabletet kapsz mert addig is csöndben maradsz és nem kell veled foglalkozni felállás.

    szerintem azzal semmi baj hogyha kiharcolja magának a lurkó tizenpár évesen mert meg lett beszélve szépen csúnyán ezerszer és még mindig nem esik le hogy ki merre hány óra, akkor megkapja azt a pofont. nem napi szinten, és nem azért mert nem ette meg a borsófőzeléket. én tuti nem fogom verni a gyerekemet, de ha egyszer csak úgy tesz mintha meg akarna ütni engem vagy az anyját, olyan jelzőket aggat ránk ami oda nem illő, abban a pillanatban tárgyaljuk át hogy is megy a kard által vész ki kardot ragad történet lelkiismeretfurdalás nélkül.

    az a baj, hogy ezek a témák gyerek és szülő specifikusak. ha szülő kvázi súlytalan, tudja a lurkó hogy persze pofázik az öreg aztán semmi nincs belőle, akkor jó hogy int rá. ahogy egy normális értékrenddel, világképpel, stb elindított gyerek meg kevésbé nyitott az ilyen jellegű viselkedésformák iránt. meg kell tenni mindent amit tudunk hogy normálisan vágjon bele az életbe, de ha ragaszkodik a sallerhez abból nem kell világraszóló ügyet csinálni.

    egyébként is jobb ha a királykomplexusa meg parasztkodása miatt olyantól kap egyet aki szereti, mint olyantól akivel az utcán pár év múlva ugyanezt a hangnemet felveszi... a pofonját előbb utóbb úgyis megkapja majd.

Új hozzászólás Aktív témák