Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

(#1) kbyte1024

kbyte1024
(PH! addikt)

Hát nagyon nem lehet nálatok semmi ha ilyen hulladék telokat kell tesztelni :K

[ Szerkesztve ]

Igen Iphone 8-am van és nem az IOS miatt,henem mert nem kell péklapát teló! és Igen ezért van Lumia 925-öm is:)

(#2) Obyboy válasza kbyte1024 (#1) üzenetére

Obyboy
(PH! addikt)

:))
Örültem volna ha a Galaxy A70 tesztje jelenik meg inkább.

"Mérnökkel vitatkozni olyan, mint disznóval birkózni a sárban. Idővel rájössz, hogy ő ezt élvezi."

(#3) TechMagneTic válasza kbyte1024 (#1) üzenetére

TechMagneTic
(kvázi-tag)

Teljesen egyetértek. Napi-heti szinten fordul meg kezemben Doogee készülék (Saját szervizünkben) de kijelenthetem, hogy mind1ik egy borzasztó hulladék, egytől egyig. Az emberiség elleni büntetés a márka.

(#4) mrThomi

mrThomi
(őstag)

szánalmas készülék, jobb szó erre nincsen

Samsung Galaxy S10+ Keramik White

(#5) dud998 válasza Obyboy (#2) üzenetére

dud998
(senior tag)

+1.

AC/DC - Bon Scott forever!

(#6) nyisziati válasza Obyboy (#2) üzenetére

nyisziati
(PH! addikt)

+1
Az A70 várós. :K

A cikkhez: "az Android 9 Pie-on alapuló rendszer lehetett volna akár Go variációjú is."
Úgy tudom azt 1 giga ram alatti készülékekre rakhatnak csak a gyártók.
A kijelzője elmegy, a teljesítmény úgyszintén (ezért az árért!).

A gond viszont a "hagyományos" (khmmm... :U ) Doogee minőséggel lehet. Fél év alatt tönkremenő alkatrészek, bekakilt kijelző, gyenge GPS, wifi stb... Már a kamera és a hangszóró minősége is riasztó, pláne, ha belegondol az ember, mi lesz egy év múlva... :Y

Tényleg jobb egy Samsung valamivel drágábban, pl. A40 60 ezer környékén.
Vagy szolgáltatótól hűséggel akár ingyen.

Samsung Galaxy A9 (2018); Pebble Time Steel

(#7) balazs1022 válasza TechMagneTic (#3) üzenetére

balazs1022
(őstag)

Kifejtenéd pontosan? :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#8) atike

atike
(PH! nagyúr)

"A Doogee pont annyira ért a kamerákhoz, mint a Trónok Harca tévés írói a befejezéshez"

Találó... :)

Nem tudom ebből a "csodából" hány darabot fognak tudni eladni, de sajnálom aki megveszi....

(#9) forgonati

forgonati
(őstag)

Dugi... Sosem fogom megszokni ezt a nevet. Olyan mint maga a "márka". Szar. Elrettentő példának jók ezek a cuccok. Egy Redmi 7 mellett nincs ezeknek létjogosultságuk.

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#10) nyisziati válasza forgonati (#9) üzenetére

nyisziati
(PH! addikt)

És még hány ilyen van... Ulefone, Leagoo, Cubot, HomTom, Kenxinda... :DDD
Már az elnevezésük is vicces, csak pénzt ne adjon értük senki.

(#11) forgonati válasza nyisziati (#10) üzenetére

forgonati
(őstag)

Ami a slusszpoén, hogy a tesztben látható hátteret úgy ahogy van a Xiaomitól lopták. Mikor a kínai lop kínaitól LOL :D

Ja, a navi gombokat meg a Samutól...

[ Szerkesztve ]

(#12) Castell válasza kbyte1024 (#1) üzenetére

Castell
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Én szívesen olvasom az alsó kategória tesztjeit és már hiányoltam is, hogy már rég volt... A tesztből kiderül, hogy azért van fejlődés a Doogee háza táján, de egy sokkal kellemesebb árcédula kéne, hogy felvegye a versenyt a Xiaomi-val. Így addig teljesen értelmetlen az itthoni léte a márkának.

De azért a helyzet nem reménytelen Doogee fronton, mert kintről jóval olcsóbban lehet rendelni. Áfamentesen, regisztrált csomagként 25 ezer Ft alatt elhozható ez: Példa.

3/32-es tároló, nyolc mag. Alaptelefonnak tökéletes, viszonylag emészthető összetevőkkel.

Nem mindenki lóg egész nap a telefonján vagy éppen Tik-tokozik. Szóval a felhasználás kérdése, hogy kinek éri meg ilyen telefont venni: mail, csevegés, böngészés alapszinten > sok ilyen ember van, kb. nálam is ez a szint van...

[ Szerkesztve ]

(#13) forgonati válasza Castell (#12) üzenetére

forgonati
(őstag)

A gond itt az, hogy míg egy Redmi 7-et megveszel itthon, 2 éves gyártói garival, frissítésekkel és minden tekintetben jobb minőségben, jobb és időtállóbb hardverrel, addig ezt a Dugit Banggoodról rendeled be. Oké hogy vámmentes és kicsit olcsóbb, csak nehogy gariztatni kelljen mert akkor a hajad kihull. Én már gariztattam kínai webshopos telefont (gearbest) ne akard tudni... A legtöbb ember ezt nem kockáztatja meg. Jobb a tutira menni, még ha kissé drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#14) Castell válasza forgonati (#13) üzenetére

Castell
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Igazad van, nem vitatom.

Még hozzátenném:

1. Nálam is megéri a felárat, hogy egy nevesebb gyártó és megfelelő támogatottságú termékét vegyem. Ergo, mint ahogy írtam, a Doogee-nak jelen állás szerint nincs létjogosultsága az itthoni piacon (árazás-minőség-support), jelen példában, a Xiaomival szemben.

2. Nekem is volt ilyen márkájú telefonom 2 éve, akkor nálam nem ütötte meg a minimum szintet sem. Most a cikkben írják, hogy azért van fejlődés.

3. Akinek számít minden Ft, annak jó alternatíva a külföld. A gariztatás sem reménytelen (PP fizeti a postaköltséget), csupán hosszadalmas és nyűgös, ha ilyenre kerülne sor.

[ Szerkesztve ]

(#15) sfdrakex válasza Castell (#12) üzenetére

sfdrakex
(PH! nagyúr)

Hiába olcsó külföldről, ha a minősége rossz, és egy hitvány hulladék az egész. Beszerzed 25-30 ezerből, és fél év alatt kuka, vagy veszel valamit 45 ezerért, és lesz egy megbízható telefonod.

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#16) kbyte1024 válasza Castell (#12) üzenetére

kbyte1024
(PH! addikt)

Tudod ezzel csak az a gáz, hogy nincs mit olvasni. Ez konkrétan Bone123-nak volt büntetés 😀 annyira egy semmi ez a teló, hogy írni se érdemes róla.

Igen Iphone 8-am van és nem az IOS miatt,henem mert nem kell péklapát teló! és Igen ezért van Lumia 925-öm is:)

(#17) Obyboy válasza forgonati (#11) üzenetére

Obyboy
(PH! addikt)

Az összefoglalóban olvasható "és a Xiaomi, mint anyacég sokkal jobban is cseng a vásárlók fülében" mondatrész alapján inkább kapta a hátteret mint lopta...

"Mérnökkel vitatkozni olyan, mint disznóval birkózni a sárban. Idővel rájössz, hogy ő ezt élvezi."

(#18) Narancskoma

Narancskoma
(tag)

Ilyen kocsmábajárós okostelefonnak pont jó. Nem fájna érte a szívem, ha elhagynám.

(#19) Graphics

Graphics
(Jómunkásember)

43-ert A22-es SoC? Ez vicc b+ vagy mi?

Hulladék

(#20) Juhaszatti válasza Obyboy (#17) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Az a Redmire vonatkozott, ami szintén szerepel az idézett mondatban.

(#21) TCSZ válasza Castell (#12) üzenetére

TCSZ
(senior tag)

Egyet értek. Én is csak ezekre használom. Nem is játszok rajta. Pont le akarom cserélni a telefonom. Ennek jobb lenne az üzemideje. Most Samu J5 2016om van.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#22) forgonati válasza Obyboy (#17) üzenetére

forgonati
(őstag)

Akkor olvasd át a teszt ezen részét még egyszer... Még egyszer mondom, lopta.

[ Szerkesztve ]

(#23) sfdrakex válasza TCSZ (#21) üzenetére

sfdrakex
(PH! nagyúr)

Hiába lenne elég elméletileg az alap dolgokra, ha egy selejtes hulladék, és fél év múlva kuka. Volt Doogee ismerősnek, tipikusan az a készülék amit megvenni olcsó, aztán pár hónap múlva veszel egy Samsungot, és soha nem veszel többet kínait, még azt se ami jó.

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#24) Castell válasza sfdrakex (#15) üzenetére

Castell
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Igazad van továbbra is, de mégis meg van a célközönsége ezeknek a telefonoknak. És akinek minden Ft számít, az csak az árat figyeli és megveszi ill. ott vannak a kíváncsi természetűek is... Off/hasonlat: vajon a gruppi és a hasonló oldalak miért olyan népszerűek idehaza? Tehát nem nehéz az ilyennek célközönséget találni. Az, hogy itt a szakmai fórumban kategorikusan elutasítjuk az ilyen márkákat, ez teljesen természetes :)

(#16) kbyte1024: Tudom, sokaknak érdemre sem méltó, meg büntetni lehetne ezzel a márkával, azért a tesztelt modellnél az NFC megléte meglepett. Továbbá tudom, hogy tucat teszt az alsóházból feeling, de csupán azért olvasom szívesen ezeket a teszteket is, hogy lássam van-e fejlődés low end gyártók házatáján.

(#21) TCSZ: Én is cserélem hamarosan a 2/8-as Lenovomat, valószínűleg egy Redmi lesz az utód.

(#25) sfdrakex válasza Castell (#24) üzenetére

sfdrakex
(PH! nagyúr)

Aki ár érzékeny hosszútávon drágábban jön ki ilyen telefonokkal. Olcsó telónak ott vannak a Meizu, Xiaomi olcsó típusai.

(#26) Csapoati

Csapoati
(PH! nagyúr)

Hát igen, olyan 25-30 ezer körül ennek lenne még értelme, de 43-ért nem igazán van.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#27) kbyte1024 válasza Csapoati (#26) üzenetére

kbyte1024
(PH! addikt)

Elintézzem hogy megkapd 25-ert?? ;) de akkor wazze használnod kell :R

[ Szerkesztve ]

(#28) bitblueduck

bitblueduck
(senior tag)

A Doogee más kis tigrishez hasonlóan azonban csak egy helyben toporog, ami nem azt jelenti, hogy ne alkalmazkodna a trendekhez – épphogy ez az egyetlen erénye, a jófajta üzemidő mellett.
de ebben mi az erény ha 1 mondattal később levan írva, hogy semmit sem ér a szenzorcsepp meg a 3 kamera?

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#29) Armagedown

Armagedown
(őstag)

Nekem volt egy Doogee X5Sem, amit most a tesóm használ, mert a sajátját összetörte.
Aki már ilyen vacakkal megégette a kezét, már nem vesz több mobilt másodvonalas gyártótól.
Semmi fejlődést nem látok ahhoz képest, gyenge a kamera, az anyaghasználat vacak, az X5S legalább olcsó volt, 21ezer.
Azt pedig sosem értettem, hogy mi a trendi a háttérelmosásban, ingyenes képszerkesztővel is jobbat lehet készíteni.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#30) Noukoum

Noukoum
(senior tag)

Kinek mikor és miért. El nem tudom képzelni hogy valaki pont ezt a telefont választja, szándékosan gondosan megfontolva.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) Padree

Padree
(senior tag)

A fiamnak gondoltam valami olcsó telót aminek nem gond ha beveri, leejti stb.
Papíron jónak tűnt egy korábbi "dugi" gyöngyszem. Leszámítva a kamera gyengeségét nem volt gond... az első pár hónapig. Akkor elkezdet spammelni mindenféle felugró hirdetés ablak, de normálisabb fajták - nem tripla x-es. Szokásos körök, app uninstall, vírusírtók majd ezek hatástalansága után factory reset. 1-2 hét megint spammel. Aliexpress magától települget a háttérben néhány system appnak álcázott dologgal karöltve. A kisiskolás fiam persze már a gutaütés kerülgette, játék közbe kilép bedobál mindenféle reklámot. Mire nagysokára rájöttem, hogy a Launcher3 nevű gyári törölhetetlen akármi okozza.
Csak letiltani tudtam és telepíteni egy másik - megbízható launchert a storeból.
Azzal működött, de addig már a hátunk közepére se kívántuk. Szereztem neki egy Samu J3-at. Picit drágább de legalább nem szivat. Ez a döglött hotdog pedig maradjon Ázsiában... a neten böngészve rengetegen futottak a fenti dologba. Tudatos marketing, financiális (le)húzás. Szégyen. Bojkottálni kellene az ilyen "gyártókat". A cikkek szerzői is megválogathatnák miket ajánlanak olvasóiknak. Az életbe soha aljanevű kínai vackot...

"Nem vagyok undorító, csak más az ízlésem."

(#32) Csapoati válasza kbyte1024 (#27) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Persze, a konyhaasztalomnak úgyis billeg az egyik lába. ;]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#33) Graphics válasza Obyboy (#17) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Semmi köze nincs egymáshoz. Olvasd újra azt a mondatot

(#34) dzsi23 válasza atike (#8) üzenetére

dzsi23
(őstag)

Találó, bár a tévés írók még mindig jobban értenek a befejezéshez, mint a regény írója, mert ők legalább befejezték. :D Persze, olyan lett, amilyen lett, akárcsak ez a telefon, de a Doogee-ban legalább nem csalódtam, mert nem is vártam többet.

(#35) Sethdobaloah

Sethdobaloah
(senior tag)

Megis lehet nfc egy olcso kinai telefonban...

...csak én vagyok helikopter?

(#36) BladePocok

BladePocok
(tag)

DoggyAndi nevü magyar YouTube-os jutott erről eszembe :)

(#37) dextyh

dextyh
(újonc)

:C

(#38) nyisziati válasza BladePocok (#36) üzenetére

nyisziati
(PH! addikt)

Belenéztem egy videójába.
"Mi ez a revolting bush?
-Ja hogy koszos bokorba szülte a gyereket."
:O

Máskor ilyeneket NE linkelj. Léccilécci.
Köszöntem.

(#39) tothmaxy182

tothmaxy182
(őstag)

Nem semmi, hogy még ebben is van NFC. Ha a Xiaomi nem változtat ezzel kapcsolatban a hozzáállásán, akkor kénytelen leszek legközelebb valami mást venni...

Minden szavam magánvélemény!

(#40) sfdrakex válasza tothmaxy182 (#39) üzenetére

sfdrakex
(PH! nagyúr)

Sokra mész vele, hogy van benne NFC ha egyébként a telefon hulladék.

(#41) elfelejtette válasza Castell (#12) üzenetére

elfelejtette
(PH! kedvence)

Nálam is hasonló szintű az elvárás, meg az asszonynál is. Ő most az én Doogee X5 Pro-m használja (különösen ajánlott volt itteni tesztben). De lehet, hogy megkapja a mostani Honor 7A-m, én meg kihozok szolgáltatótól részletre egy Samu A40-et.

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### Honor 7A

(#42) Bwin87

Bwin87
(kvázi-tag)

De miért nem raknak bele egy olyan hardvert mint a konkurens gyártó,ha már a kinézete is ugyanolyan mint bármely más telefon.

Sony Xperia XA1

(#43) nyisziati válasza Bwin87 (#42) üzenetére

nyisziati
(PH! addikt)

Mert akkor jóval drágább lenne.

(#44) Bl.Gyo.

Bl.Gyo.
(senior tag)

uh Doogee. ez a cég még él? csodálkozom. volt pár doogee telefonom, mind szar volt, nagyon gagyi! ahogy látom hűségesen követik ezt a szokásukat a mai napig...

[ Szerkesztve ]

Eladó Xiaomi Redmi S2 4/64, makulátlan: https://hardverapro.hu/apro/xiaomi_redmi_s2_4_64_makulatlan/hsz_1-25.html

(#45) meganers válasza Juhaszatti (#20) üzenetére

meganers
(lelkes újonc)

Én is tisztában vagyok vele, hogy a Redmire vonatkozik, de mégis, többször át kellett olvasnom a mondatot, mert valami nem stimmelt vele. Félreérthető. Azaz, elsőre az jön le - és aki nincs benne a témában, annak másodikra is -, amit Odyboy írt.

(#46) Castell válasza tothmaxy182 (#39) üzenetére

Castell
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Ezzel most nagyot húzott a Doogee, mert gyakorlatilag Xiaomit nem találni NFC-vel szerelve ebben a kategóriában. Sokan az X5pro-t is emlegetik, akkor itt az MA-n megkapta a különösen ajánlott plecsnit, de szerintem az egy ritka rossz telefon volt. Szerintem ez a modell is mutatja, hogy van fejlődés a Doogee-nál...

(#47) sfdrakex válasza Castell (#46) üzenetére

sfdrakex
(PH! nagyúr)

Mi a fejlődés? Az NFC? Hiába ha a telefon rossz.

(#48) Castell válasza sfdrakex (#47) üzenetére

Castell
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Pl. alapból az X5 pro szét akart esni kezedben, fényszivárgos és pontatlan képernyő, rossz gps, az akku gyatra minősége. Kb. ennyi ami eszembe jutott. Szóval fejlődés szerintem van, ha a jelen tesztalanyt nézzük. Ennek ellenére még mindig vannak aggályaim, szóval továbbra sem vennék ilyen márkájú telefont.

(#49) Jester01 válasza Castell (#48) üzenetére

Jester01
(PH! kedvence)

Mai napig x5pro-m van. Nem akar szétesni, nem látom a fényszivárgást vagy csak nem zavar mert nem filmnézésre használom, gps működik, akkut cseréltem (mivel cserélhető). Nyilván alsó kategóriás és mostanra már öreg android van rajta de azért aminek itt egyesek nevezik az túlzás. Nekem teljesen használható.

Jester

(#50) kbyte1024 válasza Jester01 (#49) üzenetére

kbyte1024
(PH! addikt)

Túlzás? Egy csomó alternatíva van ennyi pénzből.,ami ezt a hulladékot össze - vissza veri. Az ilyen telok büntetésnek vannak.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.