Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meteorhead

    aktív tag

    válasz xmaas #1 üzenetére

    Ez egy 25W-os cucc. Azután mondd, hogy gyenge, hogy láttál Tegra K1-et működés közben, ami ennek a töredéke Wattban.

    Simán lehet mai igényeknek megfelelő grafikát produkálni játékokban is ezen a cuccon. A jó játékot sosem a grafikája adja el, hanem a játékélmény. Egy LoL, vagy egy WoW, azok nagyjából egy Commodore-on is elmennek, és kasszasikerek; szemben egy Crysis-szal, ami 6 óra alatt végigtolható és akkorát bukott a szériával a Crytek, hogy kiábrándultak a dobozos játékokból. (Itt sok faktor közrejátszik, warez, torrent meg minden, de náluk csúcsosodik ki, mert erre építették a céget, Crysis bukása óta az engine licenszeiből élnek) Jól megírt motorok 25W-ban is tudnak szép grafikát produkálni, de még 4 Wattban is. Nem 4K lesz a felbontás, max sima FHD-ban tolja a játékot az UHD TV-n. Ennyi.

    Én azt nem látom, hogy ez miben kölönbözik úgy Isten igazán egy okostelefontól. Szerintem azért nem lesznek életképesek ezek a koncepciók, mert akkor indították el őket, amikor az Ubuntu Phone és mindenki más is lassan révbeér a saját hasonló koncepcióival. És ezek tényleg használhatatlanok dokkoló nélkül. Ráadásul minden videóban egy büzi nagy küldő merevlemezre pakolják le a cuccot, akkor meg mégis mit viszek magammal? Ha már multimédiával reklámozzák, akkor ott úgyis NAS van, az meg sehol nincs a kijelző közelében.

    Abban különbözik ez egy okostelefontól, hogy lespórolják az akksit és a kijelzőt, és cserébe vasat raknak mögé. Viszont telefonom ugyanúgy lesz. Én a desktop reneszánszát sokkal inkább a telefonon keresztül képzelném el.

    Legyen az okostelefon és a tepsifon is dokkolható, mindkettő tud desktopot renderelni, de játékra csak a phablet lesz jó. Ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák