Hi​rdet​é​s​

2017. november 23., csütörtök

(#1) Möhe

Möhe
(PH! addikt)

"örülök" ,hogy ennyire fontos helyen szerepel a megjelenés, bár ennyire lenne fontos a megjelenítés is... :U

(#2) atike

atike
(PH! nagyúr)

Android TV platformmal.... Jajj....

"Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni."

(#3) SunMount3r

SunMount3r
(PH! addikt)

Aki sok TV műsort néz az biztos érti, mert én nem... Bár kb. még azzal is jobban jár, ha egy normális sztereó PC-s hangfalat dug a fejhallgató kimenetre.

Filmezéshez meg pláne vicc egy ilyen "talphangszóró", "akárhánypont nullát" is írnak a dobozára.

A design-t meg hagyjuk, mert 1db vonalzóval meg ceruzával 5 perc alatt különbet rajzolok.

Szóval: nem értem... Jah, "Prémium kategória", így már világos...

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#4) Kendek válasza SunMount3r (#3) üzenetére

Kendek
(PH! kedvence)

Bár kb. még azzal is jobban jár, ha egy normális sztereó PC-s hangfalat dug a fejhallgató kimenetre.

Manapság ez ellen úgy védekeznek, hogy egyszerűen nem tesznek fejhallgató kimenetet (Jack csatlakozót) a TV-kre.

<-ƘƘ-> Systemback

(#5) atike válasza Kendek (#4) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Csakhogy (szerencsére) egyre jobban jön - főleg ha normális, nem kétpálcás hangfalra gondolunk - az optikai bemenet a pc-s hangszórókra. Én már évekkel ezelőtt is így használtam otthon a tévét... :) Azóta mondjuk lecseréltem a hangszórókat soundbarra és nagyon nem bántam meg... :) De ez egy másik történet... :DDD

"Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni."

(#6) Balika911 válasza Möhe (#1) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

OLED paneles, a megjelenítéssel szerintem nem lesz itt gond. :)

(#7) wolfman

wolfman
(PH! kedvence)

Ugye a Philips a prémium (azaz az OLED) részlegét magánál tartja és ez nem a TPV Technology féle konszern!?

Nekem az a bajom a 2013 utáni televíziógyártással, hogy minden érdekes és valamire hasznos újítást vagy fejlesztést csak és kizárólag a felső vagy Prémium kategóriába pakolnak (igaz ez bármelyik gyártóra). A középkategória meg minden évben ugyan az, de még akad köztük rosszabb minőségű is mint a korábbi években.

- Válassz egy számot 1 és 10 között. - Megvan! - Na, ennyi az IQ-d!

(#8) Plasticbomb

Plasticbomb
(őstag)

Vajon ez is produkálni fogja az AMD vgakkal szokásos nem teljes összhangot? (A mostanim rendszeresen meghülyül pl felbontás váltáskor, bezöldül a kép...)

Intel I5-5675C, Asus Z97I-PLUS, 16GB Kingmax Fury DDR3L 1866MHz, AMD RX VEGA 64, Intel SSD 600p 128GB NVMe, Sasmung 850 Pro 256GB+EVO 500GB, Hitachi 2,5" 1TB, Hitachi 3,5" 6TB NAS, Seasonic Platinum 520 Fanless, be quiet! Dark Rock 3 Pro, NZXT Manta, Google Nexus 6, Emax NightHawk 280 Pro (BrainFPV

(#9) Duree

Duree
(PH! kedvence)

Egyre több gyártó Lg paneles OLED tévét gyárt mivel nincs más.Jó lenne valami átfogó tesztet látni , hogy mekkora különbségek vannak az egyes modellek között. Vajon a Samsung mikor áll be a sorba az OLED vonalon? Mert ahogy látom a saját QLED projekt igen csak dugába dölt elsösorban az árazása miatt.

Notebook javítás alaplapszinten is.Smd alkatrészek cseréje Ersa BGA állomással BGA ick ,foglalat és csatlakozók cseréje.

(#10) Ren Hoek válasza wolfman (#7) üzenetére

Ren Hoek
(PH! kedvence)

2013 óta egyetlen értelmes újítás van, az az OLED.

Kb most kezd leszivárogni a "belépő szintre", 300-350K FHD, és a belépő prémium szintre. LG B7, 500K

Viccesen hangzik, de így van... ez már nem a prémium felső és szivárog le. Ha nem is újonnan, szerintem 1-2 éven belül már lehet kapni 3-400 körül 55 4K-t, ami az "alja" a prémiumnak. Sőt inkább középkategória.

[ Szerkesztve ]

(#11) Balika911 válasza Ren Hoek (#10) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Szerintem a 4K is hasznos tud lenni, és már elérhető a középkategóriában is. (Aki nem tudja kihasználni, annak nyilván nem hasznos.)

(#12) SunMount3r válasza Ren Hoek (#10) üzenetére

SunMount3r
(PH! addikt)

Amikor az én "belépő-közép" kategóriásnak tartott (és az "ajánlott" listán lévő) 40"-os FHD TV-m 150K-volt 2015 végén, elég fura ilyen árakat olvasni. Még az 55"-os változata is 250K volt akkor.

Lehet, hogy OLED, meg lehet, hogy 4K, de a normális az lenne, ha az újabb technológia beállna a korábbi árszintjére. Persze lehet még most sima LED-est venni olcsóbban, "de akkor is" :D .

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#13) Lacok válasza SunMount3r (#3) üzenetére

Lacok
(őstag)

Valahogy meg kell indokolni az extra felárat.

(#14) Ren Hoek válasza SunMount3r (#12) üzenetére

Ren Hoek
(PH! kedvence)

Az a baj nincs oka beállnia :/ minden gyártónak van még bőven LCD alsó kategóriába. + ott van a Samsung aki pofátlan OLED áron nyomja a QLED-et.

Amíg az LCD-t tömegével veszik középkategóriában, addig az OLED se megy 300 alá, az fix...főleg az FHD kivezetésével.

Igaz felső kategóriában kezd is dominálni az OLED... és félévről félévre alakulnak az árak.

(#15) ALBY

ALBY
(senior tag)

......1

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#16) Partz válasza Duree (#9) üzenetére

Partz
(fanatikus tag)

Pont a múlt héten volt az itthon is kapható oled tévékről egy vakteszt videóval.

Möhe
""örülök" ,hogy ennyire fontos helyen szerepel a megjelenés, bár ennyire lenne fontos a megjelenítés is... :U"

Fentiekből nem az jön le, hogy bármi baj lenne a megjelenítéssel.

(#17) bteebi válasza Möhe (#1) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

Na ja... ráadásul még ott van az Android is, hogy tovább rontsa a helyzetet ;] :P. Ráadásul ha minden igaz, még Ambilight se lesz benne.

Azt persze tegyük hozzá, ez mégis csak OLED, szóval a képminőségével nagyon nagy gond azért nem lesz. Az áráról viszont szerintem lehet majd tartani - dizájn felár legalább 20% lesz szerintem, és már eleve nem voltak olcsók a Philips OLED-jei :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) bteebi válasza Partz (#16) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

Na, ez kifejezetten érdekes ÉS meglepő eredmény :Y. Nem számítottam volna rá. Igazából nehéz elhinni, de végülis ez van. Remélem korrekt volt a teszt. Én még annyit csináltam volna, hogy (legalább) még egyszer megcseréltem volna a TV-ket, hogy esetleg a relatív elhelyezkedésük se kavarjon be semmit. Tehát alsó hangon 2 teszt lett volna, de még az is lehet, hogy 3. Ha mindegyiknél kb. ugyanaz jött volna ki, akkor mondhatnánk azt, hogy teljesen rendben vannak az eredmények, mindenesetre a körülményekhet képest még ez is kellően körültekintő volt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) Duree válasza Partz (#16) üzenetére

Duree
(PH! kedvence)

Nagyon köszönöm az infót azonnal megnézem.

Notebook javítás alaplapszinten is.Smd alkatrészek cseréje Ersa BGA állomással BGA ick ,foglalat és csatlakozók cseréje.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.