Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KISDUCK

    addikt

    válasz DavidQ #12 üzenetére

    Hát a gondolatmeneted jó, de a jogrendszer és a hazai visszaélések már nem annyira. Úgy tudom hogy az illetőt egy hazai ügyvéd jelentette fel aki itthon a márkát képviseli. Az egész nekem is abszurd, mert miért a jóhiszemű vevőt sz#patják amikor nem ő élvissza adott márkajelzéssel, hanem a gyártó/forgalmazó?
    De erre tudok egy jó külföldi példát is, de már nem emlékszek pontosan melyik ország volt, de azt hiszem valamelyik jómódú EU tagállamban történt. Volt egy apuka aki kisgyerekének akart venni már nem is tudom hogy mit, filmet vagy audio lemezt, de nem volt elérhető sehol és hát úgy döntött hogy torrentoldalakhoz fordul hogy a helyzetet orvosolja. Megtalálta a kérdéses tartalmat és le is töltötte, de az egy dummy file volt, tehát csak adatszemét, semmi köze nem volt tartalmilag az eredeti műhöz, ám a szerzőt/kiadót képviselő ügyvéd vagy iroda feljelentést tett kalózkodás miatt és elég szépen megbüntették az apukát, úgy hogy amit letöltött igazából nem tartalmazott semmit. Szóval keményen az előre eltervezett megtévesztés és lehúzás esete volt.

Új hozzászólás Aktív témák