Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • westcoastog

    veterán

    válasz rebeL1899 #50 üzenetére

    Volt a natgeon egy műsör pont erről a dologról, ott mondták hogy japánban egy vén banyát szoktak látni így jelenésként, európában általában az ördögöt, és érzik hogy ráül a hasukra stb, amerikában ufó-t :)
    (#52) máyköl
    én elég sokszor, de hihetetlen, erre nagyon utálok felriadni, mondjuk az utóbbi időben nem volt ilyen élményem. :F

    [ Szerkesztve ]

  • máyköl

    veterán

    Én mindig az otthoni lépcsőn megbotlok, és legurulok. De ez majdnem minden éjjel... Utálom... :((
    Valaki szokott lépcsőről zuhanni álmában?

  • Vladi

    nagyúr

    válasz máyköl #52 üzenetére

    Simán zuhanni, persze. Lásd fentebb. :)

    Alváshigiénére kell figyelni jobban.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • kmisi99

    addikt

    Ahogy olvasgattam cikkeket úgy láttam hogy elég durva és szörnyű érzés! Egyszer mindenképp meg akarom tapasztalni de csak akkor ha nem egyedül alszok :DDD

  • szöszikeeh

    újonc

    Utánna olvastam mégegyszer
    hosszas keresgélés után találtam egy cikket:
    elvileg ha ilyen érésed van akkor a tested alszik és az agyad éber.
    ilyenkor kilépsz a fizikai testedből és ilyenkor van az hogyha a láthatod saját magadat kívülről.
    olvass utánna ha érdekel. ilyesmi szócikket írj be: fizikai testelhagyás, kilépés a testből. ;)

  • Dany007

    veterán

    válasz rebeL1899 #49 üzenetére

    Szerintem túlmisztifikálod ezt a dolgot.
    Nem kell ufokat - pontosabban földönkívülieket - belehallucinálni ebbe.
    Alvásos bénulásról van szó. A tudomány ismeri a jelenséget mint kiderült. Leginkább pszichés okai lehetnek ennek.
    Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy amikor elkezdtem enyhe feszültségoldót szedni, a jelenség elmúlt. Ahogy már mások is írták ez egy alvó test éber agyi állapot. Ezért olyan furcsa. Nem kell belelátni olyat, ami nincs is benne :)
    Nálam a dolog elmúlt, és anno is kicsit képes voltam irányítani. Egy idő után már tudtam mikor jön elő, tudtam ellene tenni.

    @szöszikeeh:

    Neked is csak azt tudom mondani, hogy ezt nem kell túlreagálni :)
    Nem testelhagyásról van szó. Annyira nem erőteljes. Bár tény, hogy néha voltak hasonló érzéseim, de ezt ilyenkor könnyű összekeverni 1-1 álomszerű eseménnyel.
    Álom közben is a lehető legabszurdabb dolog történnek. Mindenkivel. Mégsem képzel bele semmiféle extra misztikus dolgot :)

    Szal én csak azt akarom mondani, hogy azért írtam ezt az egészet, hogy aki hasonlóktól szenved azt megnyugtassam, nem pedig ráhozzam a frászt mindenféle ufó-s meg szellemes történettel. Pont azért mert normális dologról van szó. Igaz nem 7köznapi, de nem is földöntúli.

  • rebeL1899

    csendes tag

    Azt kell, hogy mondjam te a kisebbik táborba tartozol. Többen érzik valami misztikus dolognak a jelenlétét, amire nincs tudományos magyarázat, csak egyszerűen a tudomány rámondja, hogy hallucináció. Tudod van az a pillanat ennél a jelenségnél, amikor hirtelen felriadsz és körbenézel. Nekem a kb. 8-9 alkalomból, ahogyan azt írtam is kétszer volt intenzív fény jelenség, amit már teljesen éberen, az ágyamon ülve észleltem.Ez sokáig nem is foglalkoztatott, de azért úgy már elég félelmetes volt, hogy utána olvastam, és mások is rendszerint beszámoltak erről. Amúgy érdemes az általad linkelt ( cotcot ) cikknél a hozzászólásokat is elolvasni. Engem valahogyan ezek nem hagynak nyugodni, de az is lehet bennem van a probléma :)

  • mephi666

    nagyúr

    csak most olvastam az írásod... én is szenvedtem ebben, de mióta elköltöztem otthonról és külön lakok, azóta csak 1-2-szer fordult elő (4 év alatt), pedig sokkal stresszesebb vagyok... korábban szinte havonta volt ilyen...

    csak 1-2 példa:

    volt, hogy feküdtem az ágyon (féloldalt) és láttam, hogy mászik felém egy k*rvanagy keresztespók... rühellem a pókokat és így paralizálva eléggé rosszul érintett, hogy közelebb és közelebb ért a fejemhez...

    történt olyan is, hogy próbáltam lerúgni magam az ágyról, hogy az eséstől felébredjek... nagy nehezen sikerült is és szépen lassan elgurultam az oldalamon a szekrényig... teljesen olyan volt, mintha ébren lettem volna, de minden végtagom mozgatása kegyetlen nehéz volt... elértem így a szekrényig, pislogtam egyet és amikor kinyitottam a szemem: az ágyon feküdtem megint :)

    sorolhatnám még sokáig, mert jó párszor volt ilyen és amikor sikerült felébrednem, megtanultam, hogy ne aludjak vissza azonnal, mert folytatódik... ha felkeltem kicsit, utána minden okés volt...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Dany007

    veterán

    válasz rebeL1899 #57 üzenetére

    Legtöbb esetben én is felriadva ébredtem, hiszen örültem neki, hogy feltudtam ébredni. Elvégre ilyenkor mindig azért megy / ment a küzdelem, hogy egyáltalán feltudjak ébredni.
    Fényjelenség még nem volt. De azt a bizonyos jelenlétet én is éreztem. Ez állandó volt. Legtöbbször úgy, hogy nem is láttam semmit és senkit, csak éreztem, hogy valaki valami van ott, vagy éppen közeledik. Rettentően félelmetes volt.

    A hallucinációknak egész sora létezik, ami már bizonyított, hogy hallucináció. Elég csak egy kis LSD-t bevenni és olyan "élményben" lesz részed, amiről nem tudod megmondani, hogy hallucináció vagy valóság csupán arról tudod megállapítani, hogy egyszerűen képtelenség amit látsz. Legalábbis ismerősök elmondása alapján valami hasonlóról van szó olyankor. Én még nem próbáltam és pont ezért eszem ágában sincs.
    De a lényeg, hogy a hallucinációnak pont az a "jelentése" vagy alapvető kitétele, hogy nagyon valósághű.
    De én ébrenlétnél fényjelenséget még nem tapasztaltam, bár sokszor volt már olyan, hogy azt hittem sikerült végre felébredni, aztán kiderült mégsem.... Na az is kemény tud lenni :s

    Inkább az illetők pszichikai hátterét lenne érdemes még vizsgálni. Itt is a legtöbben akik beszámoltak hasonló élményekről, mindenkinek van némi idegi problémája. Én is rengeteget stresszeltem akkoriban, de miután helyrejöttek a dolog ez is elmúlt.

    @ mephi:

    "sorolhatnám még sokáig, mert jó párszor volt ilyen és amikor sikerült felébrednem, megtanultam, hogy ne aludjak vissza azonnal, mert folytatódik... ha felkeltem kicsit, utána minden okés volt..."

    Dettó, nálam is ez volt :)

    [ Szerkesztve ]

  • Nicole86

    újonc

    Sziasztok :)

    Nekem elég gyakran vannak ilyen „bénulós” álmaim. Tegnap este olyan 10 óra felé mentem aludni, de fél 1kor felkellet kelnem, mert a párom akkor ért haza és kikellet mennem érte a pályaudvarra. Amikor haza értünk nem tudtam vissza aludni…ettől az állapottól kissé feszült lettem és ugye gondolkodtam a múltban történtekről és a jövőről ami mindenki számára rejtély….nagyon nehezen olyan fél 4körül éreztem most már menni fog  Éreztem ahogy lassan álomba merülök…de már akkor tudtam hogy ez megint az a fajta álom lesz…érdekes mert mindig érzem előtte de soha nem tudok ellene tenni….ahogy érzem h. lassan álomba merülök, de még közben érzékelem a „külvilágot” és akkor mikor így a 2 világ között vagyok, akkor vagyok abban a nyomasztó állapotban/álomban, amiből nincs menekvés se ébredés és egy hang sem…..és igen ugye az ébredés ami még sokkal rosszabb mint maga az álom mert folyamatosan azon küszködsz, hogy szabadulj valahogy abból a bénult állapotból. Riadtan felugrom az agyból a szívem legalább ezerrel ver. Mikor vissza aludnék újra érzem ez sem lesz az igazi nehezen de kiszállok az ágyból kimegyek és elszívok egy cigit h. megnyugodjak. Persze ezek az álmok mindig más féle „körítéssel” jelentkeznek nálam…. Néha egy fekete lyukba vagyok zárva, néha emberekkel találkozom, néha pedig menekülök…de ugye akkor pedig szaladni nem tudok….és tudatában vagyok vele h. álmodom a várva várt ébredés még sem jön el. Gyermekkoromban nem voltak hasonló álmaim, de akkor a kulcsokat kellet elrejteni előlem mert szinte majdnem minden héten alvajártam és néha előfordult az is ha az ajtóban felejtették a kulcsot akkor ki is mentem. Ez később teljesen megszűnt nálam, majd pár hónapja amikor érzelmileg kicsit zavart voltam újra járkáltam…. Szerintem érzelmi alapon működik ez az egész. Szóval szerintem ha a lelki állapotunk nem éppen a legjobb, akkor így törnek elő belőlünk ezek az érzelmek…ingerek stb. Amit elfojtunk amiről nem akarunk tudomást venni.

  • SnicL

    újonc

    Én nagyon ritkán álmodom rosszat. nekem az utolsó álmom amire emlékszem az kb 3 napja volt:Ezt álmodtam. A budaörsi Auchanban megyek végig az üzletsorokon és elmegyek egy csoportban álló kb velemegykorú fiatal mellet 4-5en voltak. Az egyik tag meg dobott egy vizibombával,de nem lettem vizes. Még azt az embert sosem láttam,de a 4 avgy 5 tagból az egyik gyereket felismertem volt csapatársam. De nem ő dobott meg. A lényeg,hogy én meg kurva anyáztam neki azt hiszem és ők is tovább mentek meg én is. Ekkor keltem fel :S Ez nem ijesztő,hanem nagyon furcsa volt számomra,hogy a semmiért egyszer csak valaki megdob..
    Ez miért lehet? :DD

  • SnicL

    újonc

    Nem szeretek róla beszélni de leírom,mert ennél rosszabb nem volt velem,remélem nem is lesz. Ez olyan fél éve volt. A tv-ben lefekvés elött pont egy ilyen álmokról szóló műsort láttam. NEm voltam álmos de lefeküdtem. Én csak sötétben bírok aludni utálom,ha bármi kis fény bejön. A Redőny nem volt teljesen leengedve mert egy kis fény bejött kintről az utca lámpa. Oldalamra feküdtem és azt a fényt-néztem néztem és közben ezen gondolkodtam amit láttam a tv-ben,ezt az álmokat. Már jó 3-5 perce nézetem,igazából nekem annyinak tűnt lehet,hogy nem annyi volt. És valami mintha belemászott,belement volna a fejmbe :S Nem is mintha átment volna a fejemen. Nagyon rossz volt nagyon megijedtem és éber voltam tutira nem aludtam el. Felriadta, Szívem mint a légkalapács úgy vert.. Izzadtam felkapcsoltam a lámpát,mert azt hittem van ott valaki. ÉS az volt a szörnyű hogy ez kb hajnlai 1-kor volt és nem mert visszaaludni,mert ugyanez a szitu előjött. De viszint aludnom meg kellet,mert álmos voltam,úgy döntöttem,hogy inkább hallgatok zenét fülessel be is nyomtam próbáltam a zenére koncentrálni,de valahogy ez a félelem érzet erősebb volt,a szememet sem mertem már becsukni. Emlkészem ki mentem a nappaliba és mászkáltam,mert nem mert viszaaludni se emiatt. A fejemet fogtam és arra vártam,hogy teljen-múljon az idő. Reggelig nem is aludtam,majd reggel amikor biztonságban éreztem magam elaludtam. Én nem tudom iylen dolog hogy tud történni,mert arra emlékszem hogy egy grammot nem aludtam. Ez nem álom volt. Ezért nem is mertem elaludni,mert ki tudja milyen álmok jöttek volna ha iylen rossz élménnyel fekszem le aludni. Minden bizonnyal én úgy gondolom,hogy amit néztem ismeretterjesztő filmet elötte ezekről az álmokról,ez nagyon tudta befolyásolni nálam ezt és szerintem emiatt volt ez. Remélem többet ilyen elő nem fordul mert ez kb 2 napig kihatott rám. Még a 2. éjszakát is parásan töltötem,de ott már eltudtam aludni. Valaki ha esetleg tud erre valami választadni azt megköszönném,mert nagyon érdekel.

  • mahonika2

    újonc

    Sziasztok!
    Nálam ma éjszaka kétszer is megtörtént pedig már rég nem történt meg de többiekhez képest én nem alszom háton mindig oldalt fekszem és hozzám beszél is valami hang ilyenkor próbálom a páromat felkelteni de nem megy én nagyon nehezen viselem ezt remélem valaki tud nekem jó tanáccsal szolgálni mert nem szeretnék ég több ilyen éjszakát!
    Előre is köszönöm!
    Móni

  • Skultéti

    újonc

    válasz Dany007 #1 üzenetére

    Sziasztok!

    Ma reggel nekem is ez a bénulásos IZÉ jött elő. Mivel már többször előfordult velem, gondoltam most már rákeresek a neten, mert kezd idegesíteni. Gyorsan rá is akadtam erre a topicra és megnyugvással tölt el, hogy nem csak én szenvedek ebben. Viszont végigolvasva az itt leírtakat abszolút ráismertem a dologra.

    Reggel felébredek, de nem tudom megmozdítani semmilyen végtagomat, hang nem jön ki a számból és még a szememet sem tudom kinyitni. Kb. 5-6 alkalommal ébredtem már így. Az első 2-3 esetben én is megijedtem és próbáltam tenni ellene és segítséget kérni, de csak feküdtem mint egy darab fa. Aztán egyszer csak sikerült pl. a bal lábfejemet megmozdítani, utána szép lassan minden végtagom megmozdult, majd utóljára a szememet tudtam kinyitni. Nekem fények meg árnyak nem voltak. De pár dologgal szerintem tuti össze függ az élmény. Megfigyeltem, hogy pár előzmény mindig egyezik minden esetben.

    1. Például a 6 alkalomból 5x mindig aludtam előtte délután 1 órácskát. Ennek hatására este csak nehezen tudtam elaludni, 1-2 órás kínlódás után.

    2. Este félelmetes filmet néztem. Sci-fi horroros stb. Ezeket kis korom óta szeretem és nem félek film közben sem, de tudat alatt lehet, hogy még is, csak magamnak sem ismerem be. :-)

    3. A hanyatt fekvést nem figyeltem meg, csak miután elolvastam az itt leírtakat. Tényleg úgy emlékszem vissza, hogy szinte minden alkalommal hanyatt ébredtem.

    4. Lefekvés előtt kajáltam. Nálam ez mindig azt váltja ki, hogy álmodom tőle. Nem feltétlenül rosszat, csak egyszerűen álmodom valamit. Ez is kiválthatja a jelenséget.

    5. Meglátásom szerint van ( és a körzeti dokim szerint is) egy kis pánikbetegségem is ami hol jobban, hol kevésbé előjön életem során. Orvosságot nem szedek rá. De szerintem ez is hozzájárulhat ehhez a reggeli bénuláshoz.

    Továbbá magas vérnyomásom is van vagy 4 éve amire gyógyszert szedek , ill. refluxom is van amire szintén gyógyszert szedek. Sajnos volt már párszor halál közeli élményem is a vérnyomás gondom miatt régebben és a reflux is tud szívinfarktus előtti tüneteket okozni. Szerintem ezért alakult ki a pánikbetegségem is.

    Ezeket a betegséges dolgokat csak azért írom le, hogy hátha valaki szintén küszködik ilyennel és lehet, hogy ez egy társbetegsége valaminek vagy valamilyen kialakuló betegségnek az előjele. Egyébként 35 éves férfi vagyok. Életerős, sportos és régebben nagyon stresszes életet élő ember vagyok.

    Mostanára egyébként megtanultam kicsit kezelni a dolgot, mert miután alvásból "fölébredek" tudom mi következik. Lényeg, hogy nem szabad félni és meg kell várni még elmúlik ez a dolog magától. 1-5 perc nekem általában a dolog. Mivel a tudatom már ilyenkor felébredt, ezt már tudom irányítani. Már mint, hogy ne parázzak és feküdjek szépen nyugodtan.

    Nekem sokat számít a tudat, hogy "sorstársakra" akadtam és nem vagyok egyedül ezzel a dologgal a világban. Remélem én is segítettem valamit az irományommal.

    Ha kérdés van csak nyugodtan keressetek. Szép álmokat mindenkinek! :-)

  • Dany007

    veterán

    válasz Skultéti #65 üzenetére

    Szia!

    Na, ezt számomra is jó tudni, hogy többen vagyunk / voltunk ilyen furcsa dolgokkal.
    Meg hát nyilván azért jó ez, mert így már tudjuk, hogy ez egy ismert dolog, nem ufók vagy szellemek járnak közöttünk :D És ez már önmagában is nyugtató.

    Én örülök, hogy leírtál mindent részletesen. Biztos, hogy a később idetévedő embereknek sokat fog segíteni. Meglepődtem, hogy ilyen sokan vagyunk.

    Az egésszel kapcsolatban egy dologban biztos vagyok. Mégpedig, hogy ezeknek az "álmoknak" igen nagy százalékban a stresszes életvitel az okozója. Ez szinte biztos. Az összes eddigi ember akivel itt beszéltünk, mindegyik stresszes volt ilyen vagy olyan formában. Tehát ez lehet a megoldás kulcsa.

  • Male

    nagyúr

    Csak a cikket olvastam, így bocs, ha más is írta, de egy ötlet merült fel bennem. Azt írod, hogy elalvás körül már érzed, hogy ez lesz... illetve ha felébredsz belőle, akkor nem szabad visszaaludni teljes felébredés nélkül.

    Mi történik, ha érzed, hogy ez lesz, akkor felkelsz még pár percre, hogy ismét teljesen éber legyél, és ugyan úgy visszafekszel? Akkor elmarad az egész, vagy olyankor nem számít?

    Amúgy mivel csak egy bizonyos pozícióban jelentkezik nálad, így simán elképzelhető, hogy valami nyom olyankor egy ideget... vagy még inkább az agy vérellátása borul meg kicsit. Háttal, és nincs alátámasztva a fej... pont a mozgás központ kerülhet így egészen mélyre, és ettől szerintem romolhat a vérellátása, főleg alvásnál, hiszen akkor amúgy is lelassul a vérkeringés. Hm, esetleg meg lehet próbálni azt is, hogy lefekvés előtt egy 5 perc torna, a nyakat, gerincet átmozgatva, és kicsit felpörgetve a szívritmust.

    /Ezek csak egy hozzá nem értő gondolatai, ha esetleg nem egyértelmű valakinek :) /

  • Skultéti

    újonc

    válasz Male #67 üzenetére

    Mondasz valamit. A fekvési pozíció is biztos befolyásolja az alvásos bénulás bekövetkeztét. Nálam az a fura, hogy csak hason vagyok képes elaludni.
    Biztos forgolódom álmomban, de az is lehet, hogy vagy az asszony rugdos arrébb. :-)

  • Russlana

    újonc

    Sziasztok!Sajnos nekem már nem csak fekve jelentkezik ez az egész..hanem ha oldalt fekszem,akkor is.Én is alátámasztom a fejemet minden egyes áldott nap.Valóban a délutáni alvás nem tesz jót,sokkal nagyobb az előfordulási esély,és én is érzem mielőtt jelentkezni fog.Talán leginkább csak attól ijedek meg,hogy mikor nem tudom kinyitni a szememet,és csak próbálkozom-próbálkozom,de sehogyan sem megy,azon jár az agyam,hogy ugye lehetetlen,hogy soha többé nem ébredek fel.Ettől aztán még jobban bepánikolok,és sokkal nehezebb kelek.Nem beszélve az állandó fülsipolásról,rettentően fáj utána a fülem,alig hallok valamit..:-( nekem a leghosszabb ilyen élményem sajnos több,mint egy órás volt,és miután sikerült kinyitni a szememet,utána eléggé átértékeltem az életemet.Borzalmas volt,soha nem felejtem.Azóta csak szerencsére néhány percesek jelentkeznek.Ami talán segíthet,hogy nem fekszem le délután pihizni,bármilyen fáradt is vagyok,nem eszem lefekvés előtt,és sok-sok folyadékot iszom este.Valamint teljes csendben sosem alszom el.Nem is a közvetlen elalvásnál van a baj,hanem ha netán éjjel felébredek,és szeretnék visszaaludni,nah akkor inkább.

  • Russlana

    újonc

    válasz Russlana #69 üzenetére

    Elnézést...azt szerettem volna írni,hogy nem csak háton fekve jelentkezik...:-)

  • Skultéti

    újonc

    válasz Russlana #70 üzenetére

    ....nekem is van, hogy hason ébredek így, de a túlnyomó többség hogy háton találom magam. Bár nem vagyok 100%-ig biztos benne. :-) Mind1, de a lényeg hogy meg kell tanulni a helyzetet kezelni. Szerintem az 1 órás bénulás az sok, lehet csak annyinak érzed, mert ugye az időérzék ilyenkor meg teljesen becsaphat. Ha bekövetkezik, várni kell nyugodtan míg elmúlik. Szerintem mást nem tehetünk. Egyébként arra lennék kiváncsi, hogy ha éppen ebben az állapotban valaki fel próbál ébreszteni akkor mi történik. Emléxem már volt olyan, hogy az asszony nem tudott 1x felébreszteni, de én nem akartam neki elhinni, mert én elég éberen alszom és arra is felébredek ha egy légy ott vitorlázik fölöttem! Lehet, hogy akkor volt már hogy föl akart ébreszteni ebben az állapotomban??Hmm....minden esetre érdekes....

  • Dany007

    veterán

    válasz Russlana #69 üzenetére

    Szerintem te is keress fel egy pszichiátert. Biztos vagyok benne, hogy idegi alapú. A stresszes életvitel miatt. Este bekapnál egy 0,25-ös Xanaxot és tuti jól alszol tőle.
    Az egy óra az tényleg durva. Én ilyen 10-15 percekre emlékszem.
    Mondjuk ami mindennél rosszabb az az volt, amikor felébredtem, de azt is csak álmodtam. Tehát azt álmodtam, hogy végre felébredtem egy ilyen bénulásos álomból, majd aztán kiderült, hogy még mindig alszok... Aztán megint felébredtem és megint nem... Majd kb a 4.-5. ilyen ébredés volt csak az igazi a valóság! Szóval azt álmodtam, hogy felébredek az álmomból de még mindig álmodtam tovább :S elég szar volt...

    Nálam biztos, hogy a stressz okozta. Egy fél évig szedtem én is ilyen xanax szerű feszültségoldót és elmúlt az egész.

    Az meg megint furcsa érzés, amikor az ember megérzi, hogy ilyet fog álmodni... Olyan mintha félig tudatomnál lennék félig meg már nem... És érzem valahogy, hogy ez most olyan lesz. Ilyenkor vagy felkelek erőből, vagy hagyom magam elaludni és akkor kezdődik...
    De nem tudom megfogalmazni mit érzek... Egyszerűen csak tudom hogy ha azt az érzés érzem ott a fejemben, akkor jön...

    [ Szerkesztve ]

  • Russlana

    újonc

    válasz Skultéti #71 üzenetére

    mmm,érdekes amit írsz,hogy nem tudtak felébreszteni.Egyszer mikor barátnőmnél aludtam,(én is nagyon éberalvó vagyok)ő is nagyon sokáig keltegetett állítólag,de a világért sem moccantam.Mesélte,hogy csörgött a telóm,odatette még a fülemhez is,és semmit nem reagáltam,úgy megijedt,hogy sírt,mire végre fel tudott ébreszteni.Ő nagyon jól tudja,mi történik velem,ezért mikor együtt alszunk 2-3 óránként kelteget,nehogy bajom legyen..:-D Volt,hogy elaludtam,és a lábamnál aludt a kutyusom,nem tudtam megint kinyitni a szememet,próbáltam valahogyan megmoccanni,hogy felébresszen valahogyan,de nem ment...amikor meg volt ez az 1 órás bénultság,akkor én is azt hittem,hogy csal az időérzékem,de mind a mai napig nem tudom,mennyi idő lehetett,de mielőtt elaludtam is megnéztem az órát,(és akkor kezdődött rögtön utána),meg miután felkeltem is megnéztem.Nem tudom.Igazán asszem én is, talán lelki okai lehetnek,csak akkor azt nem értem,hogy pici koromban miért voltak.Semmi bajom nem volt soha,mégis amióta az eszemet tudom rémálmaim vannak,meg ezek a borzalmas bénulásos álmaim is.

  • Russlana

    újonc

    válasz Dany007 #72 üzenetére

    IIiiiigen,én is úgy érzem,hogy mielőtt kezdődik,már nem igazán vagyok tudatomnál.Olyan mintha picit így szédülnék,vagy hasonló.Másabb lesz a kedvem,máshogyan mozgok,meg észrevettem,mikor ilyenkor felkelek belőle olyan furik a szemeim is.Én is be szoktam venni Xanaxot,tudom nem kellene,mert nem egészséges,meg tompít,de picivel jobb másnap.Nekem attól még ugyanúgy van.Pszichológus nem segít,mert már egyszer-kétszer megpróbáltuk,mikor még rémálmaim voltak inkább(ezek nagyon durva rémálmok)de most meg ezek az álmok vannak többségben.Most már örülnék inkább a rémálomnak,az nem olyan rossz,mint ez.Sok ismerősömnek elmondtam a problémát,senkinek nincs mégcsak hasonló sem,azért is örülök,hogy vannak még akiknek van,mert féltem,hogy valami bajom van esetleg.Már minden rosszra gondoltam.Te voltál már valahol a problémával???

  • Dany007

    veterán

    válasz Russlana #74 üzenetére

    Nem, én csak sima stressz miatt voltam pszichiáternél. Mondjuk ő se sokat segített, de írt fel xanaxot és az jó volt :)
    És azért a Xanax-szal te is csak finoman. Nem tudom hány kiló vagy, de az én 80Kg-omhoz bőven elég egy 0,25-ös, vagy 0,5-ös. De a 0,5-ös már olyan, hogy attól nem hogy nyugodt leszek, hanem kifejezetten jó kedvem lesz :) De tényleg csak finoman vele.

    A pszichológus egy dolog. Az csak beszélget. Ő nem az a kifejezett értelemben vett doki. A pszichiáter na ő már tényleg doki, ő már írhat fel gyógyszert is.

    Ahogy írtam is, én kb 10 éves lehettem, mikor az első ilyet tapasztaltam. De utána sokáig semmi. Majd egy pár éve megint előjött.
    Amikor érzed, hogy "jön", akkor érdemes inkább felkelni, megvárni míg felébredsz rendesen és akkor elaludni újra.
    Én szoktam "szórakozni" ebben a félig tudatos állapotban, mert olyan fura érzés. De nehéz kontrollálni és ha átesel a rossz oldalra akkor szívás.

    Engem mondjuk b.nőm már 1-2x feltudott ébreszteni ilyen esetben. Az nagyon furcsa, hogy téged nem tudtak. Mindenképpen elé kéne menni pszichiáterhez. Mostmár legalább megtudod neki mondani, hogy konkrétan mi is a probléma. Talán így többet tud segíteni.

    Amúgy szinte biztos, hogy a stressz okozza. Talán mélyen tudat alatt is van valami a régi időkről. Kiskoromban pl a szüleim majdnem elváltak. És ez már akkoris mocskosul stresszelt. Lehet nálad is van / volt valami, ami miatt ennyire kivagy idegileg. Akár úgy is, hogy nem tudsz róla.

    Aztán nemtom, próbálj másik pózban aludni... esetleg egy jó szex alvás előtt még eltudna lazítani megfelelően. De dokit szerintem mindenképpen fel kéne keresni. Főleg ha a xanax sem segít és felkelteni se tudnak.

    Amúgy mesélhetnél még erről az érzésről amikor megérzed előre. Hátha találunk még 1-2 hasonlóságot...
    Mert én néha ilyenkor szoktam érezni valamiféle furcsa lökést az agyamon :) Mint a filmekben, amikor az XY-nak végigfut az agyán egy elektromos impulzus. Na én pontosan ilyeneket érzek... Bizonyos időközönként ha már ebben a félálomszerű állapotban vagyok időről-időre jönnek ilyen impulzusok és belecsapnak az agyamba :D De ezt se tudom rendesen megfogalmazni. Mert nem rossz érzés, nem fáj, csak nagyon furcsa.

    Szerk.:

    Ja igen, és ha már megtörtént, már ott vagy, akkor elsődleges az, hogy nyugodj le. Higgadj le. Ne kezdj el egyből pánikolni mert annál rosszabb. Valahogy próbálj az ébredésre koncentrálni. Leginkább a szemedet próbáld kinyitni. Tudom, hogy mocskosul nehéz, de apró lépésenként... A lényeg, hogy ne ess pánikba.

    [ Szerkesztve ]

  • Russlana

    újonc

    válasz Dany007 #75 üzenetére

    Hogyis mondjam,olyan nehéz megfogalmazni,mikor érzem,hogy jelentkezik.Olyan másnak érzem magam.Mintha az agyamba így menne valami...vagy nem is tudom.nem vagyok talán túl fáradt ahhoz,hogy aludjak még..olyan más minden.Szédülés-érzésem van.Minden este beigazítom a kis párnámat a fejem alá,úgy,hogy eléggé tartsa a fejemet,mert nem mindegy hogyan van a fejem sem.Barátom mindig mondja,hogy állandóan át akarok gurulni a hátamra,ő is folyton kelteget.Főleg mikor naponta jelentkezik.Aztán pár napig semmi.igazi rituálé van nálunk alvás előtt.:-)Van egy teám,egy biotea,Bio Mandala a neve,amiből 2 filtert egy órán át áztatok,és amikor azt megiszom akkor nagy ritka mikor előjön.Ez a tea eddig a legjobb ami bevált.Meg sok italt iszom,mert már arra is gondoltam,hogy nem kap az agyam elég oxigént,talán az a baj.Miután elalszom,különböző módokon jelenik meg...van mikor sipolás hang jelentkezik,nagyon hangosan,úgy,hogy,azt érzem leszakad a fülem.Tudod,ilyenkor olyan furcsa sötét helyen érzem magam,de tudatomnál vagyok,és mikor nagy nehezen sikerül kinyitni a szememet,visszahúz az álom,s csak folytatódik-folytatódik.Sokszor van így,hogy nagy nehezen fent vagyok végre,s visszaesem.Ilyenkor ha sikerül felkelnem,arra koncentrálok vissza ne essek.Nos hangom az semmi...a fülem szinte mindig fáj,nem tudok már ébren sem moccanni,olyan mintha sokkot kapnék,vagy nem tudom.Azon is gondolkodtam,hogy talán nem hiába történik ez sem,mint más dolog sem az életben.Talán bennünk,akikkel ez történik,van valami közös.Mert értem én,hogy a stresszes állapotokat mindenki máshogy éli meg,meg vezeti le,de a mai világban már szinte mindenki stresszes,miért csak néhányunkkal van ez??!!Tudod mit szerettem volna kérdezni,hogy a füleddel neked is van problémád???Sipol meg ilyenek...??

  • Russlana

    újonc

    válasz Russlana #76 üzenetére

    Ja meg mikor barátnőd fel tudott Téged ébreszteni,akkor ő ezt észrevette rajtad,hogy valami nem stimmel,vagy csak véletlenül keltett fel???Na és utána mikor felébresztett belőle,milyen érzéseid voltak???Rögtön tudtál beszélni,mozogni,jól hallottál???

  • Dany007

    veterán

    válasz Russlana #77 üzenetére

    Ő állítólag hallotta, ahogyan nyöszörgök. Ugyanis a szám nem mozdul ilyenkor, de ilyen "hümmögést" állítólag tudtam kiadni magamból... Én is kb ezt éreztem belülről is. Hogy beszélni nem tudok, csak hümmögni... Elég ijesztő volt.

    Hangot nem hallottam. Talán amikor jönnek az "impulzusaim" akkor mintha valami villanna a fülemben is... De semmi más. A fülem se fájt utána. Szóval ez a része nekem új.

  • bizniszvumen

    újonc

    Kedves Dany007!

    Azt sem tudtam, hogyan kezdjek neki utánajárni, hiszen mindenki hülyének néz(ett) akinek beszéltem a problémámról. Beírtam googleba, hogy "nem tudok felébredni" és elsőkörön a Te hozzászólásodat dobta ki.
    Amikor elolvastam, furcsa érzés futott át rajtam...nem vagyok egyedül és nem vagyok őrült!
    Azonnal utánaolvastam a alvási bénulásnak és megsemmisülve éreztem magam: megvan, ez az ami nekem is van.

    A soraidat olvasva úgy éreztem mintha - kisebb módosításokkal ugyan - az én monológom lenne.
    Kb.6 éve volt az első, borzasztó élmény volt, utána jópár évig nem voltak ilyen "álmaim" de az utóbbi másfél évben ismét előjöttek és kb duplázódtak...
    Ma éjjel is volt, illetve délelőtt elszundítottam a tv előtt és megint jött egy. Elegem lett. Gondoltam utánajárok.
    A "tünetek" nálam is hasonlóak: legfőképp hanyatt fekve van, vagy akkor ha valami lehetetlen pózban vagyok (fejem hátrabillenve-lecsúszva). Normális ébredésnek tűnik, először csak kiniytom résnyire a szemem és pislogok, körbenézek, érzékelem a dolgokat körülöttem, látom a szobát, semmi különös vagy álomszerű nincs benne, teljesen olyan minden mint előtte. Egy dolgot leszámítva, nem tudok megmozdulni. Olyan mintha be lennék zárva a testembe, a fejembe. Próbálok mozogni, de nem, mindenem merev, csak a szemem van nyitva, de néha azt is "összehúzza-becsukatja" valami. Az agyam ordít belülről, hogy gyerünk ébredj fel, kelj fel, de nem megy. Ordítanék, de egy hang sem jön ki a torkomon (van amikor igen), és valami belülről, a tudat, vagy nem is tudom, azt mondja, hogy ébren vagyok.
    A tudatom teljes és ép, mégis valami nem stimmel ilyenkor. Nem tudok felébredni. Sajnos az időérzékem elveszítem ilyenkor, fogalmam sincs valójában mennyi ideig tart egy ilyen "élmény", de mindig arra gondolok közben, hogy valaki ébresszen már fel, valaki rázzon meg, vagy történjen valami, mert megfulladok.
    90%-ban sikerül felriadnom, majd kiugrik a szivem és kapkodok a levegőért. Ha egyből visszaalszom, folytatódik...
    Volt már olyan, hogy sikerült valami nyöszörgő hangot kiadnom közben és a párom felébresztett.
    A durva az, hogy testen kívüli "éményeim" is vannak. Látom magam, ahogy nem tudok mozogni.
    A másik amitől frászt kapok, hogy látok mindent..Látom a páromat mellettem aludni, látom ahogy nem mozog semmim, hogy próbálok nyöszörögni, látom ahogy felém fordul, ahogy megráz...
    Ez a jobbik eset: ha fel tud ébreszteni. Az esetek 90%-ban némán szenvedek...
    Nekem sajnos nincsenek impulzusszerű előjelek, inkább az ébredésnél esik le a "tantusz", hogy ez megint az...az agyam előbb ébredt fel mint kéne, vagy valami ilyesmi érzés.Egy teljesen normális ébredésnek tűnik. Ma délelőtt a tv előtt elszundítottam, a fejem hátra volt hajtva, kinyitottam a szemem, láttam mi megy a tvben, de csak nyöszörögni tudtam, mozdulni nem.
    Szörnyű érzés és nem kívánom senkinek!!! És utálom, mert félek elaludni, mert annyira sokkol ez az élmény.
    Gondolkodtam rajta, hogy megemlítem egy neurológusnak vagy pszichológusnak, csak azt hittem ez egy hülyeség, és majd ráfogja, hogy stressz-vagy rémálom.
    De így, hogy már be tudom azonosítani talán nagyobb sikerrel találok rá megoldást.

    Látom a dátumot, több mint egy éve írtad a sztorid, azért remélem jön rá válasz :)
    Neked sikerült valamit javítanod a dolgon?

  • bizniszvumen

    újonc

    Bocsi, mégsem olyan régen írtad :) Most olvasom csak az elmúlt havi hozzászólásokat!

  • Dany007

    veterán

    válasz bizniszvumen #79 üzenetére

    Szia!

    Igen, a dolog egyenlőre úgy néz ki, hogy megoldódott.
    A korábbi hsz-eket olvasd el. Beszéltem itt már több emberrel is. Többen is megkerestek.
    Az esetek 90%-ban egyetlen egyezés biztosan volt és az a stressz! Hosszan tartó, erős stressz. Szinte biztos vagyok benne, hogy az okozza.
    Én amióta "lenyugodtam" azóta nincsenek ilyen "álmaim". :)

    Majd még írok többet is ha lesz időm, vagy ha van egyéb kérdésed.

  • szabod

    senior tag

    Egy bő fél éve találtam erre a bejegyzésre, elég érdekesnek hangzott. Eddig nem is tudtam, hogy ilyen létezik, arra nem is gondoltam, hogy ennyi ember átéli/átélte ezt.

    Ma hajnalban azonban nekem is sikerült. Azzal keződött, hogy álmodtam, egy írtó nagy hülyeség volt, ezért álom közben rájöttem, hogy álmodom. Próbáltam felébredni, hát félsiker lett. A szemem kinyílt, láttam a sötét szobát, de mozogni nem tudtam. Nem tudom, hogy ezután mi történt, elaludtam-e vissza, de valami szakadás történt, és utána megint ez a mozdulatlan állapot. Nem tudom pontosan megmondani mennyi ideig tartott. Olyan fél perc lehetett, de persze az időérzékem nem pontos ilyenkor, úgyhogy akár tovább is tarthatott. Végül sikerült felébrednem. Én is háton feküdtem, ami furcsa tőlem, mert 99%-ban mindig valamelyik oldalamon fekszem.
    Egyszerre volt érdekes és rémisztő élmény, főleg azért mert amikor felébredtem tudtam, hogy mi ez, mert itt olvastam már korábban.

  • Csemike

    csendes tag

    Benéztem ide is, mert a múlt éjjel rémálomból riadtam.
    Elő-előfordul, hogy rosszat (ijesztőt, tragikusat, horrorisztikusat) álmodok, múlt éjjel is egy rémálomból riadtam fel negyed háromkor, verítékben úszva. Bámultam a sötétségbe, bennem volt az a nagyon rossz érzés, félelem, amit az álmomban átéltem. Nem bénulok le, felriadok és rögtön körbenézek. Ilyenkor még reális veszélynek érzem, hogy a sötétben történni fog valami velem, jön valami marslakó, szellem vagy tudomisén, de aztán lassan megmozdulok és felkapcsolom a kislámpát. Olvasok egy kicsit és aztán újra alszom. :)
    Szóval nem tudom, ez mennyire alvási paralízis (najó, nyilván nem, mert nincs bénultság). Sokszor álmodom, és alvás közben sokszor beszélek, énekelek, nevetgélek, sírok (!), nyöszörgök de legtöbbször csak halkan dudorászok (azt viszont szinte minden éjjel :D), ezeket úgy szokták díjazni az éppen velem egy légtérben aludni próbálók. :D

    [ Szerkesztve ]

  • e=mc²

    őstag

    válasz Csemike #83 üzenetére

    Es mikor nyulsz a lampakapcsoloert, pont elotted 20cm-re ket vorosen izzo szempar elotunik a sotetbol.

    Na az a para...

    Ambulimax Provider

  • Amirah21

    újonc

    Sziasztok :)

    Az en tortenetem :

    Par evvel ezelott kezdodott nalam, egy delutan aludtam szuleim szobajaban.. Felebredtem, de meg lustalkodni volt kedvem..( Hattal fekudtem en is ) .. hallottam anyuekat a konyhaban ahogy beszelgettek, es tudom, hogy ebren voltam.. becsuktam a szemem, es viccbol elkezdtem magamban mondani, hogy halott gyere ide gyere ide... de csak ugy heccbol... mire nem tudtam kinyitni a szemem, es nem mozdultam.. uvoltottem, de senki nem hallotta.. ezek szerint csak akartam kiabalni.. es abban a pillanatban mintha valaki ram fekudt volna, es ereztem ahogy suppedek az agyba... elkezdtem imadkozni, es hopp felebredtem... leszaladtam sapadt arcal , mindenki ram nezett, lattak rajtam valami tortent.. elmeseltem nekik... es anyukam hitt nekem.. en szellemmel magyaraztam eddig... anyukam is elt at ilyent.. azt mondta baba voltam, lefektetett es kozben o is becsukta a szemet.. hallotta , hogy valaki bemegy a hazba, jarkal.. azt hitte apukam az, aki haza ment a munkabol ebedelni.. mire azt vette eszre az a valaki leult mellenk az agyra, addigra anyum mar nem tudott megmozdulni, es ki sem tudta nyitni a szemet.. erezte, hogy valaki megcsokolta a nyakat... aztan elsetalt a valaki, es felebredt.. ra par napra kapott egy taviratot miszerint a novereim edesapja meghalt....(volt ferfje)... ez az egesz nem mese, es nem amitas... ez az igazsag...
    Nos azota nalam tobbszor volt ilyen, es ma reggel is... legtobbszor mikor egyedul vagyok... es ma reggel feloldalasan aludtam el... miutan a parom elment dolgozni.. alomszeru volt, de mikor kinyitottam a szemem, az egesz testem libaboros volt... :(
    mar megszoktam ezt, csak nehez vissza aludni , mert rettegek... lattam mar arnyekot, feher alakot is a tukorben.. es igen , pont az a legremisztobb, hogy ott vagyok ahol tenyleg.. a szobaban.. es emiatt fraszt kapok..aztan miutan felkelek, ugy setalok a furdobe mint akibol vki kiszivott minden energiat es kell fel ora mire felebredek teljesen.. talan mert az agyam harcol, hogy keljek fel..
    Elolvastam, hogy ezzel az alvas paralizissel mgyarazzak, de mi van ha valami mas all ez mogott??!! es meg 1 valamit... elmeseltem a ferjemnek, es egyik ejjel megint jott ram ez az erzes, aztan felkeltettem, eleg jol tudom mar kezelni, erosen harcolok, h feltudjak kelni... ferjem megnyugtatott , elaludtam.. erre ra nem sok idore felebresztett ilyedten, zihalva, mintha valaki leakarta volna huzni az agyrol... es nem tudott megmozdulni, kiabalt nekem de nem hallottam... lehet az enyem attert kicsit a ti storyaitokrol... de en probalok nem foglalkozni vele, mivel nemtudom ensem, hogy mi ez igazabol... :(

  • Brutális eb

    addikt

    Tökéletesen megértelek nekem is volt egy időben ilyen élményem.Borzasztó.
    Szerencsére koppkopp pár éve már nem zaklatnak...

    Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

  • Amirah21

    újonc

    válasz Skultéti #65 üzenetére

    Sajna velem is ez van :( talan a sok stressz... vagy tenyleg valaki ott van, es mivel befolyasolhatok vagyunk.kihasznalja es energiat vesz el tolunk.. erre is gondoltam

  • Réka91

    újonc

    Nekem 6 éve van ilyen......és már teljesen kikészít! Én már elalvás előtt ettől félek! Iszonyat rossz érzés, semmihez nem hasonlítható! Most néztem utána először, azt hittem, csak nekem van ilyen! :/

  • Szíriusz1

    újonc

    Szia!
    Az írásodat olvasva, szinte a szemem is bekönnyezett, ezért regisztráltam is gyorsan hogy hozzászólhassak, most örülök is, meg nem is, ugyanis ez keseríti meg az életem tízenéves korom óta.., csak eddig nem kerestem rá a neten se, gondolván hogy ez biztos csak velem van, kész, megőrültem, stb.., meg el se tudnám magyarázni anélkül hogy ne nézzenek rögtön furcsán rám.., de ahogy olvastam az írásod, érzékeltetőbben le sem írhattam volna... Mondjuk az kicsit lelomboló, hogy az ideggyógyászattól a Pszichológusokon át még a táltosokat is megjártam, mégis a bénulásos alvásra senki nem gondolt.., épp terveztem elmenni valami tipikusan alvászavarral foglalkozó részleghez.. Én mindezt a kezdetén úgy tudtam megfogalmazni, hogy se nem alszok, se nem vagyok ébren, érzem hogy körülvesz mikor egy árny, alak, mikor fény, amikor elég ijesztő olykor hang is, és nem tudok ebből felkelni.. Felkelni? :D :/ Mozdulni se, néha még a szemhéjamat se.. Egy dolgot viszont tudok: Ordítani. Olyankor szerencsétlen családom tagjai már tudják, jönnek is felkelteni ebből a szörnyen félelmetes kiszolgáltatott, magatehetetlen állapotból, csakhogy így az ő életüket is megkeserítem. Nem mondanám hogy minden egyes éjszaka ez van, De van amikor hónapok után hetekig folyamatosan.. A háton alvást nem figyeltem meg, de ezután megfogom. Érdekes, mikor mellettem van a párom, akkor szinte sose jön elő, (gondolom mivel megnyugtathat a tény hogy ő itt van, bármi is történjék..), viszont mikor tudom hogy nem lesz itt, szorongással indul az est, és mivel azzal az utolsó gondolattal alszom el hogy "nehogy ez legyen"- de ezek után persze biztos hogy ez lesz.. Ill. mikor 16 óra munka után másnap szabadnapos lennék, de a párom hajnalban kel, felébredek én is valamennyire az óracsörgésre, na ekkor, ha visszaalszom, (főleg hogy ő már nincs, hisz elment dolgozni..), 100% hogy eljön ez az állapot!! Ma hajnalban se volt másként, visszaaludni nem mertem, már mérgemben az álmosság is megszűnt, ekkor kerestem rá erre vonatkozóan a neten végső elkeseredésemben pityeregve, de most hogy tudom a választ, szinte máshogy látom a világot, tehát Köszönöm Szépen, csak nem olyan rossz ez az Internet, :) Itt a gyerekkorom óta mélyen foglalkoztató kérdésemre a válasz, akkor elindulok ezen az úton, mindenre van megoldás csak keresni kell, bocs hogy a válaszom ilyen belelendülten hosszúra sikeredett, Szép Napot és Nyugodt éjszakákat kívánok Neked és minden Sorstársnak! :)

  • Kristóf66

    újonc

    Hali!

    Nekem nem kifejezetten ilyen problémáim vannak (megbénulok), de valamennyire ide kapcsolódik. Nálam is óriási kapcsolat van az alvás közbeni testhelyzet és az álmok között. Én csak a hasamon tudok jól aludni. Ha az oldalamra vagy a hátamra fekszem, akkor egyszerűen nem megy... Ez azért van mert, mikor elkezdek álmosodni, és bekerülök a "félálom" állapotba, akkor elkezdek rángatózni. Minél jobban álmosodom, minél jobban kezdek elaludni, annál nagyobb és több rángás jön. Mintha kirázna a hideg, de ez teljesen más. Nem is annyira rándulok össze mint mikor azt álmodom, hogy elesek. Ezek apró ki rángások, sokszor nem is az egész testen áthaladó, csak a végtagjaimban átfutó rángás. Nagyon zavaró. Viszont ha a hasamra fekszem, ezek megszűnnek. A másik a dolog a háton fekvésnél jön be. Háton fekve is elkezdek rángatózni, viszont itt még a rángások nélkül se tudnék aludni. Végig olyan kiszolgáltatottnak érzem magam, még ha be is vagyok takarózva. Viszont ha alvás közben a hátamra fordulok, akkor biztos, hogy rémálmom lesz... ezt onnan tudom, hogy ha rosszat álmodok mindig a hátamon fekve ébredek. Főleg rémálmoknál szokott olyan lenni, hogy tudom, hogy álmodok. én nem tudom befolyásolni az eseményeket, egyszerűen csak tudom, hogy ez egy álom, de felébredni sehogy sem tudok. Olyan mintha valaki vagy valami ebben az állapotban akarna tartani. Bármivel próbálkozom nem jön össze... Próbáltam már fájdalmat okozni magamnak, de nem jött be. Próbáltam már elesni, leugrani helyekről, de mikor elkezdek dőlni, vagy ugrani, valami mindig megtart. Aztán egyszer csak felébredek és tudom, hogy álmodtam, de arra nem, hogy melyik résznél és, hogyan ébredtem fel. A másik érdekes dolog ami már sokszor megtörtént, az pont a bénulásnak az ellenkezője. A tudatom marad az álomban, a testem nem. Nehéz elmagyarázni, ezért mondok egy példát, ami már a legtöbbször megtörtént. Ez a legelső ilyen alkalom volt: Azt álmodtam, hogy egy füstös/ködös helyen vagyok. Talán egy puszta lehetett. Nem emlékszem másra, csak erre. Viszont mikor felébredtem, sűrű fehér füst/köd gomolygott a szobámban, főleg a plafon alatt kicsivel. Azonnal felpattantam, mert azt hittem kigyulladt valami. Feloltottam a villanyt és még mindig láttam. Mindenhol feloltottam a villanyokat, de sehol sem égett semmi. Ha jobban belegondolok füst szagot sem éreztem, csak láttam. Annyira bepánikoltam, hogy kénytelen voltam felébreszteni édesanyámat. Kijött, de ő nem látott semmit, viszont én még akkor is láttam. Mikor visszamentem a szobába, elkezdett szépen lassan halványulni a füst/köd, majd teljesen eltűnt. Mikor visszafeküdtem, azonnal elaludtam, ahogy becsuktam a szemem. Azóta ez visszatérő dolog. Mostanra megszoktam. Ha felébredek és ott van a füst/köd, akkor csak becsukom a szemem és próbálok vissza aludni, viszont, ha egyszer "megjelenik", akkor az egész este ott is marad, látom ahányszor csak kinyitom a szemem. És persze volt már sok más dolog. Felébredtem, tudtam, hogy ébren vagyok, de az álomban szereplő személyeket, dolgokat továbbra is láttam a szobámban. Sokszor megijedek, hiszen az álom hatása alatt vagyok még, és ugyan úgy félek és pánikolok mint az álom alatt. Ilyenkor mindig szépen szabályosan a hátamon fekve ébredek, kitakarózva.

    Tegnap este egy nagyon érdekes dolog történt, amit még nem tapasztaltam. Nem emlékszem, hogy éppen álmodtam-e valamit, de arra keltem fel (nem egészen, csak félálomban voltam és a szememet is csak hunyorgásik tudtam kinyitni), hogy valaki megcsókol. Megcsókol és rajta tarja az ajkait az enyéimen. Nem úgy éreztem mint egy álomban, hanem tisztán éreztem, hogy valaki megcsókol. Ekkor nyitottam ki félig-meddig a szemem és egy lányt láttam. Az arca nem volt tiszta. Majd szinte reflex szerűen azonnal vissza csókoltam és behunytam a szemem, ekkor kirajzolódott a lány arca. Tudatában voltam mit csinálok. Direkt csináltam mindent. 4-5 másodpercig "csókolóztunk", de ezután nem emlékszem semmire. Biztos vagyok benne, hogy mikor mozogtam a testem is mozgott, mivel közben félig felültem és a bal karommal támasztottam magam + a jobb karomat is mozgattam. Nem vagyok alvajáró, soha nem történt velem még ilyesmi.

  • Kispotter

    tag

    Sziasztok! Velem is előszokott fordulni! És azért is írok most mert nemmerek aludni most volt ez félórán keresztül és nagyon durva volt most.. Álmomban megpróbáltam folyamat felkelni vagy 6 szor és mindíg azthittem végre felkeltem és hamar rájövök, hogy nem.. És valamiért ma anyummal álmodtam az egészet és a sokadik fel nem kelésnél álmomba magyaráztam neki, hogy nyugi anyu ittleszek melletted csak egy más világba, egy régebbi világba és ezt magyaráztam neki.. Aztán ebbe az álmomba volt olyan is, hogy a saját amyámat megütöttem.. Soha nem tettem ilyet pedig egész álom közbe halottam a szivverésem mint elalvás előtt és nagyon vert.. Énis ordítani akarok de nemtudok szerintem mert sose mondta senki hogy halott volna.. Nyitva van minden ajtó a lakásba.. Ja és mégvalami EZ CSAK ÉS KIZÁRÓLAG AKKOR VAN VELEM HA ALSZOM DÉLUTÁN!! Elég érdekes..
    Ja és hason alszom általában nekem úgyis van ilyen háton nagyonritkán szoktam olyankor még sosem volt.

    [ Szerkesztve ]

    Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

Új hozzászólás Aktív témák